PDA

Zobacz pełną wersję : Google a przedrostek www

johnson
29-09-04, 09:45
Zainteresowałem się ostatnio sposobem tworzenia przez Google PR (PageRank).

Z moich analiz wynika, że Google różnicuje adresy pisane z i bez przedrostka www.

Na przykład:
http://di.com.pl - PR:5/10
http://www.di.com.pl - PR:6/10

Tu akurat nie ma się czym martwić bo różnica jest mała, ale w przypadku innych serwisów różnice są większe i zamiast mieć PR np. 5/10 to mamy dla adresu pisanego z www np. 3/10 a bez www np. 2/10.

Martwie się tym ponieważ czasami nie ma się wpływu na to jak inni piszą linki do naszych stron w katalogach i innych stronach www.

Czy na prawdę jest to takie trudne dla takiego giganta ja Google, żeby rozpoznał, że to jeden i ten sam serwis?

Piotrek
29-09-04, 10:28
Nie, dlatego że pod adresem di.com.pl i www.di.com.pl mogą być dwa różne serwisy, zalezy jak sobie skonfigurujesz z subdomenami serwer apache. Akurat sie przyjelo, że www.DOMENA.tld i domena.tld kieruje w jedno i to samo miejsce...ale nie jest tak wszędzie...
sprobuj np. dostac sie na strone http://um.bytom.pl a pozniej na www.um.bytom.pl

wszystko zalezy od konfiguracji.

johnson
29-09-04, 10:37
Nie, dlatego że pod adresem di.com.pl i www.di.com.pl mogą być dwa różne serwisy, zalezy jak sobie skonfigurujesz z subdomenami serwer apache.

Może i masz rację, tyle, że w 99,9 % procent przypadków jest tak, że z www i bez kieruje w to samo miejsce (o ile wogóle bez www serwis działa, ale to już osobny temat). Umieszczanie pod tymi dwoma adresami dwóch różnych serwisów mija się z jakimikolwiek zasadami zdrowego rozsądku - moim zdaniem :)

Piotrek
29-09-04, 10:56
zgadzam sie ...generalnie teraz jeden i drugi adres prowadzi w to samo miejsce....:-)

Nimitz
29-09-04, 12:15
Tylko, że przy takiej ilości stron jaka obecnie jest obsługiwana przez Google te 0,1% to całkiem spora liczba błędnych stron... Wg mnie to błąd pomijalny ze względu na problematyczne jego rozwiązanie - trzeba byłoby wymyślić jeszcze algorytm porównywania stro z www i bez. Jeśli by się różniły - osobne PR, jeśli są identyczne - jeden. Tylko, że to skomplikowany problem...

konkordpl
29-09-04, 21:31
Niektore serwisy stosuja oprocz www takze www1 albo www2 lub tylko www2 bez www...

Piotrek
29-09-04, 22:36
no tak ale to juz oszukiwanie samej idei tego przedrostka :-)

www.domena
ftp.domena
mail.domena

itd..

johnson
30-09-04, 07:52
Niektore serwisy stosuja oprocz www takze www1 albo www2 lub tylko www2 bez www...
Jasne, niektóre serwisy stosują także w, ww i wwww, ale to wszystko są wyjątki, które podejrzewam można liczyć w promilach.

Tylko, że przy takiej ilości stron jaka obecnie jest obsługiwana przez Google te 0,1% to całkiem spora liczba błędnych stron...
Tak, ale lepiej chyba popełniać błąd dla 0,1% niż dla 99,9%, bo ja osobiście uważam to za błąd tej wyszukiwarki.

Wg mnie to błąd pomijalny ze względu na problematyczne jego rozwiązanie - trzeba byłoby wymyślić jeszcze algorytm porównywania stro z www i bez. Jeśli by się różniły - osobne PR, jeśli są identyczne - jeden. Tylko, że to skomplikowany problem...
Moim zdaniem wystarczyłoby tylko porównywać same adresy, ale jeśli nawet konieczne byłoby wymyślić do tego algorytm to nie sądzę, żeby programiści Google mieli z tym jakiś wielki problem :)

konkordpl
30-09-04, 14:26
Dla mnie lepiej jest, gdy dla googli adresy ufonet.pl i www.ufonet.pl są jednak rozne.

Dlaczego?
Bo 3/4 ludzi wchodzi przez www.
Zawsze pod ufonet.pl moge zamiesci jakies testy
Moge przepiac domene na inny serwer, pozostawiajac na aktualnym tylko www.ufonet.pl

Swoja strone promuje zawsze z WWW i dlatego PR z www mam 3/10 a bez www mam 0/10 i tak mi sie podoba.

Wilk
02-10-04, 13:35
3/4 ludzi wchodzi przez www.

A jakas 1/5 odruchowo pomija "www" bo tak szybciej i wiekszosc serwisow dziala. I conajwyzej sie wkurzaja, gdy bez www se ne da.