PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to będzie działalność gospodarcza - allegro

premier
18-07-07, 09:21
Witam
Sam zrobiłem poradnik (tutorial video) do programu graficznego. Jest to zbiór filmów video.
Zakładam że będę to sprzedawał na Allegro na płytach DVD. Zakładam że miesięczna sprzedaż będzie w wysokości około 1500 zł.
Czy do tego będzie potrzebna działalność gospodarcza?
Jak to robić legalnie?

RRybak
18-07-07, 10:10
Zerknij tutaj: http://www.ehandel.pit.pl/

Dodatkowo pod spodem są pytania podobne do Twojego.

Piotrek
18-07-07, 12:08
Tak, do tego będzie potrzebna działalność gospodarcza.

Polecam książkę "Jednoosobowa firma" Danuty Młodzikowskiej

premier
18-07-07, 13:09
A będzie mi się opłacać jedno osobowa firma przy dochodzie około 1500 zł a koszty uzyskania tego dochodu będą no 1000 zł ( koperty płyty pudeła itp)

Piotrek
18-07-07, 13:28
Ekspertem nie jestem, ale:

Zusowi oddasz w promocji miesiecznie okolo 280 zł (przez 2 lata) - pozniej znacznie więcej. Możesz korzystac z rachunkowosci online (ifirma.pl) i zaplacisz kilkadziesiat za obsluge księgową (firmie rachunkowej ktora zrobi za Ciebie wszystko, przy takiej drobnicy z duzą iloscią paragonów pewnie okolo 200 zl oddasz). Musisz liczyc się z zakupem kasy fiskalnej (okolo 1000 zl jednorazowo, choc mozesz uzyskac zwrot częsci kosztów od Urzedu skarbowego) i to raczej niezbędne przy takiej sprzedazy.

Aż tak duże koszty na koperty płyty i pudełka? Jeżeli chcesz rozpocząć taka sprzedaż to nie kupuj tych pudełek / kopert w markecie tylko w hurtowni.

Oprócz kosztów na materialy do produkcji są jeszcze koszty prowadzenia dzialalnosci, wylicz sobie cene koncową tego tutoriala tak zebys po dodaniu VAT-u mial cos w kieszeni jeszcze :)

Na czarno nie radzę sprzedawać jeżeli chcesz mieć ciągle i dużo klientów i szeroko się promować :)

Aha no i sprawdz czy w ogole jeszcze na tym zarobisz bo o ile dobrze pamietam juz troche osob sprzedaje na allegro tutoriale.

kwiatu5
18-11-07, 15:02
wogole ten internet to jedna wielka kicha.
sprzedaz na allegro - DG
reklamy adsense czy inne programy partnerskie - DG
a juz o prawie autorskim to nie wspominam.
juz nie wiedza co zastrzec prawami autorskimi, jakie serwery p2p zamknac itp.
i tylko czekaja na frajerow ktorzy sie wylamia i sciagna sobie glupia mp3 lub zamieszcza jakis film z tvp na youtube.com
CHORE!

osiaq
18-11-07, 15:30
No więc, przyjacielu młody, przenoś firmę za granicę i tyle. Ja tam nie żałuję. Ja np. jestem zwolniony z podatku dopóki mój dochód na rękę nie przekroczy 17100 EUR na rok

hans
30-04-08, 12:50
Są jakieś kwoty zwolnione od podatku o ile dobrze pamiętam to 2tyś/na rok.
Jeśli jesteś studentem, uczniem to chyba całkowicie twoja firma będzie zwolniona od podatku ale i tak będziesz musiał opłacać ZUS.

MarekGl
20-05-08, 11:53
Podatek dochodowy nie stanowi problemu ponieważ płaci się go tylko od dochodu czyli od nadwyżki przychodów nad kosztami działalności. Nie ma dochody to nie ma podatku. Problemem jest ZUS. Przepisy są tak ustawione że drobna działalność która mogłaby przynosić regularnie dochód rzędu kilkaset złotych miesięcznie (takie dorabianie sobie przez np. przez studentów) jest zupełnie nieopłacalna, bo cały zarobek (a nawet więcej) trzeba by przeznaczyc dla ZUS. Słowem - jeżeli planujesz zarobki rzędu 500 złotych miesięcznie to nie podejmuj sie tego samodzielnie bo tylko narobisz sobie kłopotów. Albo zaplanuj działalność na większą skalę albo znajdź znajomego z firmą który poprowadzi twoją działalność i zatrudni ciebie na umowę cywilnoprawną lub na ułamek etatu. Jeszcze inna możliwość to poszukaj wydawcy, takiego jak na przykład zlotemysli.pl

krzychoooo
27-08-10, 15:41
No ale jeśli złote myśli wypłacą kasę to też należy się rozliczyć z tych pieniędzy.:hmmm:

bystra29
13-07-11, 15:50
a jeśli chodzi o system partnerski

Moj.TaniZUS
15-07-11, 11:03
ale co jeśli chodzi o system partnerski? :)
odkąd fiskus zainteresował się internetem "na całego" wszyscy na tym tylko stracili... prawa autorskie i gospodarcze są tutaj mocno naciągane, podatki, opłaty.... a na YT jest coraz więcej filmów, które zostały usunięte bo łamały prawa autorskie.

abrakadabra
16-07-11, 12:56
nie wazne czy system partnerski czy nie partnerski, chyba, ze pocichu u ciebie w domu :), ale tak przeciez nie bedziesz dzialac, zasada jest prosta, jak zarabiasz to muszisz oddac podatek