PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - pająk !!!!

mientka
04-08-07, 21:56
Wczoraj przy okazji porządków w łazience odkryłam ogromnego pająka - czarny, włochaty, odwłok jakieś 2 cm , z odnóżami 6 cm
średnicy. Anihilacji dokonał mąż mojej przyjaciółki.
Poszukałam w gogle i okazało się że to bydle nazywa się kątnik domowy większy, dorasta do 8 cm średnicy.
Zawsze myślałam że w Polsce coś takiego nie ma racji bytu i nigdy takiego dużego nie spotkam, a do Afryki się nie wybieram.
Prawie nie spałam w nocy bo myślałam czy nie przyjdzie jego brat siostra lub mamusia mścić się za usunięcie z tego świata członka rodziny.
W czym problem.
Od wczoraj szukam w googlu jakiegoś środka, trutki na pająki i nic takiego nie znalazłam.
Sama własnoręcznie go nie zabiję bo się boję.
Ale bardzo chętnie struję czymś tego włochatego, ośmionogiego potwora.
Na wszystko jest trutka począwszy od szczura na mrówkach skończywszy.
Pomóżcie proszę.!
Czym uśmiercić pająka ? !
Może ktoś zna jakiś skuteczny środek.
Ja się poddaję, od wczoraj siedzę w googlu :poddaje_sie:
Jak ktoś coś znajdzie to niech da linka.
Z góry dziękuję.

Jurgi
04-08-07, 22:03
Zagraj mu do tańca, poplączą mu się nogi i będzie bezbronny. :P
A poważnie - pająki nie są groźne dla ludzi, przynajmniej w naszym klimacie. Ja zostawiam pająki, dzięki czemu nie bzyczą mi po domu muchy i komary.

mientka
04-08-07, 22:13
Dla mnie jest NAJBARDZIEJ GROŹNY na świecie.

Chcę GO zniszczyć tylko nie wiem jak?
Help mi.!!!!!!!!!

doderic
04-08-07, 23:16
Chcę GO zniszczyć tylko nie wiem jak?

Zwyczajowe metody unicestwiania zawierają użycie odkurzacza lub jakiegoś dużego, ciężkiego przedmiotu, np. szachownicy, jak w tym przypadku:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070731083634AA9qxft

Znalazłem też przepis na miksturę odstraszającą pająki (po ang.):
http://www.ipmofalaska.com/files/spidersnatural-dr_bronners.html
Raczej nie sądzę, abyś znalazła w Polsce środki specjalnie na pająki. Z tego, co znalazłem w sieci, spraje na owady pełzające powinny zadziałać (jeśli trafisz w pająka), podobnie jak pułapki na (duże) owady pełzające - generalnie chodzi o to, żeby się przylepił.

ps. jak wynika z odpowiedzi a yahoo, nie musisz się martwić zemstą "rodziny"...

mientka
04-08-07, 23:33
Dzięki Doderic.
A mógłbyś przetłumaczyć skład tej mikstury odstraszającej pająki.? :smile:

Co do wciągania w odkurzacz to znajomi straszą że po wyłączeniu ssania pająk z niego wyjdzie. A trochę nie opłaca się wyrzucać worka za każdym razem jak się złapie pająka.
Ktoś coś wie na ten temat: wyjdzie pająk z odkurzacza czy nie.?

Co do spreju to nie wiem czy takiego dużego pająka zabije, a jak go tylko rozwścieczy i on się na mnie żuci.
Próbował ktoś zabić pająka kątnika trutką w spreju na owady?
I z jakim skutkiem.?

Mirthall
05-08-07, 07:56
Hmh...

Wątpię żeby pająk mógł wyjść po wessaniu z odkurzacza... Wątpię czy pająk przeżyje wssysanie...

Spreje powinny pomóc a pająki nie mają w zwyczaju atakować ludzi więc o to że się zdenerwuje nie musisz się obawiać. :P

Ciekawe czy takie pająki żyją samotnie czy bardziej grupowo?

Jurgi
05-08-07, 09:41
A mógłbyś przetłumaczyć skład tej mikstury odstraszającej pająki.?

- Mydło lawendowe lub miętowe Dr Bronners [to pewnie nazwa firmy],
- jedna uncja olejku z miodli indyjskiej [drzewo takie, tłumaczenie opieram o Wikipedię, słownik zawiódł],
- można dodać 1-5 kropel któregoś z następujących olejków roślinnych: z kocimiętki, z citronelli, cynamonowego, miętowego, (z drzewa) herbacianego, lub innych.

Pięć łyżek stołowych mydła rozpuścić w kwarcie wody. Dodać uncję olejku z miodli indyjskiej, oznaczyć. Rozpylać wewnątrz domu, gdzie widziano pająki. Wypróbować siłę preparatu. Można stosować dowolnie często. Olejki mogą zostawiać brudządze ślady, wpierw sprawdzić.

Citronella to bodaj gatunek pelargonii. - http://en.wikipedia.org/wiki/Citronella_oil - z tego wynika, że można użyć olejku z bazylii.
Nie wiem, czy można u nas dostać olejek z miodli indyjskiej, może to być problem, jako że to główny składnik preparatu. Tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_z_miodli_indyjskiej jest podany skład chemiczny olejku, można zapewne poszperać po Wiki i dobrać inne olejki o podobnym składzie.

