PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt sieci

prandek
08-06-07, 11:42
Witam!

Ma ktoś ochotę rozwiązać pewien projekt sieci?

Instrukcja w pliku .doc

http://prandek.ovh.org/Projekt_sieci.doc

doderic
09-06-07, 01:05
Cokolwiek zaprojektujesz, i tak na koniec okaże się, że w części biurowej i konferencyjnej brakuje gniazdek, a jakiś "mądrala" złamie zabezpieczenia wifi, bo konferencja nudna, albo siedzi w pokoju hotelowym wieczorem i się nudzi ;)

* Wybacz, że taki pesymista ze mnie...

piotrg
10-06-07, 10:52
Może się kolega prandek przyzna po co mu ten projekt? He? Bo ja już sam nie wiem...

Dla informacji - prandek dzwonił do mnie kiedyś i chciał żebyśmy w firmie zrobili ten "projekt" który to niby miał być zbudowany. Na prośby o normalny projekt budynku w ogole nie reagował. I jakoś nie trafiało do niego, że nie można sobie projektować sieci ot tak w oparciu o jakieś schemaciki namalowane w MS Visio. Nie trafiało do niego to, że nie mogę zaprojektować pionów nie wiedząc gdzie są inne instalacje w budynku. Itd...

Ogólnie w firmie zdziwił nas fakt, że człowiek który ma budować sieć - nie potrafi zrobić projektu. Tak samo dziwne jest to, że w specyfikacji jest tylko sprzęt Cisco a gość nie ma pojęcia jakie są koszty tegoż sprzętu. Również dziwi to, że gość chce pokrywać całe piętra hotelowe przy pomocy wifi a nie potrafi powiedzieć czy w tym hotelu ścianki są z płyt gipsowo kartonowych czy gipsu albo betonu (a to dość istotna sprawa).

My tego nie tknęliśmy bo uznaliśmy, że to jakiś projekt na uczelnie czy do szkoły. A ja osobiście lenistwa nie popieram.

gabicki
24-07-07, 07:09
Pobieram ;)

Pozatym w hotelach się nie robi wifi.
Jak coś ethernet albo hotspot.

Pozdrawiam
Tomasz

macol
24-07-07, 11:23
Jak coś ethernet albo hotspot.
A czym jest hotspot? Czy nie otwartym punktem dostępu do internetu na bazie WIFI?