PDA

Zobacz pełną wersję : Ile pamieci jest w systemie? [c/c++]

Toto
21-03-07, 20:43
Witam
Potrzebuje wyciagnac z systemu/biosu informacje o zainstalowanej pamieci.
Calkowita ilosc pamieci wyciagam sobie ze struktury MEMORYSTATUS, ale chcialbym jeszcze wiedziec czy to sa np. dwie kosci po 256 MB czy jedna 512, a takze kto jest jej/ich producentem.

Zanim mnie odeslecie do Pana Googla lub na inne fora, to oswiadczam, ze na googlowanie znajde czas dopiero w weekend, a w miedzyczasie moze akurat ktos juz sie spotkal z podobnym zagadnieniem i bedzie w stanie dopomoc.
Bede wdzieczny za pomoc i wyrozumialosc.

pyrion
22-03-07, 19:08
Niestety "to" nie ma otwartego kodu źródłowego, a właśnie o niego chodzi Toto.

macol
22-03-07, 20:06
piggy, a widziałeś może w jakim dziale jest ten topik?
Jest to dział programowanie, a toto potrzebuje algorytm w c/c++ dzięki któremu otrzyma te informacje.
Program mu niepotrzebny, nawet jak ma te funkcje.

Alpha
01-04-07, 02:31
Jest to dział programowanie, a toto potrzebuje algorytm w c/c++ dzięki któremu otrzyma te informacje.
Program mu niepotrzebny, nawet jak ma te funkcje.
Powiem tak: [choć raczej unikam dyskusji o samych wątkach, czasem jakaś uwaga poprawia sam wątek....]
Zupełnie nie rozumiem powyższych zdań, szczególnie drugiego. Ergo wydaje mi się, że są bez sensu. :-)

Pytanie pasuje do działu.
Toto potrzebuje funkcji (lub struktur danych BIOSu)
Żaden algorytm tego nie da.

Toto,
nie podam Ci niestety nazw funkcji, ale skoro programy typu aida czy everest raczej odczytują te rzeczy, jest szansa, że istnieje takie wywołanie :-)

macol
01-04-07, 10:38
I widać efekty działań piggy. Może ja też usunę mój post i będzie jeszcze jaśniej.

Zupełnie nie rozumiem powyższych zdań, szczególnie drugiego. Ergo wydaje mi się, że są bez sensu. :smile:
Pytanie pasuje do działu.
Toto potrzebuje funkcji (lub struktur danych BIOSu)
Żaden algorytm tego nie da.I raczej nie zrozumiesz. W temacie wypowiadał się lamer, który zdecydował się potem swoje posty usunąć, w związku z czym wygląda to, jak wygląda.
Mój post był kierowany do niej, nie do toto.
Na przyszłość przeczytaj post w całości. Wyraźnie była napisane do kogo jest kierowany.

jacekowski
01-04-07, 17:50
pod linuxem jest program lshw ktory to umie ale wymaga roota zeby ilosc kosci wyciagnac bez roota wyciaga tylko czesc informacji

Toto
01-04-07, 20:37
I widać efekty działań piggy. Może ja też usunę mój post i będzie jeszcze jaśniej.

Nie kasujcie wiecej postow, bo zrobi sie juz w ogole kaszanka. Pani piggy postapila dosc nierozsadnie i wprowadzila niepotrzebne zamieszanie. Nie ma sensu dalej tego ciagnac.

pod linuxem jest program lshw ktory to umie ale wymaga rota zeby ilosc kosci wyciagnac bez roota wyciaga tylko czesc informacji O cos takiego wlasnie chodzi, dzieki. W wolnej chwili zagladne do zrodla. Moze znajde cos ciekawego, co uda sie wykorzystac pod Windowsem.