El-Maniaque
05-08-07, 10:24
Nie martw się Mientusiu :) Niedługobędziemy miszkać razem to z pająkami ja będę walczył. :D

Nie dziwcie się jej, ale ten pająk podobno był gigant :).
Sam bym się z gagatkiem rozprawił, ale musiałbym wsiąść w pociąg i udać się z Bydgoszczy do Zamościa hehe :) NIe stety praca mi na to nie pozwala bo to kawał drogi :)

Pozdr.

mientka
05-08-07, 12:00
Trzymam cię za słowo kochanie. Obiecałeś i to publicznie.!:grin:

I dzięki Jurgi za przetłumaczenie składu mieszanki do odstraszania pająków.
Mam nadzieję że działa, a sądząc ze składu na pewno ładnie pachnie.
A ładny zapach w domu to też duży plus.:-)

doderic
05-08-07, 16:13
Ciekawe czy takie pająki żyją samotnie czy bardziej grupowo?

Gdzieś wyczytałem, że pająki są samotnikami.

Cool_Zeo
05-08-07, 18:48
Użyj rozpuszczalnika lub spirytusu wszystko pada - zaczynając na mrówkach na szczurach oraz płazach kończąc :D

Toto
05-08-07, 21:28
Użyj rozpuszczalnika lub spirytusu wszystko pada - zaczynając na mrówkach na szczurach oraz płazach kończąc :D

Rozpuszczalnik na pajaka a spirytus w siebie :]
I strach minie od reki

El-Maniaque
05-08-07, 21:39
Nono - nie rozpijac mi tu kobiety :)

Swoją drogą dobry pomysł :D

Kalina
19-08-07, 22:58
dzisiaj przeżyłam podobną przygodę co koleżanka rozpoczynająca ten temat...koszmar!! Myślałam że takie potwory są tylko na filmach i w zoo. Na widok tego olbrzyma zwiałam na drugi koniec domu ale co z tego jak sama w nim byłam a ów monstrualny pająk był przy moim łóżku..trzęsąc się jak galareta z trudem łapiąc oddech i rycząca jak nigdy unieszkodliwiłam tego dziada tłuczkiem do mięsa..i od razu weszłam na google w celu znalezienia czegoś co odstrasza pająki-po waszych wypowiedziach widzę jednak że pozostaje mi tłuczek lub prośba do mojego chłopaka żeby się wprowadził bo przyda sie do zabijania tych potworów :-? straszne..ten kto wymyśli jakiś skuteczny środek odstraszający te mendy zostanie milionerem!! :)

selena
19-08-07, 23:28
Fama niesie że pająków sie nie zabija bo są to pożyteczne stworzonka, łapią muchy i inne owady, poza tym przesąd mówi że zabicie pająka przynosi nieszczęście.
W przesądy nie wierzę a pająki, może nie takie potwory jak opisujecie ale też nie małych rozmiarów łapię w ścierkę i topie w kibelku.
Odkurzacz też dobra sprawa jak już ktoś wyżej wspomniał.

Kalina
19-08-07, 23:36
Ja natomiast słyszałam że zabicie pająka wywołuje burze..najwidoczniej co region to inne przesądy. Dla mnie i tak nie zmienia to faktu że panicznie się tego boje, pożyteczne czy nie w moim domu nie ma racji bytu-jeżeli jest poza moim widokiem może wieść długie i szczęśliwe życie.

selena
19-08-07, 23:47
Ja natomiast słyszałam że zabicie pająka wywołuje burze..najwidoczniej co region to inne przesądy.

burze, pioruny, ulewne deszcze też o tym u nas się mówi, ale głównie to zabicie pająka przynosi nieszczęście.

Moja sąsiadka ma dwa "zadomowione" pająki i muchy czy komara u niej nie ujrzysz a ja co pająka razem z pajęczyną wyrzucam słyszę bzykające owady, nie wspominając o tym że nie raz już mnie pocięli.

Kalina
20-08-07, 01:49
wiesz, nie lubię owadów jak każdy, ale wole je i później drapać się jak opętana, niż mieć pająka w domu. Panicznie sie boje pająków, wszystkich bez wyjątku..począwszy od tych malutkich, na monstrualnych potworach kończąc! A teraz, przez to wszystko nie mogę zasnąć, bo mam wrażenie że coś po mnie łazi. Natomiast jeśli zabijanie pająków przynosi pecha, to nie ma sprawy, ponoć 4listna koniczynka przynosi szczęście-ostatnio kilka ich znalazłam, więc akurat się wyrówna :) ale dzięki za przestrogę;-)

selena
20-08-07, 06:26
Panicznie sie boje pająków, wszystkich bez wyjątku..począwszy od tych malutkich, na monstrualnych potworach kończąc! A teraz, przez to wszystko nie mogę zasnąć,

Bardziej się brzydzę pająków jak boję.

