PDA

Zobacz pełną wersję : TPSA i upierdliwe 0202122

filonmp
19-10-04, 11:58
Witam wszystkich i proszę o pomoc a w zasadzie wyjaśnienie problemu ciekawostki jaki nie daje mi spać po nocach. Jestem niestety abonentem tepsy i łączę się przez modem. Od tygodnia ni hu hu numer 0202122 i klapa. Nie mogę się połączyć. Gdy przeszedłem na numer dostępowy np. neti poszło bez problemu. Zadzwoniłlem na błękitną linię i o dziwo po 2 dniach podesłali mi swojego fachowca. Facet podłączył swojego laptopa i 0202122 ryszyło. Fachowiec stwierdził że przyczyną może być fakt iż pomimo że mój komputer podłączony jest do listwy zasilającej to sama listwa podłączona jest do gniazdka bez zerowania i to może zakłócać pracę kompa i modemu (Pentagram Hex2).
Mam wrażenie że facet zrobił sobie ze mnie wielkie jaja? Co wy na to?
Dodam że modem łączył się poprawnie przez około 2 tygodnie.

Piotrek
19-10-04, 22:52
pierwsze slysze... troche mnie to rozbawilo.
fachowcem nie jestem ale wydaje mi sie to smieszne.

jestem sklonny uwierzyc ze to wina modemu...sprobuj zmienić...
jak nie pomoze, sprobuj naszego numeru:

http://di.com.pl/numernet

dostep do archiwum i programów - bezpłatny !

piotrg
20-10-04, 08:39
Co do tej listwy - raczej nie powinna mieć wpłwu.

A co do tych modemów Pentagram. Ostatnio składałem gościowi komputer i wsadziłem do niego dokładnie ten sam model. I co? I za nic w świecie nie chciał złapać połączenia z 0202122... I nie udało mi się go zmusić do współpracy. Na szczęscie ma być wykorzystywany do wysyłania faksów - więc nie ma problemu :)

Nimitz
20-10-04, 09:16
Widocznie ten model ma awersje do TP. Ja mu się w sumie nie dziwie ;P A tak na poważnie, to u mnie sprawa była podobna. Również chodziło o Pentagram. Fakt, że było to troszkę wstecz, ale działo się podobnie. Sugeruje olać TP i przesiąść się na jakiś numerek dostępowy w solidnym miejscu. No DI byłoby odpowiednim miejscem... To nie jest jakaś reklama czy coś, bo sam niejednokrotnie korzystam jak jestem u kolegi. Może dział programy nie poraża obszernością, ale za to gratisowy dostęp do archiwum Di to już coś... :)

dom
18-02-05, 13:22
Sprzęt też psuje się.
Miałem podobne zdarzenia bo było ich więcej.
Cwaniaki z tpsa w ramach zarobienia pieniedzy na sprzedaż pakietów i różnych lini wkładają blokadę na nr klienta.
Pozwala to dzwonić wszędzie i z innym nr dostępowym połączyć się z internetem.
Wystarczy siarczyscie (sam wykropkuje) odpowiednią osobę (troche przykro bo są tam same kobiety) i będzie działał.
Jest druga możliwość to pisać do jakiejś tam lini w tpsa, oczywiście listem poleconym i również siarczyście (sam wykropkuje) i żądać ( ludzie, żądać a nie prosić ) przywrócenia zablokowanego połączenia.
Płacisz to żądaj. Łachy nikt nie robi, że jak bierze kase to musi usługę wykonać. Na kobiety też nie zwracać uwagi i tak z tobą do łóżka nie położy się. Kulture zachowaj tylko w zakresie brzydkich słów.
I to jest przykład jak ludzie nawzajem oszukują się.
Będąc w pracy robi co innego a będąc w towarzystwie też mówi co innego.
Taka jest nasz moralność.
Oszukujemy sąsiadów i dziwimy się, że sąsiedzi nas oszukują.
Brrrrrrrrrr