PDA

Zobacz pełną wersję : Idea24on-line - WTOPA roku

szaman
15-09-04, 16:00
Co sądzicie o tym systemie? Bo moje zdanie z kazdym kolejnym dniem jest coraz gorsze.
Krótko mówiąc Idea uruchomiła coś, czego nie ma.

Prawie za każdym razem przy próbie logowania wyskakują mi błędy systemu. Dzisiaj trzy razy musiałem sobie wysłać SMSa z hasłem, a za czwartym już nawet SMS nie doszedł. Po prostu porażka.
Teraz np. po wpisaniu adresu https://www.idea24on-line.pl wyskakuje mi taki kwiatek:

Message from the NSAPI plugin:

No backend server available for connection: timed out after 10 seconds.

Build date/time: Oct 4 2003 18:00:57

Change Number: 291942

Nawet, gdy mi się uda zalogować, to boję się cokolwiek tknąć, bo kazde kliknięcie grozi zerwaniem sesji.
Cztery lata temu korzystałem z podobnego systemu w Erze i muszę powiedzieć, że tam była zupełnie inna bajka. Z logowaniem nie było najmniejszego problemu. Serwery po prostu działały.

Już nawet nie chce mi się dzwonić do BOA i pytać o te problemy, bo jak znam życie i ten ich marketingowy bełkot, napewno usłyszę, że "mają chwilowe problemy i już nad nimi pracują" lub podobną brednię.

Piotrek
15-09-04, 17:17
Na Idei się nie znam :)

Mam telefon w PlusGSM od 5 lat... i powiedzmy, że zastrzezen co do jakosci ich uslug nie mam, no...poza tym ze wprowadzili oplate 20 zł za wylaczenie wychodzących z powodu braku platnosci i 40 zł za kompletne wylaczenie z tego samego tytulu ;)

piotrg
15-09-04, 19:28
Na Idei si nie znam :)

Mam telefon w PlusGSM od 5 lat... i powiedzmy, e zastrzezen co do jakosci ich uslug nie mam, no...poza tym ze wprowadzili oplate 20 z za wylaczenie wychodzcych z powodu braku platnosci i 40 z za kompletne wylaczenie z tego samego tytulu ;)

Ostatnio w Plusowym ebok'u pojawia si nowa opcja - mona sprawdzi sobie ile pozostao nam darmowych minutek i sms'w do wykorzystania... Przetestuj sobie na ebok.pl :)

Oglnie to nie mam adnych uwag do Plusa i ich eboku - dla mnie jest to najlepsza sie na naszym rynku. Jedyn rzecz ktrej mi brakuje w Plusie jest moliwo zlokalizowania numeru i prezentacja lokalizacji na stronie www. W idei taka usuga jest dostpna - w Plusie mona tylko dosta sms'a z bardzo przyblion lokalizacj.

Nimitz
15-09-04, 23:33
Ja posiadam Ere - cena do jakoś najwyższy stosunek. Od 4 lat mam telefon na abonament (średnio koło 50 zł na miesiąc) i nie mam żadnego problemu z ich usługami. Może nie używam jakichś cudów, ale wszystko co potrzebuje dostaje i to w miarę przystępnej cenie (jak na Polskie warunki...). Co do Idei - jakieś 5 lat temu, centrum Gdańska, rynek a ja nie miałem zasięgu - wszystko na temat... :cry:

szaman
15-09-04, 23:37
5 lat temu to Idea miała jedynie koncesję na 1800 MHz i obejmowała z grubsza 12 największych miast, więc nie ma co porównywać.
Kiedyś też miałem Erę, ale gdy mi się skończyła umowa to uciekłem od nich na rzecz Idei za podejście do klienta.
Ideę generalnie sobie chwalę. Teraz już raczej nie ma problemów z zasięgiem. Jedynie ten serwis w Sieci jest porażką. No ale mam nadzieję, że to tylko trudne początki i za jakiś czas domyślą się, jak to powinno działać.