Jest też dobra strona Twojej bezsenności, poznałaś nasze forum.
Masz ciekawy styl wypowiadania się, zostań z nami na dłużej. :)

Kalina
20-08-07, 21:15
ależ oczywiście że są pozytywne strony mojej wojenki z pająkiem gigantem..bardzo chętnie zagoszczę na tym forum dłużej,bo jest tu jakoś inaczej, miło się czyta posty choć nie ukrywam, że większość niewiele mnie interesuje, a to dlatego że z komputerem mam tyle wspólnego, co z miłośnikami pająków :p

selena
20-08-07, 21:57
ależ oczywiście że są pozytywne strony mojej wojenki z pająkiem gigantem..bardzo chętnie zagoszczę na tym forum dłużej,bo jest tu jakoś inaczej, miło się czyta posty choć nie ukrywam, że większość niewiele mnie interesuje, a to dlatego że z komputerem mam tyle wspólnego, co z miłośnikami pająków :p

Witaj w gronie FI :)

Nie jestes wyjątkiem, bo dla mnie komputer i jego działanie to abracadabra, łatwiej by mi było rozpracować pająka niż komputer.

Wracając do pająków to ponoć nie znosza dymu z papierosa, chcąc je zgładzić można je lekko przywędzić, ale to tylko propozycja dla palaczy.

Kalina
20-08-07, 22:05
To mam lekki problem, bo ja papieroski rzuciłam wraz z odejściem potrzeby pokazania światu swojej "dorosłości" ale wczoraj zapaliłam sobie jakieś niemiłosiernie śmierdzące kadzidełka w pokoiku i chce wierzyć że to również pomaga.

Jurgi
21-08-07, 09:04
Zdecydowanie odradzam kadzidełka. W szczególności takie tanie, jakie są wszędzie do kupienia. Są robione z różnych paskudztw, bardziej zaszkodzą tobie, niż pająkom. Już lepiej postaw na olejki zapachowe.

Youlka
21-08-07, 13:42
nie zabijajcie pajakow, one szczescie przynosza..

selena
21-08-07, 14:23
nie zabijajcie pajakow, one szczescie przynosza..

jeśli to prawda to jestem skłonna zatrzymać pajęczynę, która dziś zauważyłam, czekam tylko na budowniczego żeby go razem z tą siateczką sprzątnąć.

Znasz może sposób jak polubić pająki i co zrobić żeby się ich nie brzydzic?

Jurgi
21-08-07, 22:07
podejść do sprawy logicznie i rozumowo? Pająki są nieszkodliwe dla człowieka, a nawet pożyteczne - jak ktoś tu przytomnie zauważył, chronią mieszkańców domu przed komarami i innymi naprawdę nieprzyjemnymi stworami.

Krzysiek
21-08-07, 22:24
Pajączki są nieszkodliwe i pożyteczne, a pajęczyny nie tylko są pułapką na komary i muchy, ale podobno (czytałem chyba w Potopie, albo Ogniem i mieczem wieki temu) można je też wykorzystać do leczenia ran ;-)

Kalina
21-08-07, 22:25
Oj ja zdaje sobie sprawę, że one są niegroźne, pożyteczne i dla niektórych nawet ładne. Ja niestety ich urody nie dostrzegam, a podejście rozumowe nie pomogło ani troszeczkę :/ jestem typowym przykładem człowieka cierpiącego na arachnofobie(choć i tak nie jest ze mną tak źle-nie mdleje na ich widok, a miałam styczność z osobą tak reagującą) i żaden argument nie przekona mnie do tego, aby zostawić choćby najmniejszego ośmionożnego potworka w moim domu-nawet wizja braku krwiopijców! A kadzidełka faktycznie zamienię na olejki-dziękuję za radę :)

Youlka
22-08-07, 13:12
Heh.. jak na zlosc! Wczoraj to napisalam, a wieczorem u siebie w pokoju zobaczylam ogromnego jak dlon pajaka! Smiertelnie sie wystraszylam, pomogl mi sasiad ale.. nie myslalam wtedy o szczesciu jakie mnie moze spotkac. Dlugo sie uspokajalam, ale sama mysl o szczesciu, nie pomogla. Gdy ich nie ma, nie widzimy, latwiej sie z nimi rozliczac za to, ze wchodza nam w droge. Lekarstwo? Nie znam. Dopoki sama ze swoja fobia sie nie uporam, nikomu radzic nie bede. Moze smiejmy sie z tego :)

selena
22-08-07, 14:01
Youlka wywołałaś wilka z lasu ;)

Mój pajączek razem z pajęczyną został już zatopiony i mam nadzieję, że jego rodzinka nie zjawi się na stypę. Kącik w którym miał siedzibę asekuracyjnie spryskałam sprayem na owady.

mientka
23-08-07, 19:19
Witaj Kalinka. Zaczęłam ten wątek bo wręcz panicznie boję się pająków.

