PDA

Zobacz pełną wersję : Unia Polityki Realnej

prawicowiec
28-09-07, 21:35
Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji na temat Unii Polityki Realnej, oto skrótowy program tej partii:

DOBRY RZĄD to mały rząd. Mały rząd to sprawny rząd.
Na czele rządu powinien stać prezydent, jak w USA. Ministerstw wystarczy sześć: wojny (MON), policji (spraw wewnętrznych), skarbu (finansów), spraw zagranicznych, sprawiedliwości, ochrony środowiska. Liczbę urzędników należy zdecydowanie zmniejszyć. Im mniej będą mieli władzy nad nami, im prostsze i bardziej jednoznaczne będzie prawo, tym mniej będzie korupcji.

Dość już rządów biurokracji i złodziei!
Władza centralna powinna zajmować się tylko tym, co rzeczywiście dotyczy dobra wspólnego: bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym, polityką zagraniczną, ochroną przyrody. Lokalne sprawy powinny należeć do samorządów. Resztą zajmą się najlepiej sami obywatele!

Może być lepiej! To wcale nie jest trudne.
Czego nam w Polsce brakuje? Przede wszystkim bezpieczeństwa i lepszych zarobków. Tymczasem są kraje, które niedawno były biedne, a dziś są bogate i bezpieczne. W krajach tych są niskie podatki, rząd nie kieruje gospodarką, a policja i wojsko są sprawne. U nas jest odwrotnie! To trzeba zmienić. Innym się udało, uda się i nam!

NISKIE PODATKI = WYSOKIE ZAROBKI
Ponad ¾ zarobków idzie w Polsce na rozmaite podatki: kto nie wierzy, niech doda podatek dochodowy, „składkę” ZUS, VAT, akcyzy, cła, podatki lokalne i inne przymusowe opłaty. Ponad 2/3 ceny paliwa to podatki! Ludzi bogatych jest mało, dlatego podatki płacą przede wszystkim biedni. Te podatki można częściowo znieść, a częściowo zmniejszyć.
Rząd niczego nie produkuje. Rząd wydaje jedynie pieniądze, które nam zabiera w podatkach. Z tych pieniędzy blisko połowa przepada w urzędach. Reszta wystarcza na niskie emerytury i zasiłki, kiepskie szkoły i szpitale, byle jaką policję i wojsko. I jeszcze rządzący mówią, że nam to wszystko „dają”. Nieprawda!!! Płacimy i to drogo.

NISKIE PODATKI = NISKIE CENY!
Duża obniżka podatków od razu zwiększy płace i obniży ceny. MNIEJ PODATKOW – a będzie się opłacało produkować. Wtedy też łatwo będzie o pracę. Spadnie bezrobocie. Udało się to w wielu krajach. Tak wyszły z nędzy Tajwan, Singapur, Korea, Malezja, Chile, a wcześniej Hiszpania. Tak też Stany Zjednoczone zbudowały swoją potęgę.
W Polsce większość pieniędzy zabiera nam państwowa i gminna biurokracja. Do państwa należy większość przemysłu. Pieniądz publiczny idzie do kieszeni rządzących. Pracujący na lewo biorą zasiłki, a prywatne firmy nękane są przez urzędników (US, PIP, PIH, …), którzy dzięki niejasnym przepisom prawa łatwo wymuszają łapówki. Nadal mamy socjalizm! ZWOLENNIKÓW SOCJALIZMU TRZEBA ODSUNĄĆ OD WŁADZY!
Przedsiębiorstwa państwowe i gminne pracują źle, bo łatwo im „wychodzić” u władzy specjalne przywileje lub dotacje na koszt podatników. Państwowe monopole wymuszają wyższe ceny – dlatego prąd, węgiel, telefony kosztują tak drogo. Gdy przedsiębiorstwa państwowe przynoszą straty, rząd zabiera zyski firmom pracującym dobrze, a daje dotacje pracującym źle.
Tanie kredyty z państwowego banku dostają głównie firmy państwowe, łapówkarze i znajomi. Firmy państwowe i banki powinny zostać sprzedane za uczciwą cenę i mieć takie same warunki działania jak wszyscy.

