PDA

Zobacz pełną wersję : Vision Express - promocja x% żnizki

konkordpl
08-09-04, 18:31
Jak ktoś ma 29 lat to ma 29% znizki.
Jak ktos ma 100 lat ma okulary za darmo.
A jak ktos ma 101 lat, to ma okulary za darmo i jeszcze doplaci klientowi?

Szkoda ze ludzie nie zyją 200 lat... To by bylo wtedy cos...

tomasz rakoczy
08-09-04, 19:26
Trochę przypomina mi to historię gdy jedna z największych rozgłośni katolickich wypuściła druczki przekazów w celu wspomożenia ich działalności. Ciekawostką był fakt, że opłatę pocztową z tytułu przekazania pieniędzy ponosiła właśnie ta rozgłośnia.

Kilku studentów wpadło na pomysł, że dość łatwo - zgodnie z prawem można naciągnąć ów instytucję. Pomysł był prosty, wystarczy wysłać najmniejszą kwotę - 1 grosz. Przy opłacie pocztowej wynoszącej 3zł odbiorca musiał dopłacić do "interesu" 2,99 zł. Chłopaki ponoć obrócili w okienku pocztowym 60 razy tracąc zaledwie 60 groszy. Straty odbiorcy jak łatwo policzyć sięgnęły prawie 180 zł.

Studenci nic nie zyskali, prócz satysfakcji, że udało im się narazić na straty nie lubianą przez nich stację radiową.

Piotrek
08-09-04, 19:59
Konrad juz kilka miesiecy temu cos o tym pisal.

Nimitz
09-09-04, 19:31
Pisał jak pisał. Ja nawet kiedyś przekazałem na te cele 1 zł, czyli 100 gr. Żeby było śmiesznie i dosyć prosto - druczki do kolorowej kserokopiarki walneliśmy w firmie kolegi i mieliśmy gotowe 250 kopii :) Potem tylko ustawialiśmy się w kolejce - poczta pusta a pani chyba tez jakaś antyklerykalna, bo po prostu wzieła odemnie 100 blankiecików i zaczęła pokolei podstęplowywać ;-) Wiem, jestem zły, ale nic na to nie poradze. :P

konkordpl
09-09-04, 20:27
Nimitz podzielilbys sie tymi druczkami ; - > Wszystkim sie przydadzą ; - >

Nimitz
09-09-04, 23:21
Konrad rusz tyłek na pocztę i w okienku w którym płacisz rachunki poproś o taki blankiecik. Zazwyczaj mają ich tam całe kupki. Potem wypisujesz jeden, szukasz znajomego z kserem i po problemie. Acha - ja kserowałem na grubym papierze, bo na normalnej gramaturze byłoby to bez sensu. Także trzeba poczynić pewne przygotowania lub wkręcić w to kolege z firmy reklamowej jak w moim przypadku :)

P.S. Zgodnie z rozporządzeniem poczty nie istnieje obecnie minimalna kwota wpłaty. Musza przyjąć Ci taki druczek wpłaty :!:

szaman
10-09-04, 12:57
Niestety papa Rydzyk już dostrzegł ten żydowski spisek i ustanowił, że tylko wpłaty powyżej 5. zł. idą na ich koszt. :(

Nimitz
10-09-04, 21:32
Hmmm, o tym nie wiedziałem. Chyba musiał zrobić to dosyć niedawno... Pewnie na paliwo do Majbacha zaczęło brakować ;P