Wybacz Krzysiek ale nie zgodzę się z tobą, że pająki są nieszkodliwe.
Ja nie bałam się pająków do czasu kiedy w wieku 14 lat w komórce weszłam twarzą w pajęczynę z WIELKIM krzyżakiem. Próbowałam go zrzucić i wtedy mnie ugryzł ! w czoło, po prawej stronie. Bolało strasznie ale to pikuś w porównaniu z tym co było później. Doznałam paraliżu połowy twarzy, wyglądałam strasznie a lekarz powiedział, że nie wie jak i czym mnie leczyć bo na to, to on nie ma leku i kazał pić wapno. Samo mi przeszło po 2 tygodniach, ale strach pozostał.
Wolę nie myśleć jak wyglądało by moje życie gdyby ten paraliż sam nie minął.

Ale zgadzam się z tobą, że pająki są pożyteczne.
Mogą sobie żyć ale jak najdalej ode mnie.
Mam nadzieję Kalinka, że będziemy się wspierać w walce z arachnofobią i pająkami. :)

http://www.sklep.hurt-agd.pl/product_info.php?products_id=177

To jest link od ginosa do sklepu gdzie można kupić trutkę na pająki !!!!
Wielkie dzięki :smile:
Kupię i wypróbuję.
Dzięki że dałeś mi do ręki broń do walki z tym ośmionogim potworem.
Już się nie boję - przegrałam bitwę ale wygram wojnę.:smile:
No trochę przesadziłam - STRASZNIE się boję - ale się nie dam.
Zabiję każdego pająka jakiego zobaczę. :evil:

piotrg
24-08-07, 08:34
Ja swego czasu miałem akwarium z krzyżakiem na biurku... fajny był... Tylko jakoś tak króto żył :/

Krzysiek
24-08-07, 15:30
Mientka, pająk się po prostu bronił tak, jak potrafi, tak samo jak ty się broniłaś próbując go zrzucić. Zabijanie każdego pająka, którego zobaczysz nie jest rozwiązaniem Twojego problemu, a tylko go spotęguje imho.

mientka
24-08-07, 17:44
Ok. Rozumiem.
Więc co radzisz?

Ja mam jak się okazało uczulenie na jad owadów.
I bardzo uważam na wszelkie latające i biegające na ośmiu nogach paskudztwa.
Niestety w pobliżu mnie nie mają racji bytu.
Nie dam się drugi raz ugryźć bo mogło by się to dla mnie źle skończyć.

Krzysiek
24-08-07, 19:05
Na początek proponuje żebyś zainteresowała się życiem pająków, ich zwyczajami, co jedzą, jak polują, dlaczego tak, a nie inaczej się zachowują.

Dzięki większej wiedzy na ich temat będziesz mogła lepiej je zrozumieć, przewidzieć ich zachowanie i odpowiednio zareagować w momencie, kiedy napotkasz "łobuziaka" w pobliżu :)

Parę linków:
Środowisko życia i zwyczaje pająków (http://www.arachnea.org/content/view/845/191/)
Piękny jak... pająk (http://archiwum.wiz.pl/2000/00100100.asp)
Sporo filmów do ściągnięcia o pająkach (http://www.arachnea.delfnet.com/forum/viewtopic.php?t=401)

Niedużo czytania, ale sporo można się dowiedzieć, a jak ci się nie chce czytać, możesz sobie ściągnąć parę filmów i obejrzeć.

Pająk na ekranie monitora jest nieszkodliwy, zatem w tym przypadku nie musisz się go bać, a możesz bliżej go poznać, a w przyszłości może nawet i polubić. Od miłości do nienawiści krótka droga, odwrotnie też nie jest daleka ;-)

BTW. Moje dzieci też są uczulone na ukąszenia komarów i tego typu stworzeń. Mamy zawsze pod ręką taki lek, którego nazwy nigdy nie pamiętam, bo jest za długa - histo-cośtam (doustne i w kremie) Należy zastosować jak najszybciej po ukąszeniu i potem jest spokój.

mientka
24-08-07, 19:37
Dziki za rady. :)
Bardzo lubi czyta ale nie bardzo oglda.
Wiem e pajk nie wyjdzie z monitora ale na sam widok a mnie otrzsa.
Nie mog na niego patrze - terapia szokowa to nie dla mnie.
Myl, e dla dzieci stosujecie jaki lek anty histaminowy.
Dla mnie to za sabe. Kiedy miaam zawsze przy sobie lek w ampuce i strzykawk. Niestety pan minister zdrowia wymyli, e taki silny lek jest tylko do uytku szpitalnego i od jakich 2 lat nie mog go kupi w aptece.
Pozostaje mi mie nadziej e nic mnie nie ugryzie bo wtedy musz dosta zastrzyk w cigu 3-5 minut i zastanawiam si czy karetka zdy.
A nie zamkn si przecie od wiosny do jesieni w domu.
Bardzo lubi chodzi po lesie i jak miaam przy sobie lek nie byo problemu.
Teraz niestety oddalam si od skupisk ludzkich na wasne ryzyko.
C - co ma wisie nie utonie. :roll:

A to ciekawe ten artyku do ktrego linka mi dae
'pikny jak...pajk' napisa mj profesor od zoologi.
Jaki ten wiat jest may.
Z przyjemnoci przeczytaam i powspominaam sobie.

Vamos
24-08-07, 22:06
moja dziewczyna ma arachnofobie :) a ja się brzydzę pająków. są po prostu wstrętne (8 razy noga, 8 razy oko, fuuuj).

