PDA

Zobacz pełną wersję : Fundusze emerytalne

obione81
08-05-07, 12:07
Witam wszystkich bardzo serdecznie:grin:
Możliwe że był już ten temat poruszany ale chyba wydaje się być na czasie i zdania na ten temat mogą się zmieniać z dnia na dzień.
Chciałbym poznać państwa zdania na temat funduszu który warto wybrać.
Należę do Allianz ale z tego co widzę notowania tego funduszu nie należą do zbyt obiecujących.
W internecie jest wiele notowań ale każda strona przedstawia inne dane więc najlepiej zapytać właśnie ludzi.
Co proponujecie, jaki fundusz jest waszym zdaniem najlepszy?
Dziękuję za pomoc i czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam Obione81

RRybak
08-05-07, 14:42
Ja się tam nie znam, ale po wnikliwych wyszukiwaniach wybrałem NN. Jako jedyni zawsze są powyżej średniej, bez zbędnych skoków :)

Tyle z osobistej odpowiedzi ;)

doderic
08-05-07, 16:06
Ja się pewnie znam jeszcze mnie niż RRybak, bo nie prowadziłem wnikliwych poszukiwań jak sam wybierałem. ;-) Tak trafiłem do CU i jak na razie jest dobrze.
Niestety, z racji, że nie wiadomo w jaki sposób pieniądze będą z OFE wypłacane, ciężko dokonać w pełni świadomego wyboru - tak więc cokolwiek wybierzesz, rozważ też III filar. No i wtedy na pewno opłaca się wybierać różne "grupy kapitałowe".

www.ofe.xt.pl
24-06-07, 09:17
Drodzy przedmówcy!

Dokonaliście wyboru i bardzo dobrze. Jednakże musicie sobie zacząć zdawać sprawę z faktu że ten wybór nie jest na stałe.
Chociaż co niektórzy tak mówią.

Można spróbować tak pokierować swoją bytnością w OFE aby zawsze były to fundusze powyżej średniej. I niekoniecznie należy się w 100% opierać na wynikach historycznych, ale także na wielkości aktywów, tendencji do ryzyka inwestycyjnego, grupy zarządzających, itp.

Co do funduszy wymienionych w poprzednich postach to uważam, że:
- Allianz - słaby fundusz ale w chwili obecnej z mocna tendencją wzrostową, zostałbym w nim jeszcze przez rok a potem ponownie analizował,
- NN - dobry fundusz ale z tendencją spadkową, okres dużych wzrostów ma juz za sobą, spokojnie można się przenieść do jakiegoś innego OFE
- CU - średni fundusz z tendencją spadkową, spokojnie można zmienić na inny,

I nie dajcie się namówić agentom, że większa ilość tanich jednostek to lepiej dla klienta. Nie jednostki zarabiają a pieniądze.

Agulla
29-06-07, 16:24
Obione81 ja wybrałam w Generali!!prześledziłam ich "karierę" w tej kwestii i ciągle trzymają sie w pierwszej piątce w Polsce!!a w ciągu 6 lat obroty wzrosły o ponad 130%!!
Mam u nich dodatkowo polisę na życie!