PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór Routera do małej sieci domowej

rizzon
22-06-07, 23:24
Witam.
Jaki router do zastosowań domowych byście polecili (komunikacja z modemem kablówki, bezprzewodowo z laptopem, kablowo z konsolami do gier)?

Aktualnie używam modelu D-Link DI-524 (http://www.dlink.com/products/?pid=316), który na allegro kosztuje około 130zł. Muszę go niedługo zmienić i interesuje mnie coś w podobnej, lub jeszcze lepiej niższej cenie.

Co byście polecili?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Rizzon.

gabicki
24-07-07, 07:02
Hej,

Za podobną cene nic innego nie kupisz.
Tak jak to już pisałem wcześniej w innych postach DLINK to jest urządzenie amatorskie i ona raz działa raz nie działa.
Ja osobiscie polecam SYSLINK bo bazuje on na technologi cisco.

Jeżeli będziesz kupował jakis router pamiętaj o aneksie.

Pozdrawiam
Tomasz

rizzon
24-07-07, 11:56
Hej.
Kupiłem tego D-Link DI-524 bo już z niego korzystałem i byłem dość zadowolony. Czasem rzeczywiście bez najmniejszego powodu Wi-Fi przestaje działać i trochę to denerwujące, ale wystarczy mały restart routera i jest ok.

Jestem zadowolony bo jest tani, a dość uniwersalny.

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

PrzemekM
25-07-07, 22:12
gabicki: chodziło Ci raczej o Linksys, a nie Syslink :-)

Odnośnie resetowania routerów itp. urządzeń sieciowych to będę to powtarzał zawsze: jeśli raz dziennie, raz tygodniowo czy nawet raz w miesiącu takie urządzenie się zawiesi (pomijam awarie prądu itp. sytuacje) to jest niesprawne i podlega np. naprawie gwarancyjnej. Takie urządzenie musi pracować bezawaryjnie 24/7 :-)

rizzon
26-07-07, 13:06
Hej.
Oczywiście masz rację, ale nie przesadzajmy.
Jeśli router traci połączenie raz na miesiąc (a czasem rzadziej) to dla własnej wygody nie będę go oddawał. Przykładowo jak wykazać tego typu usterkę w reklamacji? Więcej nerwów niż zysku moim zdaniem.

Pozdrawiam.
Rizzon.

hatan
26-07-07, 14:12
witam, ja tylko dodam ze kupilem router malo znanej firmy tp-link tl-wr542g. dalem na allegro nieco ponad 100 zl i chodzi non-stop od miesiaca :] zadnych zwisow ani lagow. siec mam dookola domu. sygnal radzi sobie z grubymi stropami i murami. sygnal na poziomie 70% widac nawet 100 metrow za domem :] [ dalej mi sie nie chcialo z lapkiem lazic po polu ;] ]