PDA

Zobacz pe┼én─ů wersj─Ö : Abonament RTV za korzystanie z... pr─ůdu

Krzysiek
28-03-07, 05:39
W kwietniu przedstawione zostan▒ za│o┐enia nowej ustawy abonamentowej. 'Bardzo powa┐nie rozwa┐any' jest pomys│, by abonament rtv p│acili wszyscy, ktˇrzy maj▒ dostŕp do pr▒du - powiedzia│a przewodnicz▒ca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji El┐bieta Kruk. (Rzeczpospolita (http://www.rzeczpospolita.pl/News/1,10,65228.html#65228))

He he, "przyjazne" pa˝stwo nam wprowadzaj▒ Kaczory i Kruki.... w ktˇrym ka┐dy z obywateli ma platformŕ wiertnicz▒ i z│oty sedes, wiŕc te kilkaset z│otych rocznie to dla nich pestka.

Z drugiej strony, jak to wprowadz▒ w ┐ycie, to istnieje prawdopodobie˝stwo, ┐e zacznie siŕ masowa pokazˇwka - pozbywanie siŕ telewizorkow i radioodbiornikˇw. Potem ludzie glodni informacji przerzuc▒ siŕ szybko na internet (marzyciel ze mnie ;-) ), ale wkrˇce wprowadzony zostanie podatek od... internetu p│acony przez ka┐dego, kto ma dostŕp do pr▒du.

Zapraszam do mojej ziemianki, gdzie mam Âwieczkŕ zrobion▒ z t│uszczu zabitego meteorem mamuta i komputer z kamiennych liczyde│ ;-)

RRybak
28-03-07, 06:59
A najzabawniejsze jest to, ┼╝e z abonamentu byli zwolnieni posiadaj─ůcy komputer z tunerem TV.. Wida─ç s─Öpy teraz pr├│buj─ů zedrze─ç z ka┼╝dego. Kurde, chyba pod┼é─ůcze sw├│j toster do talerza satelitarnego. Najwyra┼║niej posiada mo┼╝liwo┼Ťci, o kt├│rych nie wiem..

Alarmus
28-03-07, 10:39
No c├│┼╝ jest tak a nie inaczej, ┼╝e trzeba p┼éaci─ç za TV publiczn─ů, wed┼éug mnie wygodniej jest p┼éaci─ç za to razem z pr─ůdem ni┼╝ zawraca─ç sobie g┼éow─Ö tymi 17 z┼é co miesi─ůc.
Przykład z przed paru lat, gdy podatek drogowy dodali do ceny paliw, przed tym zabiegiem było podobnie jak z podatkiem za TV, dużo osób jego nie płaciło.

selena
28-03-07, 10:50
Obiło mi sie o uszy że około 20% użytkowników RTV jest zwolnionych z płacenia abonamentu np inwalidzi, kombatanci i osoby powyżej 75 roku życia.
Co zrobi─ů z tymi u┼╝ytkownikami? prawdopodobnie ludzie strac─ů te uprawnienia, ale znam rodzin─Ö, w kt├│rej m┼éodzi przepisali abonament na niewidomego dziadka, kt├│ry si┼é─ů rzeczy nie ogl─ůda TV a oni nie musz─ů p┼éaci─ç i darmo ogl─ůdaj─ů.

Krzysiek
28-03-07, 10:59
Tylko co z wolno┼Ťci─ů wyboru... Nikt w moim domu, ani ja nie ogl─ůdamy ani 1 programu TV ani 2 ani 3 i nie s┼éuchamy ┼╝adnej ze stacji Polskiego Radia pa┼ästwowego. Czy ci, co ogl─ůdaj─ů i s┼éuchaj─ů te programy powinni si─Ö zatem analogicznie dorzuca─ç do rzeczy, kt├│re robi─Ö i za kt├│re p┼éac─Ö, ale oni ich nie robi─ů i za nie obecnie nie p┼éac─ů?

leon
02-10-07, 09:08
Zreszt─ů w naszej Polskiej telewizji niema nic ciekawego do ogladania,wiec nie wiem za co ten abonament mam niby zap┼éaci─ç,bo za ogladanie polityki 24h/dobe to nigdy w┼╝yciu nie zap┼éace.

Paulinka
17-01-09, 10:36
Leon rtv to nie oplata za podstawowe programy czy za sygnał.
RTV to opłata za posiadanie TV, radia i korzyustanie z niego.
Za ilo┼Ť─ç program├│w masz kabl├│wke albo antene na dachu a nie RTV...
Co do zwolnień to fakt- nawet niezłe te przywileje
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV&R=Zwolnienia
niestety mojej rodzinki nie obejmuj─ů...:podstep:
Jak ju┼╝ pisa┼éam na innych postach lepiej zap┼éaci─ç i mie─ç ┼Ťwi─Öty spok├│j. Nie ma co kombinowa─ç to kasiora Pa┼ästwa a oni ju┼╝ znajd─ů spos├│b na ┼Ťci─ůgni─Öcie tego zad┼éu┼╝enia.
Co┼Ť s┼éysza┼éam o komercjalizacji Poczty Polskiej ze ma byc sp├│┼ék─ů Skarb├│wki. Zastanawiam si─Ö czy przypadkiem nam ze zwrotu z podatku tego by nie zabrali tak jak mandaty. Eh op┼éaci┼éam 186.70 za ca┼éy 2009 nawet zni┼╝ke mi dali.
Oni ju┼╝ znajd─ů spos├│b ... do tego politykom g┼é├│wka pracuje...:czarownica:

gucio
20-02-09, 18:43
to opłata za posiadanie TV, radia i korzyustanie z niego :

to mo┼╝e wprowadz─ů nam abonament na ┼╝ar├│wki, mikrofal├│wki i kuchenki gazowe? z tych przedmiot├│w te┼╝ korzystamy

marina
24-04-09, 13:01
ja nie ogladam tv ani nie slucham radia, ogladam filmy na dvd a wiadomosci czytam w necie i gazetach. nie chce placic za cos z czego nie korzystam..

Jurgi
26-04-09, 01:15
Luz, teraz zamiast abonamentu ma być finansowanie z budżetu, czyli i tak się dołożysz do Farfałowizji.