A co do sposobu unicestwienia pająka: http://www.bron.pl/
Z wiatrówki go!

HardStyle_Queen
26-08-07, 13:56
Ja wczoraj znalazłam przed oknem wielką pajęczynę! A godzine wcześniej jej nie było.. Nikt mi nie chciał uwierzyć, że w tak krótkim czasie jakiś pająk mógł zrobić pajęczynę na całą szerokość mojego okna ale w nocy jak zobaczyli twórcę to przestali się dziwić! Nienawidzę pająków i nawet oglądanie zdjęć sprawia mi tudność :-| Jak go zobaczyłam to poszłam spać do innego pokoju... To COŚ jest wielkie! Nigdy tak dużego pająka nie widziałam ;/ Kolega powiedział, że to krzyżak... (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa059e1018fbf932.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c1e17286124f065.html to on we własnej osobie) Jak mam się tego pozbyć? Mieszkan na parterze... Otwarcie okna nie whodzi w gre.. Zabić go nie mam odwagi... A poza tym jego w dzień nie ma. W nocy się tylko pojawia... ;(

mientka
26-08-07, 19:24
Hej. Jeżeli faktycznie w dzień go nie ma to zniszcz mu pajęczynę - może się obrazi i nie wróci. Ja nieco wyżej podałam linka do sklepu gdzie można kupić trutkę na pająki. To jest koncentrat, a na dole strony jest też sprej. Może jak popsikasz, nawet jak go nie będzie to już nie wróci bo to go odstraszy.
Napisz czy ci się udało pozbyć nieproszonego gościa. Powodzenia. :)

ewcia32
26-08-07, 22:44
hej
Ja też strasznie boję się pająków. W Polsce nie miałam z tym problemów, bo mieszkałam na 2 piętrze. Ale to co się dzieje a Anglii to przekracza moja psychikę. Tak jak wielkie pająki są tutaj, to ja w Polsce nigdy nie widziałam. Ostatnio to nawet mój mąż był zaskoczony , jakiego olbrzyma mieliśmy w sypialni. Po długim szukaniu w Polsce i tutaj jakiegoś środka na pająki, udało mi się w końcu kupić tutaj spray który je odstrasza, i one wtedy nie wchodzą do domu. Sprawdziłam to na jednym z nich jak chciał wejść do domu, od razu uciekł w drugą stronę. Trzeba go psikac na okna i framugi grzwi co 1,5 tygodni. Niestety zaniedbałam to ostatnio i nie psikałam przez 4 tygodnie no i dwa dni temu miałam aż trzy w domu, takie wielkie brązowe, z nogami jak roboty. Oto ten środek " SPIDER STOP " firmy Betterware, kosztował tylko 3 funty. Niestety w sklepie nie mozna tego kupić, ja zamówiłam z katalogu, ale mozna to zrobić również online , oto adres www.betterware.co.uk .

Mając ten środek w domu czuję się o wiele lepiej psychicznie, bo też jestem arachnofobiczką.

HardStyle_Queen
27-08-07, 12:07
A sie caa trzs! ;P Przed chwil z mam t pajczyn unicestwiaymy i znalazymy w kcie kolo okna tego pajka... :przeklinam: Na szczcie spa wic przey (ale mam nadziej, e jednak nie) lot na ziemi ;P Mam nadziej, e ju nie wrci.. A co do tego spray'a SPIDER STOP to zaczam si powanie zastanawia na kupnem bo nie mam ochoty tego przeywa jeszcze raz... Ale swoj drog tak wczoraj w nocy go ogldaam to byam pod wraeniem bo pikny by.. Ale i tak okropny ;P

Durden
27-08-07, 17:39
Mientka, dr. Tony Randel w artykule z 93r. ("Ticks"- the symposium dr.Tony Randel and dr. Brent V.Friedman University of Plymouth (UK) and Transart Institute, Donau University, Krems )
http://gfx.filmweb.pl/ph/33/03/33303/80164.1.jpg
zauważył wpływ środków odstraszających min. typu SPIDER STOP na wzrost agresywności kleszczy. W rejonach gdzie zanotowano zwiększoną sprzedaż tych preparatów doszło na przełomie kilku lat do niepezpiecznych mutacji insektów.

Ixodes ricinus przed kontaktem z Insect Repellent
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/86/Tick_male_size_comparison_%28aka%29.jpg/180px-Tick_male_size_comparison_%28aka%29.jpg
i po:
http://gfx.filmweb.pl/ph/33/03/33303/80163.1.jpg

Gdzieś w necie można odnaleźć jeszcze dokument Randela. Widział go ktoś z was?

mientka
27-08-07, 18:37
Ok. Fajnie, że o tym napisałeś, to ważna informacja.
Ale ja podawałam linka do polskiej strony gdzie można kupić trutkę na pająki.
A ten środek odstraszający to jest do kupienia w Anglii. Zresztą ja nie mam zamiaru ich odstraszać tylko pozbyć się definitywnie z domu.

Jeśli ktoś jest zainteresowany gdzieś na początku wątku jest podany skład ZIOłOWEJ mieszanki do odstraszania pająków. Myślę że taki naturalny środek nie będzie miał takiego negatywnego wpływu o którym piszesz.