Szkoły i lecznictwo
szybko mogą zacząć działać lepiej. Dziś płacimy za nie rządowi w podatkach. Bez przymusowego pośrednictwa biurokracji będzie taniej. Ubezpieczenie w prywatnej firmie jest tańsze niż podatek na służbę zdrowia.
Pieniądze wydawane przez ministerstwo na kształcenie dzieci należy oddać ich rodzicom. Przejściowo w formie czeku oświatowego, którym rodzice będą mogli płacić za naukę dzieci w wybranej przez siebie szkole. Dzięki temu w szkołach będą uczyć tego, co potrzebne i na dobrym poziomie.

Emerytury
nabyte winny być płacone przez niezależne od rządu fundusze emerytalne. Każdy ubezpieczony powinien mieć prawo przenieść swoje pieniądze z ZUS do wybranej przez siebie firmy ubezpieczeniowej. Warunki ubezpieczenia winny określać dobrowolne, indywidualne umowy. Należy znieść przymus płacenia złodziejskich składek do ZUS!

Czy może być bezpieczniej? Musi być bezpieczniej!!!
Główny obowiązek państwa to zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, ochrona ich życia, wolności i własności. Ale tego właśnie rząd nam nie zapewnia. Na wojsko, policję i sądy przeznacza się łącznie mniej niż 10% budżetu państwa. Na dodatek znaczna część tej kwoty wydawana jest na rozrośniętą administrację, polityczną ABW, oddziały prewencji – czyli na potrzeby władzy, a nie obywateli.

Wojsko
Powinno być ochotnicze i zawodowe – pobór przymusowy to balast dla armii oraz demoralizacja i utrapienie dla niechętnych służbie poborowych. Likwidując zbędne wydatki rządowe możemy pozwolić sobie na dobre uzbrojenie armii.

Policja
powinna być liczniejsza, lepiej wyposażona, zdyscyplinowana i wynagradzana za skuteczność. Powinna mieć takie uprawnienia, by przestępcy się jej bali. Kary za zbrodnie muszą być surowe. Dla morderców kara śmierci. Policja i prokuratura nie mogą przymykać oczu na przestępstwa popełnione przez komunistów i funkcjonariuszy SB oraz na afery i korupcję. Należy zwiększyć uprawnienia sądów, poprawić ich organizację i sytuację materialną. Żeby dobrze działały potrzebne są prawa prostsze, niezbyt liczne i stałe.

RRybak
28-09-07, 21:49
Czy to nie wasz naczelny, popierający i tworzący tak wspaniały program - "jaśniepan" JKM, właśnie związał się z jednymi z czołowych faszystów IV RP pod postacią LPR? Tak? Więc jesteście równie cyniczni, zakłamani i po prostu rwiecie do koryta jak reszta debili za wszelką cenę. Jesteście spaleni. Nawet z tak utopijnym "programem".

macol
28-09-07, 21:59
Miało wylecieć jako spam. Zostanie, bo może być fajny temat do dyskusji. Usunięte jedynie niepewne linki.

Zgadzam się z RRybak. Swego czasu patrzałem na UPR jak na dość rozsądna partie. Po tym jak dogadali się z LPR równie dobrze może ich nie być.

Black
29-09-07, 00:32
A co mieli robić? Cieszyć się nadal i mieć 0.2 %? Dzięki temu mogą w końcu dostać się do sejmu. LPR? Pomijając fakt, że zaczęli zmieniać poglądy (z Giertycha się nagle ultra liberał zrobił) to i tak mówią sobie do widzenia w sejmie. Może sobie istnieć partia o szczytnych ideach, ale bez poparcia nic nie zrobi i tyle.
Startują tylko z tej samej listy wyborczej. Media usilnie się starają zrobić papkę z mózgu, że UPR = LPR, ale to nieprawda.

