PDA

Zobacz pełną wersję : AUKCJE NA ALLEGRO-podatki??

adamos
16-03-07, 19:14
Witam,chodzi o sprzedarz na aukcji.
Gdy sprzedaje jakis towar bez rachunku i paragonu,jest to towar pojedynczy, mam firme(moj tata) (firma jest na podatku ryczałtowym.)ale nienapisalem na allegro jak sie nazywa itd,,,tylko numer domowy podałem,.
czy za każda sztuke towaru bede musiał sie rozliczyc z urzędem skarbowym?

prosze o odpowiedz

z góry dziekuje,

Black
16-03-07, 20:09
Na razie nie, zaś w przyszłości, pewnie trzeba będzie się przenieść na ebay, gdyż rząd chce opodatkować allegro.

macol
16-03-07, 21:01
Z tego co wiem to dopiero od łącznej sprzedaży 10 tys zł. rocznie na allegro trzeba się rozliczać z skarbówka...

Na razie nie, zaś w przyszłości, pewnie trzeba będzie się przenieść na ebay, gdyż rząd chce opodatkować allegro.
No z tego co wiem, ma to dotyczyć wszystkich platform handlu w sieci, a nie tylko allegro.

kostaki
22-11-11, 10:20
Witam,chodzi o sprzedarz na aukcji.
Gdy sprzedaje jakis towar bez rachunku i paragonu,jest to towar pojedynczy, mam firme(moj tata) (firma jest na podatku ryczałtowym.)ale nienapisalem na allegro jak sie nazywa itd,,,tylko numer domowy podałem,.
czy za każda sztuke towaru bede musiał sie rozliczyc z urzędem skarbowym?

prosze o odpowiedz

z góry dziekuje,

Jeśli to asortyment twojego ojca to robisz mu koło d..y, jeśli twój i masz go powyżej 6 mc to możesz sprzedać bez problemu.

kostaki
22-11-11, 10:22
Z tego co wiem to dopiero od łącznej sprzedaży 10 tys zł. rocznie na allegro trzeba się rozliczać z skarbówka...

No z tego co wiem, ma to dotyczyć wszystkich platform handlu w sieci, a nie tylko allegro.

błąd nie ma czegoś takiego , albo sprzedaż zarobkowa i od pierwszej złotówki się rozliczmy, albo prywatna rzeczy starszych niż 6 mc i nie ciągle wtedy nic nie odprowadzamy.

wisiorek
23-11-11, 20:41
polecam dzisiejszy tekst na DI: http://di.com.pl/porady/41781,0,Sprzedajesz_i_kupujesz_przez_internet_Pami etaj_o_podatkach.html tam też jest trochę o podatkach :)