Siriah
27-08-07, 20:02
Jeżeli chodzi o sposób z odkurzaczem... Trzeba się dodatkowo zaopatrzyć w garść ryżu. Wciągamy pająka od razu po pająku - przy włączonym odkurzaczu - wciągamy garść ryżu. Działa jak karabin maszynowy. Wtedy już na pewno nie wyjdzie z odkurzacza.

Co do tego ziołowo-mydlanego preparatu, to uwaga :stop:
Olej z miodli indyjskiej - przyciąga inne owady :stop: Szczególnie komary! I nie tylko! Jeden ze składników tego olejku przyciąga strasznie silnie te obleśnie śliskie, wstrętne ślimaki! Doktor Juan Piquer Simón prowadził badania nad właściwościami tego olejku i sposobu jego oddziaływania na ślimaki. Okazało się, że podobny zapach wytwarzają samice ślimaków!

Oto kilka przykładów, jak wygląda "Atak Ślimaków":

http://www.animalattack.info/bibliotheque/slugs05.jpg
Chodzi o te wstrętne ślimaki!

http://www.animalattack.info/bibliotheque/slugs06.jpg
12 godzin po spryskaniu pomieszczenia olejkiem i pozostawieniu uchylonych dwóch okien! Tylko 12 godzin! A niby ślimaki takie wolne są!

http://www.animalattack.info/bibliotheque/slugs07.jpg
Potrafią przechodzić nawet przez kanalizację i wychodzić np. muszlą! Ten olej nie rozpuszcza się w wodzie i dla tego bardzo trudno się pozbyć jego zapachu.

http://www.reelfilm.com/images/slugs.jpg
Zbliżenie na szarżującego ślimaka!

Jurgi
27-08-07, 22:07
Wiem, o czym mówisz, Siriah. Nasz kolega z forum, Tkacz, zrobił kiedyś zdjęcie takiemu zmutowanemu potworowi. Ledwie umknął, kiedy ten go zaatakował. Tkacz mógł tę fotkę przypłacić zdrowiem, albo i życiem:
http://images28.fotosik.pl/34/d48dd9e25912aee3.jpg (foto (c) by Tkacz)

tkacz
27-08-07, 22:13
Jak możecie? Zabijac pajaczki? Toż to pozyteczne stworzonka? Mile, kudłate sympatyczne :)
To tak jakbyście mnie chcieli... eee... no... zeksterminowac...

A co do slimakow, to do dziś nie moge sie pozbierac po ostatnim ataku... Zgubilem filtr polaryzacjny i dekielek ochronny, ale za nic na swiecie tam nie wroce po nie... Jeszcze zycie mi mile...

Jurgi
27-08-07, 22:28
Kiedyś często musiałem przechodzić przez te tory, gdzie te ślimaki się mnożą, moja dziewczyna mieszkała po drugiej stronie, przy mleczarni. Potwornie się bała tamtędy chodzić, nawet, jak ją odprowadzałem, a co dopiero nocą! Wreszcie zerwała, bo nie mogła już dłużej. :(

Durden
27-08-07, 22:55
Jeśli ktoś jest zainteresowany gdzieś na początku wątku jest podany skład ZIOłOWEJ mieszanki do odstraszania pająków. Myślę że taki naturalny środek nie będzie miał takiego negatywnego wpływu o którym piszesz.

A Natural Spider Spray Formula for inside the house:

o Dr Bronners Peppermint or Lavender Soap, or any other natural soap.
o 1 ounce of Neem oil
o You can also add 1 to 5 drops of any of these Essential Plant Oils (depending on your preference) to 1 quart of water:

Catnip Oil, Citronella Oil, Lavender Oil, Cinnamon Oil, Peppermint Oil, Citrus Oil, Tea Tree Oil, or other essential oils.

Znalazłem ciekawy link. Olej z miodli indyjskiej (olej neem) jest skuteczny w walce z insektami ponieważ pobudza je do walki. Osobniki zagryzają się nawzajem co w rezultacie daje pożądany efekt ,ale są też skutki uboczne takich preparatów o których opowiada właśnie min. dr. Juan Piquer Simón . Ekotony stwarzają optymalne warunki do atakowania człowieka.

Jurgi, tory od zawsze były strefą przejściową... Dziewczyna wróci ,jeżeli odseparujesz ją od ziołowych mieszanek.....

Youlka
28-08-07, 00:25
moj tez! trafiony zatopiony! Kupuje moskitiere :>

macol
29-08-07, 01:53
Doktor Juan Piquer Simón prowadził badania...

... opowiada właśnie min. dr. Juan Piquer Simón
A można wiedzieć, skąd macie te informacje?