RomanPiroman
29-09-07, 09:23
Ja również uważałem JKM za człowieka rozsądnego do czasu aż związał sie z lpr.

Program był rozsądny z tym ze z programem lpr jest w wielu momentach sprzeczny.

Dla mnie program UPR czy jak to sie tam teraz nazywa w połączeniu z pro socjalna polityka lpr jest porostu g.. wart.

Dla większości ludzi program upru był coś wart ze względów gospodarczych, jednak nie o to chodzi żeby to co sie zaoszczędzi rozdać jako jabolowe (przepraszam becikowe, jednak do robienia dzieci to może tylko przekonać tych co becikowe na jabole przelicza)
A to połączenie to zwykły pęd do koryta ja w przypadku milera+samoobrony.

A co do samego programu to rzeczywiście obciążenia są potworne ale to sie nie bierze z niczego. te pieniadze są potrzebne. bo zus wypłaca z bieżących wpływów. Na finansowanie kurs bo rolnicy palca parę pln na kwartal a dostają z powrotem tyle samo co reszta, składki rolników nawet na bieżąco wypłat nie pokrywają.
Jak sie to przytnie to braknie pieniędzy na socjal, dla pijaczków na zus dla emerytów na krus dla rolników na służbę zdrowia na place dla budrzetowki.
Pojawia chmary wywalonych roboty urzędników, I bedzie REWOLUCJA.

Znaczna cześć obywateli w naszym kraju nie jest przystosowana do życia w ustroju demokratycznym i sama sobie rady nie da i zawsze bedze na utrzymaniu państwa (taka gwałtowna zmiana to idealny sposób na wybudowanie slumsów). dlatego partie o rozbudowanym programie socjalnym wygrywają wybory jak sie ludzia poprawi za 20 lat zadna partia pokroju pisu nie wygra wyborow bo po pierwsze jak więcej będzie miec niż chciec mieć to ci co maja nie pozwolą na to żeby to im zabierano.
a po drugie jak ludzie maja pieniazki to nie napasa sie na igrzyskach z teczkami czy innym szukaniem wrogów.

należy wziasc tez pod uwage nasze zobowiązania zagranicze to jest kredyty ktore splacamyi tak dalej.
Choć ja tez bym chciał zeby piwo kosztowało 1.20

Bezrobocia w Polsce praktycznie nie ma jest to po części niskie bezrobocie frykcyjne które jest normalne a reszta to ludzie pozornie bezrobotni czyli tacy co nie chca pracować albo pracują na czarno a zarejestrowani sa tylko dla swiadczen.

Wzrost gospodarczy potrzebuje rak i głów do pracy a my na rynku pracy będziemy miec tylko urzędników którzy tylko papiery umieja przekładać i to zupełnie w oderwaniu od efektywności. Taki wzrost będzie nie efektywnie wykorzystany i sam stanie sie nieefektywny az do jego załamania.

Wszystko powoli ewolucyjnie nie rewolucyjnie i swoim czasie, mowienie ze szybko sie coś poprawi to populizm.

Racja jest to ze wolny rynek czy to w przypadku szkolnictwa czy służby zdrowia wymusi jej efektywnosc jednak nalerzy miecna uwadze ze to są poważne koszta wpierwszej chwili, dodatkowo bedzie pokutowal socjalistyczny poglad zeszkola i lekarz powinni byc za darmo. NIe uda sie znalesz w spoleczenstwie zwolennikow tego przez najblizsze 50 lat z tym to sie nawet sam romek nie zgodzi bo to niepopulistyczne.

Kierunek ogólnie nie najgorszy jednak wykonanie już troszke gorsze a wraz z lpr porostu niewykonalne...