Nimitz
15-09-04, 23:59
Hmmm podejście do klienta to najlepsze jest w Plusie - od pana w ich punkie sprzedarzy usłyszałem, że jak jest drogo to mogę sobie iśc w buraki... Dosłownie. Ten pan już nie pracuje, bo osobiście pofatygowałem się do ich siedziby w Gliwicach i zgłosiłem imienną skargę. Co do usług Idei - wiem, że jakość się poprawia, ale ja ciągle mam obawy. Jakoś nie mogę się do nich przekonać. A Plus faktycznie jest dla mnie ciut za drogi... :( Z 3 operatorów 2 odpadło więc pozostaje tylko Era

szaman
16-09-04, 00:08
Hmm, no to rzeczywiście pan w punkcie się nie popisał. :?
W sumie to ja pewnie też bym tak postąpił na Twoim miejscu, bo nie znoszę takiego buractwa.
Myślę, że Plus bardziej nastawia się na klientów instytucjonalnych i dlatego olewają sobie osoby prywatne.
Idea przez dłuższy czas też tak robiła, co w porównaniu z małym zasięgiem skutecznie ich hamowało.
Za to Era od zawsze była nastawiona na ilość. Jako pierwsza umożliwiła studentom kupno telefonów i wyszło im to na dobre. Przez długi czas mieli największy terytorialny zasięg i miała najwięcej abonentów, przez co niejako zmuszeni byli nieustannie ulepszać swoją infrastrukturę, żeby odciążyć konsultantów z BOA i usatysfakcjonować klientów.

WebLion
16-09-04, 01:41
I ja dodam "dwa" słowa. Mam telefon w Sieci Idea (na kartę) i jestem zadowolony. Moja Kasia ma telefonizator w Erze. Kiedy przyszło do gwiazdkowych prezentów w tamtym roku, dzieciom, po burzliwej dyskusji (a moja ukochana nie daje sobie dmuchać w kaszę) doszliśmy jednak do wniosku, że kupimy startery Ideii. Piszę więc jakby za trzech. Jesteśmy zadowoleni z Ideii.
Rzadko kiedy nie ma zasięgu... w zasadzie go nie zauważam. Naliczanie sekundowe, tanie sms`y i 80 gr/min znacznie urtwaliło związek z moim 505...

Szaman, z przyjemnością przyjrzę się bliżej temu co napisałeś. Pod adresem https://www.idea24on-line.pl mam komunikat:
W systemie wystąpił błąd: Błąd nr 01-0000. Błąd systemowy Idea24 on-line Jeżeli problem się powtórzy, proszę skontaktować się z HelpLine PTK Centertel.Ponadto w Mozilli ta strona w ogóle nie ładzia... Grafika też się nie wczytuje... Tu screen (http://weblion.thc.net.pl/screeny/idea24online.png).

piotrg
16-09-04, 11:12
Hmmm podejście do klienta to najlepsze jest w Plusie - od pana w ich punkie sprzedarzy usłyszałem, że jak jest drogo to mogę sobie iśc w buraki...

A gdzie nie ma buraków? W sklepach, urzędach... Wszędzie...

Myślę, że Plus bardziej nastawia się na klientów instytucjonalnych i dlatego olewają sobie osoby prywatne.

Humm... Ja tam uważam, że Plus daje mi całkiem sporo... Mam abonament Plus 40 w cenie 42,70 zł i na dzień dzisiejszy mam do wykorzystania 137 darmowych minut i pare smsków... Tutaj macie screen (http://www.prokocimorg.internetdsl.pl/ebok.jpg)

Piotrek
16-09-04, 14:51
dzieki Piotrek za info o eboku, zapomnialem ze mieli cos takiego wprowadzic :)

Dybaś
17-09-04, 10:33
Ja mam Idee i korzystam z tego konta praktycznie codziennie aby sprawdzić ilośc minut (szkoda teraz kasy na sms o treści ILE) to samo dotyczy punktów Profit :arrow: Czasami zdarza się że nie można się zalogować ale teraz coraz częściej juz mi się to udaje :idea: To nowa usługa więc dajmy jej jeszcze trochę czasu na dotarcie :!: