PDA

Zobacz pełną wersję : dlink 504t i sieciówka realtek - problem

trkz
11-03-07, 14:25
Witam !

Uzywam routera dlink 504t do rozdzielenia neostrady 640 na 3 komputery [ dwa stacjonarne XP Sp2 i laptop Xp Home ] W stacjonarnych mam sieciówki Realtek RTL8139, a w laptopie jakas wbudowana. I tu pojawia sie problem. Wszystko ładnie działało do czasu, az główny komputer [ XP sp2, na nim ustawiałem wszystkie własciwosci routera, wiec zakładam ze jest tym 'głównym'.. pozatym router przydzielił mu to główne ip 192.168.1.1, pozostałe maj± kolejno końcówke 2 i 3 ] sie najzwyczajniej w swiecie powiesił. Po twardym resecie przestał widziec sieciówke, wiec zainstalowałem j± od nowa. No i kaplica. Główny komputer cały czas pokazuje mi ze kabel sieciowy jest odł±czony, a na dwóch pozostałych internet działa bez problemu. Przekładałem juz karte do innych slotów, przemieniałem kable, znalazłem gdzies zupełnie nowy kabel i tez go sieciówka nie widzi. cały czas to samo. nie moge sie dostac przez przegladarke do ustawien routera, bo po wpisaniu 192.168.1.1 przegladarka traktuje adres jak adres strony i krzyczy ze nie moze jej znalezc. We własciwosciach połaczenia lokalnego protokołu TCP/IP nic nie zmieniałem, czyli wszystko ustawione na uzyskiwanie automatyczne [ IP i DNS ] bo tak było i smigało bez problemu. 2 miesi±ce wszystko działo jak nalezy i router rzeczywiscie raz ustawiony mozna było schowac w szafie ( naprawde polecam :smile: ) a tu taki numer. Nie znam sie za bardzo na tych sprawach, wszystkie ustawienia robiłem wg. manuala, wiec było to naprawde proste, ale teraz juz kompletnie skonczyły mi sie pomysły, wiec BARDZO proszę o pomoc i wyrozumiało¶ć :smile:

Pozdrawiam
trkz

MarekGl
20-03-07, 09:51
Karta sieciowa przy gnieździe RJ45 ma diodę LED która powinna sie świecić jeżeli jest sygnał sieci (najczęściej zielona, powinna nieregularnie, dość szybko migać). Upwenij się czy jest dobrze dociśnięta w slocie. Może po prostu kup nową kartę sieciową? Nie są drogie, więc dużo nie ryzykujesz.

Adres routera na pewno nie jest 192.168.1.1 bo ten adres był przydzielony jednemu z komputerów. Sprawdź 192.168.0.1 (taki adres jest domyślny dla twojego routera) ale najlepiej doszukaj się informacji o tym w instrukcji obsługi routera. Do routera powinieneś mieć dostęp z każdego komputera.
Pozdrowienia

Saint
31-03-07, 12:14
Z tego co wiem wszystkie adresy z koncowka 1 sa zarezerwowane dla routera. Mogles przypadkowo wylaczyc DHCP i ustawic taki adres dla komputera? hmmm... dziwne radze zerknac na ustawienia routera DHCP najlepiej ustawic pewien zakres przydzielanych adresow wylaczajac ten z koncowka 1, ktory zwykle w sieciach lokalnych jest przypisany do routera / serwera. Jesli mozesz napisz jak masz ustawione prywatne adresy ip z tego co pamietam w D-linkach jest to domyslnie 192.168.0.1 ja bym ustawil w DHCP zakres od 192.168.0.2 do 192.168.0.100 oczywiscie jesli masz ustawiony DHCP zakres przydzielania adresow od 192.168.1.1 do iiles tam to jesli router ma 192.168.1.1 i komputer w sieci lokalnej ma 192.168.1.1 to jes konflikt i moze nie dzialac rzeczywiscie.

Jesli o mnie chodzi ja na D-linku ustawilem sobie stateczne ip z racji tego, ze chcialem przekierowac porty i zapewne jesli uzywasz p2p tez to bedzie dla Ciebie wskazane.