PDA

Zobacz pełną wersję : NASK a top100.pl - walki ????

Tumi
07-09-04, 19:54
Pzegladajac statystyke www.top100.pl zadziwilo mnie, ze NASk w jednym dniu ma ponad 1500 nowych domen. Patrze dalej a tam??? Jakies UFO KOSMOS??? Bo jak to wytlumaczyc.

Zobaczcie sami na top100.pl w zakladce NASK
http://www.top100.pl/nask.pl.htm

I co wy na to??

zapomnialem
zrobilem screeny tego jakby co :-)

konkordpl
07-09-04, 19:57
Ekhm, zwidy masz czy co? W calej tresci strony nie ma ani ufo ani kosmos.

Tumi
07-09-04, 20:08
a te dziwne domeny co to twoim (nie obiektywnym) zdaniem jest ???

konkordpl
07-09-04, 20:10
xn--abiawola-23b.pl

itp.?

To domeny z polskimi znakami. I co w tym dziwnego?

Tumi
07-09-04, 20:11
wlasnie z dnia na dzien? nie tylko dla mnei to lekko dziwne. nie prawdaz?? nagle ponad 1500 domen?? lekko dziwne. chyba ze masz racjonalne wytlumaczenie. bo ja niestety nie

konkordpl
07-09-04, 20:14
To juz sobie nie mozna kupic kilkuset domen w jeden dzien ?

Tumi
07-09-04, 20:15
kilkuset??? i akurat w NASK po 200 zl za jedna netto co daje
311200 zl netto?? watpie szczerze w to - zreszta nie tylko ja

Tumi
07-09-04, 20:17
ty a powiedz mi od kiedy NASK rejesruje domeny z PL znakami ??? bop chyba cos sciemniasz albo ja jestem do tylu co ????

konkordpl
07-09-04, 20:18
Przeca mogli kupic gdzie indziej, i przeniesc na dns'y nask.

Oj jestes cholernie do tylu, nask juz od kilku miesiecy rejestruje domyn z pl znakami.

Tumi
07-09-04, 20:20
ta 1556 ludziow na raz?? pomysl deczko zanim cos napiszesz. w jeden dzien?? Sorki ale dla mnei to dziwne na maxa

konkordpl
07-09-04, 20:21
A kto powiedzial, ze to ludzie spoza nasku rejestrowali? Moze nask sam dla siebie zarejestrowal zeby sie w top100 podbic ?

Tumi
07-09-04, 20:22
tak z pl znakami?? to wpisz w wyszukiwarce wolnych domen na www.dns.pl cokolwiek z polskimi literami??? o co ?? ERROR - wiec nie mozna zerejestrowac z pl znakiem - chyba ze nask ma do tego inna WWW

konkordpl
07-09-04, 20:24
Prosze, poczytaj zanim cos powiesz.
http://www.dns.pl/IDN/idn-faq.html

Tumi
07-09-04, 20:25
własnie - deczko to dziwne bo z tego co wiem to NASk nie intersuje top100.pl - chmm dziwne rzeczy sie dzieje. ok koncze dyskusje bo tylko z toba nie mam ochoty wymieniac sie zdaniami. to jednostronna wymiana zdan. ciekawe co inni rejestratorzy na to?? heh naprawde ciekawa sytuacja

pappa
ludzie musza spac, zeby myslec i nei miec dziwnych pedo*** stopek

konkordpl
07-09-04, 20:27
ludzie musza spac, zeby myslec i nei miec dziwnych pedo*** stopek

Przeczytaj dokladnie co ja mam w "stopce" i co jest pod tym.

Tumi
07-09-04, 20:30
to jest twoje zdanie, a DI po haslem "pedofilia" jest windowane w szukarkach internetowych... pomysl zanim cos napiszesz bo szkodzisz innym (mam na mysli DI). Niestety phpbb tak dziala ze listuje all co jest w poscie. no ale kazda forma reklamy jest dobra. tylko czy warto ??

moze Krzysztof cos powie.

zegnam pa panie konkord - zycze milego snu :-) chyba,. ze pan nie spis a piszesz na forum non-stop.

Nimitz
07-09-04, 21:39
Konrad, znowu zaliczyłeś wtope. Wiem, że chcesz dobrze, ale weź pohamuj się troszke. Mniej sarkazmu, ironii i uszczypliwości. Można ich użyć, ale z umiarem. Co do tych ratingow to akurat racja, za niedługo do Krzyśka zapuka policja i powie, że jest oskarżony o pedofilie :D

Tumi
08-09-04, 09:15
Dzieki Wojciech...

przejrzalem dosc dokladnie te domenki i co sie okazuje? Wiekszosc bagatela - 1556 popularnych nazw miejscowosci polskich, powiatow oraz ich kilka odmian, w wersji z polskimi literami - to jes to. Jesli sam NASK to zrobil, to dziwi mnie to bardzo. Ciekawe w jakim celu. W wielu przypadkach nie sa to oficjalne nazwy miejscowosci, a jakies odmiany jedynie. Ciekawe 0 jesli to dzialania NASKu czy vbedzie mozna teraz te domenki odkupic i ciekawe za ile. bo tym sposobem nie miozna ich juz zarejestrowac.

Nimitz
08-09-04, 10:36
Może zostały wykupione, zeby je drożej sprzedać, chociaż to proces długotrwały i raczej niezbyt korzystny ekonomicznie. Zresztą skąd wzięli pieniądze na inwestycje? Wiem, że oni zbierają rocznie wielkie pieniądze za domeny, ale tak czy tak to są potężne kwoty pieniędzy... Też mnie to dziwi. Czyżby NASK to już nie Naukowo Akademicka Sieć Komputerowa tylko jakaś firma o zapędach monopolisty? Jeśli tak, to będzie się źle działo na rynku IT - dwóch monopolistów naraz to już przesada. :(

Tumi
08-09-04, 16:26
widzisz z ta monopolizacja to juz jest od dawna temat rzeka. mowi sie o "uwalnianiu" roznych rynkow . podobnie sprawa ma sie z domenami. wszyscy az klasneli gdy NASK "powierzyl" rejestracje domen z koncowka (..).pl innym akredytowanym podmiotom zwanym dumnie Partnerem Nasku. Ot niby fajnie, ale i tak wszystko jest uzaleznione od NASK. Mimo tego, ze rejestrujemy domene (..).pl u Partnera Nasku musimy cierpliwie czekac az bazy domen w NASK zostana przeladowane. Podobnie, zmieniajac dane abonenta lub delegacje w WHOIS widac zmiany ale trzeba najpierw czekac na przeladowanie sie baz, a pozniej na propagacje. Niestety monopol byl, jest i bedzie - mimo ze ceny u Partnerow sa duzo nizsze niz w samym NASKU.

konkordpl
08-09-04, 16:31
Eh...

A moze obi je zarejestrowali zeby sprzedawac w nich subdomeny?

Czyli jak maja teraz waw.pl i sprzedaja cos.waw.pl to tak bedzie z tamtymi domenami.

BartłomiejJ
16-09-04, 13:29
Co do NASKu i top100 - to top100 czesto ksieguje z pewnymi odstepami czasowymi nowe domeny, dlatego nie jest to dziwne, ze dana firma nagle jednego dnia ma taki wynik.

Nie powinno to dziwić i jest czeste u innych uczestników listy.

Pozdrowienia