Siriah
29-08-07, 07:21
google.pl? :nanana:

Jurgi
31-08-07, 14:17
W Teksasie znaleziono rekordowych rozmiarów pajęczynę. Naukowcy zastanawiają się, w jaki sposób mogła powstać gigantyczna sieć.
Pajęczyna ma wielkość dwóch boisk do piłki nożnej. Rozłożona jest na odcinku 180 metrów porośniętych przez drzewa i krzaki. Zdaniem naukowców sieć nie jest dziełem jednego gigantycznego pająka, tylko wynikiem wspólnej pracy milionów małych pajączków. Nie wiadomo jednak, dlaczego połączyły one swe siły. link (http://gazeta.mobi/mobile/Wiadomosci/1,80269,4449374.html)
To pewnie te mutanty po pestycydach. Jedziemy na wycieczkę do Teksasu?
http://bi.gazeta.pl/im/6/4450/z4450006N.jpg

tegenaria
31-08-07, 18:29
hej
Ja też strasznie boję się pająków. W Polsce nie miałam z tym problemów, bo mieszkałam na 2 piętrze. Ale to co się dzieje a Anglii to przekracza moja psychikę. Tak jak wielkie pająki są tutaj, to ja w Polsce nigdy nie widziałam.

wczoraj zabiliśmy ze znajomymi 3 pająki, duże. jeden uciekł do łazienki (czas mycia skrócony do kilku minut). :stupid:
tyle ich tutaj, że już mamy własną minigalerię. oto nasz ulubieniec (oczywiście musiał zostać unicestwiony...).

http://img53.imageshack.us/my.php?image=pajakog7.jpg

(zdjecie z ogródka, tuż przy drzwiach wejściowych).

siloos
09-09-07, 15:29
a ktoś może próbował z urządzeniem do włączania do kontaktów ? Widziałem tutaj w Anglii w telewizji, to reklamowali i sie zastanawiam, czy to działa. Pająki tez mnie denerwują jest ich tutaj spora ilość, w Polsce tyle nie widziałem, raz na rok jednego. A tutaj to codziennie widzę w pokoju po 3-4. Ale na szczęście nie są na razie takich rozmiarów jak u usera tegenaria. Bo chyba bym zawalu dostał :sz_usmiech:

pyzafive
04-05-08, 06:17
hej :)

krzyżak naprawde paskudny i imponujący.

ja niestety nie mam zdjeć moich koszmarów :) ostatnio wieczorem na scianie pod sufitem miniatura tarantuli, odwłok wielkosci kciuka, czarne i włochate.
Nie to żebym chojrak była :) krzyczałam o pomoc :)

a wczoraj..... na scianie koło komputera, troche mniejszy niż ten czarny, ciemnobrązowy włochacz @@

tylko skąd one sie biorą? myslalam ze mam tak wszystko juz przetrzepane, ze nie ma opcji ze moze sie gdzies wyhodować..... albo moze przez krake wentylacyjną przełażą?

kancia77
25-05-08, 21:57
Ja Tam Jeśli Pająk Jest W łazience Zalewam Go Wodą, Proste Tanie Skuteczne

flafy
05-08-08, 00:40
Hej!!!

Ja też panicznie boję się pająków. Własnie szłam spać gdy po włączeniu światła w sypialni zobaczyłam pająka na mojej pościeli. O spaniu, nie ma mowy. Chciałam stamtąd uciec, ale pomyslałam, że jak pozwolę mu sobie pójsć wolno to już nigdy nie zasnę tam w spokoju. Zatłukłam gada butem - to była pierwsza rzecz, ktora wpadła mi w oko po wyjściu z sypialni. Mąż niestety w pracy i musiałam sobie sama jakoś poradzić. To było okropne, nie wiem jak zasnę. Przeczytałam cały wątek i ktoś napisał wcześniej, że pajaki to samotniki, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Mój maż też ciągle mi to powtarz, ale strach jest silniejszy. Pocieszające jest to, że na pewno skorzystam z linków do sklepów gdzie można kupić trucizną na te paskudztwa. Mieszkam w Szkocji, tu też jest duzo pojąków.
Dziekuję za wszystki posty!

trueman
26-09-08, 21:50
Proszę jeśli nie wiecie to nie mówcie ale jak się ktoś zna....mieszkam w Irlandii, mam tego tabuny, w zeszłym sezonie zatłukłem z 30 w tym już 5 a dopiero idą chłody.
Niecierpię szczególnie w pościeli!

takie bydl (http://img401.imageshack.us/my.php?image=p1050183mt1.jpg)e o!
pozował mi (http://img523.imageshack.us/my.php?image=p1050187mr8.jpg)

ludzie jak to tępić? kupiłem takie urządzenie, które emituje różne ultra dźwięki, ma działać na gryzonie i duże pająki...ten sobie wokół tego chodził....

Siriah
27-09-08, 19:15
Ludzie!.. myślałem, że ten wątek wystarczająco obśmiałem... Jurgi, Durden, Tkacz też.... Ale nie!... :D

OK, nie znam żadnych środków w Irlandii. Znam poczciwy kapeć. Żaden to problem go użyć.

PS. Na pocieszenie dodam, że przeciętny człowiek przez całe życie zjada w nocy ok. 30 pająków.. :P

mientka
27-09-08, 21:55
Ludzie!.. myślałem, że ten wątek wystarczająco obśmiałem... Jurgi, Durden, Tkacz też.... Ale nie!...

