PDA

Zobacz pełną wersję : Mała sieć w domu

Byku
23-09-07, 13:33
Witam, jestem nowy na tym, forum ale zasady są chyba podobne jak na każdym innym forum internetowym... Korzystałem z funkcji "szukaj" ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania... Ale, do sedna sprawy...

Chciałbym stworzyć u Siebie w domu małą sieć- 2 komputery, jeden ma 200GB pamięci drugi 80 (jeżeli te informacje są ważne) Mam internet Net24 i chciałbym stworzyć siec miedzy tymi komputerami z podłączeniem internetu? Jak to zrobić? Jaki router bym potrzebował i jakie karty sieciowe aby komputery miedzy sobą pracowały dość dobrze... Najlepiej jakby mi każdy wytłumaczył krok po kroku jak przebiega budowa takiej sieci... I jakie części bym potrzebował (karty sieciowe, router kable i to wszystko?) Co możecie mi polecić?

POZDRAWIAM!

gorgi8-gorgi8
24-09-07, 20:43
Jakie systemy operacyjne? Najłatwiejsza siec stworzysz za pomocą 2 kart sieciowych i kabelka sieciowego (skrosowany) zakończonego wtyczkami typu RJ45. Jeśli już będziesz miał te rzeczy, to nie będzie problemów ze zbudowaniem bardzo prostej sieci!

szary_user
25-09-07, 07:08
Witam, jestem nowy na tym, forum ale zasady s chyba podobne jak na kadym innym forum internetowym... Tak s podobne, nawet bardzo wic podobnie jak kady "nowy" wszystkie olae. Za "!^" w nicku konto powinno by skasowane. Nie jestem adminem, nie mj problem. O skorzystanie z google te raczej ci nie podejrzewam. Jak dla wszystkich "Hi! I'm New! And I'm soooo haaaapy!" za trudne. Efekt ->

Najlepiej jakby mi kady wytumaczy krok po kroku jak przebiega budowa takiej sieci... Raz nie wystarczy?

Chciabym stworzy u Siebie w domu ma sie- 2 komputery, jeden ma 200GB pamici drugi 80 (jeeli te informacje s wane) Rozwalasz mnie - na logik rzecz biorc po jaki wa podajesz pojemnoci dyskw twardych? Pomyl! Chyba, e chcesz te kompy tamami do dyskw poczy, to wtedy sory.

Mam internet Net24 i chciabym stworzy siec miedzy tymi komputerami z podczeniem internetu? Jak to zrobi? Jaki router bym potrzebowa i jakie karty sieciowe aby komputery miedzy sob pracoway do dobrze... I jakie czci bym potrzebowa (karty sieciowe, router kable i to wszystko?) Co moecie mi poleci? Podgld wiadomoci przed zatwierdzeniem. Czytaj sobie na gos to co piszesz. Korzystanie z google.

Tu masz sprzt: http://www.router.pl/sieci/net24/
Tu ca reszt: http://sieci-lan.pl/

Tymas
25-09-07, 22:11
Szary_user nie musiales mu tak pociskac. No kurcze chcial sie dowiedziec widac ze nie ma pojecia a to forum jest po to zeby pomagac takim jak on. No fakt ten tekst z połaczeniem dysków taśmami jest fajny ale no troszke czasami sie trzeba hamować. No zadna stronka nie wytłumaczy mu dokładniej niz jakis inny user ktory sie na tym zna.
pozdro
Tymas8-)

szary_user
26-09-07, 09:27
Szary_user nie musiales mu tak pociskac. No kurcze chcial sie dowiedziec widac ze nie ma pojecia a to forum jest po to zeby pomagac takim jak on. No fakt ten tekst z połaczeniem dysków taśmami jest fajny ale no troszke czasami sie trzeba hamować. No zadna stronka nie wytłumaczy mu dokładniej niz jakis inny user ktory sie na tym zna.
pozdro
Tymas8-)Możliwe że pojechałem ostro, ale nie zamierzam się kajać. To że ktoś jest "nowy" nie zwalnia od myślenia o tym co się pisze i jak. Masz rację że to forum jest po to by pomóc, ale nie można u licha ciężkiego wiecznie za każdego myśleć. Kto chce pomocy uzyska ją, ale niechże sam się wysili, choćby na poprawnie złożony tekst. Na forum przybywa codziennie kilkunastu (może więcej) "nowych userów", którzy chcą "POMOCY!!!! MAM PROBLEM!!!!", jeśli przyjrzysz się ich postom to pojawiają sie dwa typy: jedni którzy mają problem żeby określić swój problem i drudzy, którzy są za leniwi by zrobić coś samemu - bo po co, skoro na forum ktoś podsunie gotowca po nos. Osób, które mają faktycznie problem, jest garstka i tym faktycznie pomaga się bez zbędnych pytań.

Odnośnie dzielenia Net24 - router, 2 sieciówki (na 99% ma zintegrowane na płytach głównych), skrętka + wtyki RJ45 (http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45). Miłej zabawy i powodzenia.