Powiem jeszcze raz wszystko w swoim czasie po kolei i powoli bo na szybko to sie nie ma szans udac. Ludzie musza dojzec do takich zmian nie da sie polski z socjalizmu wyleczyc ludzie tomusza sami zrozumiec.

MarcinM
29-09-07, 09:41
Sugestia do moderatora/admina - proponuję założyć jeden wątek dotyczący dyskusji na temat programów partii politycznych. IMHO nie powinno być tak, że jakaś partia ma na forum "swój własny wątek". Owszem - każdy może napisać o swojej partii, ale wtedy forum zostanie zaśmiecone agitacją.

Black
29-09-07, 11:12
RomanPiroman --> Co ma LPR do UPR pomijając fakt, że startują z tej samej listy wyborczej? Nie wiele (choć zaczynają mieć coraz więcej, bo Giertych staje się ultra liberałem o czym pisałem już, ale widać, że ktoś nie przeczytał.) LPR było jakie było, PR też, ale zaczynają przechodzić przemianę, o czym chociażby świadczy fakt, iż LPR zaczyna przyznawać, iż becikowe itd. to był błąd (Tvn 24, jedna z konferencji początkowych). LPR zaczyna przejmować poglądy UPR, co jest normalne i nie ma w tym nic dziwnego. Korwin również wytłumaczył, chociażby na blogu, dlaczego to zrobił i osobiście się z nim zgadzam, nie ma co już być rycerzem w złotej zbroi, mówić dużo, starać się coś zrobić, a i tak mieć 0.2% poparcia, bo społeczeństwo nie rozumie tego co się mówi albo boi się głosować "bo stracony głos". Tym bardziej, jak pisałem wyżej, pisanie UPR = LPR, to farmazony na poziomie forum onetu....

Co do reszty można się z tym zgodzić, na to potrzeba lat, lecz jeśli w ogóle nie zaczniemy, to zawsze będzie jak jest.

koyot
29-09-07, 22:14
Swego czasu patrzałem na UPR jak na dość rozsądna partie. Po tym jak dogadali się z LPR równie dobrze może ich nie być.

Czy to ich wina ze ordynacja wyborcza jest do 4 liter. Nie dosc ze jest cos takiego jak "prog wyborczy" to jeszcze sa "listy". W praktyce oznacza to ze tylko najwieksze partie wchodza do sejmu i to z ludzmi ktorzy maja najwieksza sile przebicia - czytaj "stara gwardia".

Sposobem obejscia tego jest to cos co powstalo z polaczenia LPR+UPR+PR. Chociaz jestem antyklerykalem i nienawidze faszystow to zaglosuje na ten komitet wyborczy. Juz mam traume z tego powodu...

Do momentu zniesienia progu wyborczego i wprowadzenia okregow jednomandatowych sytuacja sie bedzie pogarszac. Partie lewicowe sie polacza z prawicowymi tylko dlatego zeby przeskoczyc te pare %. Popatrzcie na Millera i Oleksego...

Co myslicie o "topowych" partiach ?
dla mnie::olsnienie:
PIS - zastapimy stary uklad naszymi ludzmi
PO - ???? .. mm.. pis jest zle
PSL - cichaczem przemkniemy sie do sejmu
LiD - PZPR III (PZPR II to SLD) - przedmagdalenkowi mocodawcy.
Samoobrona - PZPR III wersja alfa z ukierunkowaniem na rolnikow
LPR - zchn
Partia kobiet - socjalizm w wersji feministycznej

Meusz
30-09-07, 09:39
Co myslicie o "topowych" partiach ?
dla mnie::olsnienie:
PIS - zastapimy stary uklad naszymi ludzmi
PO - ???? .. mm.. pis jest zle
PSL - cichaczem przemkniemy sie do sejmu
LiD - PZPR III (PZPR II to SLD) - przedmagdalenkowi mocodawcy.
Samoobrona - PZPR III wersja alfa z ukierunkowaniem na rolnikow
LPR - zchn
Partia kobiet - socjalizm w wersji feministycznej