A z czego tu się śmiać?
Dla mnie i jeszcze paru osób to jest naprawdę problem.
Ja cieszę się że wątek żyje.
Ale skoro dla was to jest tylko powód do śmiechu i nic lepszego nie potraficie doradzić to jest to bardzo przykre, myślałam że trafiłam na forum na poziomie i dorosłych, dojrzałych ludzi.
Każdy ma jakąś fobie i dla mnie to nie jest powód do śmiechu.
Miałam nadzieję że ten wątek pomoże innym którzy tak jak ja boją się pająków. Może stworzymy coś w rodzaju grupy wsparcia, gdzie każdy kto ma taki problem będzie się mógł chociaż wygadać.
Ale skoro ma być powodem do śmiechu.....:zlosnik:

e1607
29-09-08, 23:07
Ludzie!.. myślałem, że ten wątek wystarczająco obśmiałem... Jurgi, Durden, Tkacz też.... Ale nie!...

A z czego tu się śmiać?
Dla mnie i jeszcze paru osób to jest naprawdę problem.
Ja cieszę się że wątek żyje.
Ale skoro dla was to jest tylko powód do śmiechu i nic lepszego nie potraficie doradzić to jest to bardzo przykre, myślałam że trafiłam na forum na poziomie i dorosłych, dojrzałych ludzi.
Każdy ma jakąś fobie i dla mnie to nie jest powód do śmiechu.
Miałam nadzieję że ten wątek pomoże innym którzy tak jak ja boją się pająków. Może stworzymy coś w rodzaju grupy wsparcia, gdzie każdy kto ma taki problem będzie się mógł chociaż wygadać.
Ale skoro ma być powodem do śmiechu.....:zlosnik:

Witam wszystkich arachnofobikow i nie tylko:))
Jest ponoc sposob na pajaki jeszcze sama go nie probowalam ale ogladam program krecony wlasnie w Anglii 'Porzadek musi byc' super rady i powiem Wam ze woda i zmieszana z olejkiem cytrynowym odpedza pajaki bo kwas w olejku szczypie ich w nogi a olejek nie pozwoli mu tak szybko sie go pozbyc z odnuzy wiec do domu nie wejdzie jak sie spsika okna i framugi.
Zaczynam wojne bo nie tylko w Anglii czy Szkocji ale tez i w Irlandii sa duze potwory a co dziwne wczesniej nie zaowazylam ich tzn w zeszlych latach:hmmm:

Siriah
30-09-08, 08:15
Razem z inwazją Polaków na wyspy rozpoczęła się również inwazja pająków... Hmmm... Ciekawe... :D

e1607
30-09-08, 20:58
Chwilka jestem tu ponad 3 lata a dopiero w tym roku pojawily sie takie wielkie pajaki wszesniej tylko male byly:???:

Jurgi
30-09-08, 21:40
Polecam moich sublokatorów w pr (http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml?album=558273&picture=8285829)acy (http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml?album=558273&picture=8285830) oraz w domu (http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml?album=558273&picture=8308320). :)
Zamierzam kilka z nich przesiedlić do sypialni, żeby komarami się zajęły.

hellypton
30-09-08, 23:03
Dezodorant + zapalniczka :)
No może niekoniecznie na pościeli albo na dywanie :)

agussia04c
17-11-08, 16:50
zemsta rodziny jest pewna o ile wiesz samice sa 3 do 5 razy wieksze od samic wiec mamusia jest gigantem w nocy przyjdzie i cie zje a co gorsza mogl miec zone wtedy zmowi sie z tesciowa i zjedzecie podwojnie. nie mowiac o ciociach i corkach ojej a jak mial babcie.... napewno cie skasumuja na kolacje bo samice to zjadliwe stwory!

P.S. Daj spokoj to tylko pajak! Radze nie zabijac sa pozyteczne(to nie tarantule) a pozatym to zwierzatko a mysle ze nie zabijasz zwierzat! A po za tym nie ryzykuj- moze padac deszcz! caluski i pzdr. ;*

Jurgi
21-03-09, 20:20
Na te pająkki jest jeszcze inna metoda :)

E, nie lepiej sie wyleczyć z arachnofobii? Nie wiem, jak w Polsce, ale w niektórych krajach można się zapisać na taki kurs/leczenie. Po nim spokojnie osiągniecie taki stan ducha i zażyłość, jak ja. Pająki są nieszkodliwe i sympatyczne (http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml?album=558273&picture=9660283). :)

http://files.myopera.com/Jurgi/albums/558273/thumbs/my-home-spider-1.jpg_thumb.jpg (http://my.opera.com/Jurgi/albums/showpic.dml?album=558273&picture=9660284)

Agaterina
09-04-10, 20:39
Witam wszystkich. Co prawda mam 13 lat , ale straszliwie boje się pająków.

Agaterina
09-04-10, 20:50
Ciag dalszy :D .... Dziśaj w kuchni zobaczyłam ogromnego grubego czarnego pająka , jak zawsze zaczęłam krzycześ i histeryzowc potem bałam sie ze będzie gdzieś inny (tamtego mama wyrzuciła) ale i tak bałam się siedze na tapczanie i boje się wtac rycze i chodze jak na szpilkach przez 3 h