PDA

Zobacz pełną wersję : rezygnacja/niewykonanienie umowy - interpretacja umowy!

Madyellow
07-07-07, 10:25
Witam w umowie mam takie 2 punkty.

1.W razie niewykonania lub nienalezytego wykonania umowy, zleceniodawcy przysluguje kara umowna w wysokosci 2000 PLN.

I punkt nastepny.

4. W przypadku rezygnacji przez zleceniobiorce z wykonania umowy w ciagu pierwszych 5 dni od jej rozpoczecia zleceniobiorcy nie przysluguje wynagrodzenie za te dni.

Czy jesli bym zrezygnowal w ciagu tych pieciu dni to nie musze placic kary ?
I czy te 5 dni jest liczone jako dni pracujace czy poprosu musze data policzyc ?

Dziekuje za przeczytanie i czekam na odpowiedz.

zina
27-07-07, 16:03
Rezygnacja to rezygnacja - a nie niewykonanie lub nienależyte wykonanie - także za rezygnację z umowy o dzieło (bo pewnie o taką tu chodzi?) kary nie ma (pod warunkiem, że rezygnujesz w terminie).
Acha, liczymy 5 dni kalendarzowych, nie roboczych.

r-mi
27-07-07, 17:24
A gdzie w punkcie 4 jest napisane, że można zrezygnować bez kary umownej w ciągu 5 dni? Mowa jest tylko o tym, że w takim wypadku zleceniodawca nie wypłaci wynagrodzenia. Przecież oba te punkty dotyczą czegoś zupełnie innego i nie są z sobą powiązane w żaden sposób.

Jeśli jest taki zapis w umowie z terminem 20 dni, to znaczy, że mogę sobie "zrezygnować" bez kary 5 dnia albo poczekać jeszcze dzień i pracodawca mi za te 6 dni zapłaci, dodatkowo ominie mnie kara ;)