PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia głosu

Mario88
24-06-07, 16:26
Witam! Widzę, że nie brakuje na tym forum znawców muzyki, dlatego chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i poradzić się w jednej kwestii. Zacznijmy od tego, że nie pretenduję do bycia profesjonalnym wokalistą. Śpiewać lubię, głównie w gronie znajomych, albo na imprezach karaoke. Chciałbym, żeby ktoś podał mi jakieś proste ćwiczenia, które pozwolą mi robić sobie trochę mniejszy obciach na karaoke ;) O profesjonalnych lekcjach mowy nie ma, bo to drogi interes, a nie mam aspiracji do nauki profesjonalnego śpiewu. Chciałbym przede wszystkim odrobinę powiększyć skalę, bo między najniższym dźwiękiem, jaki mogę z siebie czysto wydobyć, a najwyższym nie ma zbyt wielkiej różnicy. Poza tym, jak "długo ciągnę" dźwięk, mój głos zaczyna zanikać. Poza tym, chociaż to już pewnie ambitniejszy cel, chciałbym nauczyć się wywoływać vibrato, bo dysponuję raczej płaskim głosem. Słuch mówiąc nieskromnie mam - cały czas wiem, jak fałszuję, ale ograniczenia mojego głosu sprawiają, że nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Zna ktoś jakieś proste ćwiczenia do takich drobnych lekcji?