PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie sieci wifi

peter_1
27-08-07, 17:56
Witam
Wlasnie zaopatrzylem sie w router wifi gdyz chcialem sobie rozdzielic internet jeszce na laptopa przez wifi. Mam router Edimaxa i wszystko ladnie chodzi na komputerze stacjonranym i laptopie. Tylko nie wiem jak zabezpieczyc zeby osoby trzecie nie mogly sie polaczyc z ta siecia. Jak by ktos napisal tak krok po krok jak to sie robi

Zgory dziekuje i pozdrawiam

piotrg
27-08-07, 19:18
Najprościej - zapłacić komuś kto potrafi. To najsensowniejsze rozwiązanie.

wificon
09-09-07, 20:01
Jezeli sam konfigurowałeś router to myslę ze w twoim wypadku wystarczy w ustawieniach bezpieczeńswa włączenie szyfrowania WPA-PSK :) lub ewentualnie WEP 128 bitowy ale to juz mniej bezpieczne :)

Nie powinno sprawic to jakiegos problemu. 2 godzinki zabawy routerem i kaetą wifi i powinienes sie w minimalnym stopniu zabezpieczyc

juras
09-09-07, 22:09
Ustawić klucz/hasło
Wyłączyć prezentację SSID (broadcast)
Włączyć WPA2
Filtrować po MAC adresach
Obniżyć moc sygnału.

Pozdrawiam
Juras

rysio_oi
13-09-07, 17:46
Witam serdecznie
Pierwszy raz jestem na forum, nie mogę sobie poradzić z problemem. Mam laptopa z wifi, którego łącze z netem przez LAN a kumplowi umożliwiam wejście na neta po WIFI, ale jest problem, bo mam niechcianych "gości". Próbowałem już różnych programów do zabezpieczania sieci jak myWIFIzone, ale nie działa u mnie, gdyż wyskakuje problem ze sterownikiem mywifizone.sys. Byłem na stronie, zrobiłem jak oni mówili, i dalej nie działa. A mam już dość gości "na krzywy ryj". Nie wiem jak zablokować i MAC lub IP. pomóżcie proszę
z góry dziękuje

wificon
16-09-07, 13:34
Wstepnie poprosze o wiecej informacji.

Jak jest dostarczany internet, korzystasz z routera?

Czego dokladnie nie porafisz zrobic ?

==============================================
Informacja jest bezcenna, jej niedobór prowadzi do nieporozumień

tattwa
07-09-09, 21:36
z góry przepraszam za odświeżanie starego wątku, ale mam taki sam problem i bynajmniej nie planuję tego rozwiązywać samodzielnie - czy jest ktoś, kto za rozsądną kwotę pomógłby kobiecie w potrzebie? (Kraków, Prądnik Biały) :(

w mieszkaniu są 4 komputery, w tym 1 stacjonarny, router z wi-fi, internet z sieci osiedlowej (nie mam pojęcia, czy te informacje mają jakieś znaczenie, ale piszę na wszelki wypadek)