PIS - myślałem że zrobią coś więcej dla Polski. Przynajmniej gadają sensownie, jednak nie podoba mi się ich polityka socjalna

PO - partia ludzi zrzeszających tych, którzy nienawidzą PISu i LIDu. Hasła programowe zrzynają od UPRu. Ale każdy myślący wie że gadanie o wolnym rynku i przytakiwanie na każde unijne pomysły jakby tu zcentralizować gospodarkę lub ograniczyć wolność, jest po prostu hipokryzją. Ponadto PO zrzesza ludzi z PZPR i "Solidarności" - Tych pokroju TW Bolka

PSL - mają socjalistyczny program ale się do tego przyznają.

LiD - PZPR. W przeciwieństwie do PO, nie ukrywają na siłę swoich komunistycznych korzeni. A ich program się o działań PO nie różni: Nakraść się ile się da i zwalić na PIS, Podporządkować Polskę UE.

Partia kobiet - babki zauważyły że LiD jest aż za bardzo przesiąknięty PZPRem i postanowiły zrobić kolejną socjalistyczną partię. Liczą na głosy niewykształconych kobiet oraz facetów którym się podoba plakat z gołymi babami.

Liga Polskich Rodzin - narodowi socjaliści. Nie podoba mi się ich radykalizm etniczny, aczkolwiek mają rację co do podporządkowania się LIDu i PO władzy z Moskwy i Berlina

Prawica Rzeczypospolitej - niewiele o nich wiem. Podobno ostatnie rozmowy z UPRem spowodowały nawrócenie się na kapitalizm.

Unia Polityki Realnej - Jednyna partia która szanuje wyborców, a przede wszystkim ich pieniądze (ach ten paskudny kapitalizm, aby pozostawić ludziom pieniądze które sami zarobili), oraz wolność. Wszechobecna cenzura świadczy między innymi o tym że ta partia chce wprowadzić zmiany. I to dobre zmiany. Tylko UPR chce znieść koncesjonowanie (czyli zależność od urzędnika, oraz ograniczenie wolności), przymus ZUS (zastanówcie się - gdyby coś było dobre, byłoby przymusowe?), masę podatków (możnaby osczędzić BARDZO dużo choćby na benzynie albo na alkoholu), subwencje dla partii politycznych (poszukajcie sobie ile milionów złotych jest pompowanych na działalność partii, w tym tych których nienawidzicie). UPR głosi że to człowiek jest kowalem swojego losu (inne partie mówią: urzędnik jest kowalem losu człowieka)

Czy to nie wasz naczelny, popierający i tworzący tak wspaniały program - "jaśniepan" JKM, właśnie związał się z jednymi z czołowych faszystów IV RP pod postacią LPR? Tak? Więc jesteście równie cyniczni, zakłamani i po prostu rwiecie do koryta jak reszta debili za wszelką cenę. Jesteście spaleni. Nawet z tak utopijnym "programem".Porozumienie z LPR i PR ma na celu, jak po części dobrze zauważyłeś, dojście do władzy. Bez takiego porozumienia:
-trudno byłoby zebrać odpowiednią ilość podpisów
-ludzie mówiliby o zmarnowanym głosie
-nie można byłoby prowadzić sprawnej kampanii ($$$)
Jest to porozumienie jedynie wyborcze, w sejmie będą to 3 oddzielne kluby.
Dziwi mnie Twój pogląd na tzw "koryto". Poczytaj o UPRze to zobaczysz że właśnie UPR chce koryto zlikwidować (gdyby nie chciała to by miała 10% w sondażach i byłaby codziennie w TV). A aby koryto zlikwidować, i wprowadzić program, trzeba mieć ludzi w sejmie. Aby ich tam mieć, trzeba uzyskać odpowiednie poparcie. Te 3 partie startując osobno miałyby z tym kłopot

