PDA

Zobacz pełną wersję : zerwanie umowy

kamidzi
31-03-07, 10:57
:-( :-( Witam

wczoraj podpisalam umowe na stale na czas okreslony (do konca lipca), ale tez rowniez wczoraj dowiedzialam sie ze moj chlopak dostal prace o 120 km oddalona od mojego miejsca pracy i chce sie przeprowadzic razem z nim...
co w tej sprawie mam zrobic,jak rozwiazac ta umowe

pozdrwaim i czekam na odpowiedz

Alarmus
31-03-07, 12:15
Podpisałaś umowę na co? Domyślam się, że na stały dostęp do internetu.
Prawdopodobnie możesz przenieść usługę na inny adres ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami i musisz skalkulować co jest tańsze, może się okazać, że taniej będzie zerwać umowę.

Krzysiek
31-03-07, 14:55
Dokładnie tak jak pisze Alarmus. Z tego co pamiętam bardziej opłaca się zerwać umowę zaraz na początku jej obowiązywania, niż po kilku miesiącach - chodzi o stały dostęp do internetu, ale musisz ten koszt potwierdzić sama u swojego dostawcy.

Przenosiny pod inny adres, nawet na drugim końcu kraju też są możliwe, na pewno cena za taką usługę jest opisana w cenniku twojego dostawcy. Jeśli chodzi dostęp do internetu to zapewne będzie to związane ze zbadaniem łącza, czy dostawca może takie w nowym miejscu zamieszkania zaoferować. Jeśli nie może, to wtedy zerwanie umowy będzie z winy dostawcy, a więc nie będą w takim przypadku obowiązywały cię opłaty karne za zerwanie umowy - piszę to na podstawie własnych doświadczeń z TP.

Alarmus
31-03-07, 15:26
Ciekawa sugestia
...czy dostawca może takie w nowym miejscu zamieszkania zaoferować. Jeśli nie może, to wtedy zerwanie umowy będzie z winy dostawcy, a więc nie będą w takim przypadku obowiązywały cię opłaty karneTak czy inaczej nie jestem pewien czy kamidzi chodzi o umowę z dostawcą netu czy o coś innego, w dalszym ciągu tego nie sprostowała.