PDA

Zobacz pełną wersję : zamiana tablic w C++

mglod
09-03-07, 21:19
jak zamienić tablicę char na tablicę int???

RRybak
10-03-07, 08:45
for (int i=0; i<max_rozmiar_tablicy; i++)
{
a) tablica_int[i]=tablica_char[i]-'0'; //gdy zamieniamy char na int
b) tablica_int[i]=atoi(tablica_char[i]); //gdy zamieniamy null-stringa na int
}

Dalej dasz rad. Ewentualnie zerknij tutaj http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=4243 (admin si ucieszy ;) )

Alpha
11-03-07, 00:03
for (int i=0; i<max_rozmiar_tablicy; i++)
{
b) tablica_int[i]=atoi(tablica_char[i]); //gdy zamieniamy null-stringa na int
}

Drogi Rybaku, jak możesz tak radzić koledze..... wrrrr
Przecież nie mamy pojęcia czy tablica_char[i] kończy się zerem!
Potem ludzie piszą takiwe rzeczy i nie mają poczucie winy, musimy tu dbać o jakiś poziom, skoro ogólnie świat (i polityka) schodzi na psy nieograniczenie...

A Ty, mglod, (jak zwykle w 80% przypadków takich pytań tu) uściślij co chcesz zamieniać.
Może jakieś deklaracje?

RRybak
11-03-07, 18:36
Przecież podałem wyraźnie WARIANT B, w PRZYPADKU GDYBY ta tablica zawierała jednak NT-stringi :P

Alpha
12-03-07, 20:24
Ok, Rybak. Generalnie wiem, że my się znamy i rozumiemy. :tak_trzymaj:
Sam tak często łapię się na tym, że mówimy niby sensownie, choć skrótowo, mając właściwie pewność, że dobrze się rozumiemy, a potem, po czasie, okazuje się, co ktoś z tej wypowiedzi wyniósł :-)

Przecież podałem wyraźnie WARIANT B, w PRZYPADKU GDYBY ta tablica zawierała jednak NT-stringi :P
Stwierdziłem, że chyba niezbyt wyraźnie, a wobec ryzyka pomieszania komuś, zostawiłbym wariant b) zupełnie. A wiesz, jak ludzie lekce sobie traktują NT-stringi, a kompilator nie będzie za nich mysłał, to nie pascal...
My tu sobie gadu-gadu (.pl? :-D ), ale najlepiej gdyby sam Autor jednak łaskawie doprecyzował problem.

RRybak
13-03-07, 05:37
No dobra, jak ktoś nie skumał, to może zbyt skrótowo :)

Ale ja wychodzę z założenia, że lepiej "uczyć" niż "robić za". W miarę możliwości staram się przedstawić możliwe metody i podsunąć możliwe rozwiązania do wypróbowania. Jeśli coś jest niejasne i wymaga doprecyzowania, to - jak to sam ładnie zauważyłeś - czekam na kontakt i określenie się przez autora problemu. Oczywiście, wtedy rozumiem, że coś już wypróbował, poczytał ewentualnie odrobinę helpa i może powiedzieć, że np. zamienia nieszczęsny NTS na liczbę (a nie jak w przytoczonym "wątku macola") i niestety nadal mu nie wychodzi. Wtedy mamy już konkretne dane i podsuwamy propozycję konkretnego kodu :)

Nie bój się - wszystko jest wymierzone pod kątem - a raczej MIĘDZY kątami - "wyjaśnijcie mi jak.." / "dawać odpowiedź, którą nie wiadomo czy i tak przeczytam" / "zróbcie za mnie" :D .. 8)

-------- p.s. -------
Na przyszłość postaram się budować bardziej rozwinięte zdania ;)))))