PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie wifi z telefonem?

Rympalek
17-09-07, 11:53
Witam,
Czy jest możliwe połączenie telefonu kom(N95 posiada wifi) z internetem przez komputer który jest podłączony kablem a nie radiowo jeżeli tak to czy wystarczy mieć adapter wifi pod USB czy trzeba jeszcze jakiś kosmiczny sprzęt, router radiowy czy cuś ;p? Z góry dzięki za odpowiedź

IDOG
23-09-07, 17:38
Witam,
Mam to samo pytanie co poprzednik z tym że mam telefon Sony Ericsson P990i, internet Netia 1mb.

wificon
23-09-07, 20:20
Moge sie wypowiedziec co najwyzej teoretycznie ponieważ nie mialem potrzeby korzystania z internetu na komórce majac internet w laptopie lub innym kompie :)

Mam troche doswiadczenia z PDA z wifi i wiem ze mozna poprzez GPRS + wifi ---> udostępnianie wlaczone na PDA ---> udostępnić internet dla komputera.

Teoria: Jezeli PDA ma udostepnianie i moze udostepnic net na PC to w drugą strone też powinno być to mozliwe

ROZWIĄZANIE:
W systemie Windows jest funkcja taka jak w PDA czyli udostępnianie internetu.
Na 100% da się to zrobic komputer komputer oczywiście po kablu
Po wifi nie testowałem
Potrzebna będzie karta z trybem Access Point (ralinki maja taka funkcje), obawiam sie ze Tryb Ad-Hoc nie będzie w tym wypadku wystarczajacy.
Włączamy udostepnianie na kompie z LAN na WLAN podpinamy się komórką i modlimy sie zeby sie udalo.

Możliwe ze będzie potrzebna jakas dodatkowa konfiguracja :)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze może kiedys ktoś to przetestuje :)

gorgi8-gorgi8
24-09-07, 19:53
Ja do połączenia używałem zwyklej karty sieciowej wifi i wszystko grało. koszty takiej karty to sprawa groszowa.