PDA

Zobacz pełną wersję : jak podłączyć do UPLINKa

cameekaze
01-09-04, 15:49
Jak moge podlaczyc komputer do routera ale do gniazda uplink (normalne sie spalilo) ??????????????? Prosilbym o jakies schematy podlaczenia koncowek skretki, jezeli to mozliwe.
RATUNKU bo netu brak :(

piotrg
02-09-04, 14:09
Prostym kablem. Po to jest uplink, zeby mozna było prosty nie krosowany kabel wykorzystać.

Wg. standardu B

1Biało pomarańczowy
2Pomarańczowy
3Biało zielony
4Niebieski
5Biało Niebieski
6Zielony
7Biało brązowy
8Brązowy

Chyba, że producent routera ma w głowie kuku i jakoś inaczej sprawę rozwiązał - wtedy jednak zalecam sięgnięcie do instrukcji...

cameekaze
02-09-04, 21:50
Wlasnie nie dziala :/ na wprost.
Jak dobrze rozumiem to krosowanym podlacza sie karte sieciowa do switcha, prostym - switcha do switcha (do uplinkow). a karte sieciowa do uplinka?? prostym nie pasuje. ja myslalem ze jakims mixem ;] z jednej strony prosty a z 2giej kocowka na kros. nie znam sie na tym i nie wiem co zrobic :/ na wprost nie dziala (podlaczony mam wg schematu jaki podales)

piotrg
04-09-04, 12:12
Źle rozumiesz... całkowicie wszystko pokręciłeś...
Kabel prosty służy do połączeń typu komputer - switch, można łączyć switche o ile posiadają Auto MDI / MDX Discovery na każdym porcie lub właśnie przy użyciu uplinka. Kabla krosowanego używamy tylko przy łączeniu bezpośrednio 2 kart sieciowych

cameekaze
04-09-04, 12:54
ahaaa :) to juz czaje, choc mniej niz wiecej :/ ale dzieki za pomoc. kolega wykombinowal switch'a wiec podlacze przez niego bo go moge podlaczyc do routera, tlyko ze po lan'ie zwolnilo bo to 10M tylko :/