W ogóle polecam "wywiad z UPR" (http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=68&aid=94). Długi to tekst, ale warty przeczytania. Za długi? Wciśnij Ctrl+F.

stilgar
30-09-07, 11:15
PIS - myślałem że zrobią coś więcej dla Polski. Przynajmniej gadają sensownie
Gadają sensownie? Ja widzę tylko, jak tworzą sztuczne podziały na dobrych i złych, po czym szczują jednych na drugich. Polityka PiSu jest adresowana do ludzi biednych w ten sposób: "wam sie co prawda nic nie poprawi, ale przynajmniej dokopiemy bogatym!"
bo jak ktoś jest bogaty, to na pewno nie dorobił się własną ciężką pracą, tylko jest oligarchą i złodziejem.

Podporządkować Polskę UE.
TAAAK! i chcą wyniszczyć NARÓD POLSKI i w ogóle to stoją za nimi, przed nimi i obok nich Żydzi, Masoni, Cykliści, Homoseksualiści i Pedofile!

aczkolwiek mają rację co do podporządkowania się LIDu i PO władzy z Moskwy i Berlina i może jeszcze z Ułan-Bator?

Unia Polityki Realnej - Jednyna partia która szanuje wyborców
Taak, bardzo szanuje wyborców? hmm... tylko jakich wyborców? kiedy UPR było ostatnio w Parlamencie i coś robiło? gadać jak to by było dobrze, gdybyśmy my rządzili, to każda partia potrafi... i każda mówi, że jak na nich zagłosujesz, to bedzie ci dobrze...

koyot
30-09-07, 11:40
Wszechobecna cenzura świadczy między innymi o tym że ta partia chce wprowadzić zmiany.

Ja sie im nie dziwie. Oni sa jak organizm ktory sie broni przed UPR-em poniewaz jak ich postulaty zostana zrealizowane to najnormalniej w swiecie masa urzednikow zostanie zwolniona, przekretow nie bedzie sie dalo robic (na taka skale) i urzednicy beda dla ludzi a nie vice versa. Oczywiscie na skutki zmian trzeba bedzie poczekac

Mam nadzieje ze wspolny start w wyborach wyjdzie tym trzem partiom na dobore. Zaczna ze soba rozmawiac i Wielki Reformator troche przestanie byc Giertychowy, Korwin przestanie byc az takim "radykałem" a PR.. no coz.. Co to jest PR ?

Jedno jest pewne - zwolennicy UPR-u w tych wyborach sa wystawieni na probe i bacznie obserwuja poczynania Popieli i Korwina ktorzy jada po bandzie i zblizaja sie do granicy zaufania swoich wyborcow. Mam nadzieje ze nie wypadna...

koyot
30-09-07, 11:59
Gadają sensownie? Ja widzę tylko, jak tworzą sztuczne podziały na dobrych i złych,

I dlatego wygraja te wybory, bo dla wyborcow sa krystalicznie przejrzysci. Co PIS robi: walczy z ukladem...

TAAAK! i chcą wyniszczyć NARÓD POLSKI i w ogóle to stoją za nimi, przed nimi i obok nich Żydzi, Masoni, Cykliści, Homoseksualiści i Pedofile!

Tak sie sklada ze lewica i zieloni sa proHomo/Zydo/Maso... Podporzadkowanie Polski UE w obecnej formie nie jest dobre. Jak sadzisz po co przyjeli nas do UE ? Po to zeby nam bylo lepiej ?? :) To by byl piewszy ewenement w historii kiedy Niemcy nam dobrze zrobili nie majac w tym interesu. Historia uczy tego ze nikogo niczego nie nauczyla.. i lubi sie powtarzac (tylko metody sie zmieniaja).

Osobiscie jestem zwolennikiem panstwa UE - bez Polski,Niemcow,Francji i calej reszty. UE i koniec...

