PDA

Zobacz pełną wersję : pingi a radówka

Walt
01-06-07, 19:41
Witam mam zasadnicze pytanie czy mozliwe sa niskie pingi na radiowce (na polskich serverach ponizej 50 ms) problem jest taki ze w mojej sieci sa wysokie pingi i skaczace w grach online. Koledzy na neostradzie maja po 20-30 ms a mi czasem wywala po 300-500 co uniemozliwia rozgrywke. Niskie i stabilne sa tylko rano i pozno w nocy. Czy to wina dostawcy czy radiowki tak maja poprostu?

macol
01-06-07, 21:21
Radiówki raczej tak mają.

Magic
02-06-07, 17:32
Niskie i stabilne sa tylko rano i pozno w nocy.
To świadczy o zapchaniu łącza w dzień przez innych użytkowników sieci.
Więc to nie wina radiówki, a wolnego łącza Twojego isp.

yzihs
03-06-07, 06:42
hej
znajomy mial kiedys radowke ale dawno zrezygnowal na rzecz kablowego netu.Mial czeste problemy - net zanikal.Jeszcze jak swierdzili fachowcy ISP wirusy generowaly duzy ruch sieciowy-mowili ze z jego kompa sie rozprzestrzeniaja na siec.

dewiktor
28-01-08, 18:56
moim zdaniem jest to mozliwe ale i tak zdazaja sie co 10 minut chwile 10sec lagow na radiowce ja cieszylem sie z radiowki jak mialme 2 kompy polaczone switchem a jak wi-fi to...n/c

ant0n
29-01-08, 13:50
Najwyraźniej Twój WISP nie dba o jakość usługi, tylko martwi się by zarobić na abonentach - standard w Polsce.
Jestem od ponad 4 lat adminem dosyć sporej sieci WLAN i przypadek o którym piszesz może mieć dwie przyczyny:

- zbyt duża ilość użytkowników korzystających z Twojego AP
- zapchane łącze - większość polskich dostawców internetu za pomocą radia, kupuje DSLa z TP i dzieli go. Wystarczy kilku solidnych uploaderów i łącze nie nadaje się do użytku.

metysss
06-02-08, 14:19
Tez jestem Adminem :))
w zalerznosci jak kto ma wiekszosc adminow ma
ratio 1-7,8
w miare sredni admin ma ratio 1-5
dobry admin 1-3
osobiscie mam ratio w wiekszosci 1-4 lecz juz od kilku miesiecy wymieniam i zakladam nowe lacza by miec ratio maximum 1-3
teraz
np na 100 osob w sieci lokalnej gdzie srednia predkosc dla karzdego urzytkownika to 512 kilobitow mam lacza 2 xDSL 4000 2 x DSL 8000
lacznie 24Mbity download 3,7 Mbit upload liczac
100 x 512 = 51200/8= 6400 kilobajtow
24000/8 = 3000 Kilobajtow wiec tutaj mam ratio 1-2,5
a pingi wewnatrz siec w szczycie czyli miedzy 17-22 nie przekracaja 40milisek.
ajak to sprawdzic ?
bardzo proste :))
wystarczy jakikolwiek program typu r3x airsnare czy netscan i widzimy ile osob jest w sieci prosty tel do admina pytamy sie jaka ma predkosc lacza lecz wczesniej w najprosciej programem mirc sprawdzamy jakie mamy lacze dsl neostrada czy inne :)) po uzyskaniu tych danych juz bedzie nam latwo obliczyc ratio .
lecz nie zawsze to jest powodem tak wysokich pingow
zle zestrojenie anten słaby nadajnik serwer postawiony na windowsie to wszystko ma znaczenie