Taak, bardzo szanuje wyborców? hmm... tylko jakich wyborców? kiedy UPR było ostatnio w Parlamencie i coś robiło?

Dawno - racja. UPR ze swoim programem jest grozna dla parlamentu.

Kliknij tutaj zeby zobaczyc co UPR chciala wprowadzic a co z oczywistych przyczyn nie przeszlo (http://www.upr.org.pl/main/index.php?strid=1&katid=81)
Tekst dlugi wiec ctrl-f i "Najważniejsze inicjatywy"

gadać jak to by było dobrze, gdybyśmy my rządzili, to każda partia potrafi... i każda mówi, że jak na nich zagłosujesz, to bedzie ci dobrze...

Ta sa wady demokracji - wygrywaja populisci. Naobiecywac, nagadac, przekrzyczec wszystkich, byc najwiekszym chamem, dostac sie do wladzy, nakrasc, pozamiatac swoje brudy pod dywan i wszystko od poczatku.

Jurgi
30-09-07, 12:05
Choćby nawet UPR miała 100% racji i zgadzałbym się z nią w 200%, choćby wszyscy bez wyjątku ludzie UPR byli tak świetlani, mądrzy i uczciwi, jak się przedstawiają i zdeterminowani na 1000% realizować swój program - nie zagłosuję za nimi. Nie ma mowy.
Bo NIC, cokolwiek ludzie UPR mogliby zrobić w tym sejmie, NIC nie zrównoważy gówna, jakie w tym sejmie będzie robić Giertych, jeśli tylko się dostanie.

A tak na marginesie, pytanie do zwolenników UPR (bo nie chce mi się wertować programu i wywiadów): czy likwidacja koryta oznacza dla UPR również likwidację koryta dla organizacji kościelnych i religijnych? Likwidację Funduszu Kościelnego, likwidację ulg podatkowych i dopłat; likwidację zapisów ustawowych i konstytucyjnych, dających uprzywilejowaną pozycję KRK? Likwidację pasożytniczych kapelanów z wojska, policji, straży pożarnej (wkrótce celników), szpitali, harcerstwa i innych państwowych służb i organizacji? Zdjęcie krzyża z Parlamentu, koniec uczestnictwa urzędników państwowych w uroczystościach religinych i urzędników kościelnych w uroczystościach państwowych (wliczając (płatny) pokropek wszystkiego, co się da)? Wprowadzenie świeckiej konstytucji i ustaw tę świeckość i neutralność gwarantujących oraz wypowiedzenie konkordatu?

Black
30-09-07, 12:13
Taak, bardzo szanuje wyborców? hmm... tylko jakich wyborców? kiedy UPR było ostatnio w Parlamencie i coś robiło?

1990 rok, gdy SLD poszło się witać z rosyjskimi dygnitarzami, przepychanie ustawy lustracyjnej (która powinna być zrobiona w rok jak w Niemczech, a nie 15...).

Nie mieli za dużo czasu by porządzić ani dużo mandatów, lecz i tak zrobili wystarczająco ze swoimi środkami. Ciekawie zaś będzie w parlamencie, bo skompromitują PiS, jeśli ten np.: będzie mówił, że jest za karą śmierci, to Ci zaczną pisać ustawę dt. jej ;) Jeśli PiS jej nie poprze - skompromituje się. Jednak to tylko przykład, lecz bardzo prawdopodobny, gdyż takie są zamiary.

A tak na marginesie, pytanie do zwolenników UPR (bo nie chce mi się wertować programu i wywiadów): czy likwidacja koryta oznacza dla UPR również likwidację koryta dla organizacji kościelnych i religijnych? Likwidację Funduszu Kościelnego, likwidację ulg podatkowych i dopłat; likwidację zapisów ustawowych i konstytucyjnych, dających uprzywilejowaną pozycję KRK? Likwidację pasożytniczych kapelanów z wojska, policji, straży pożarnej (wkrótce celników), szpitali, harcerstwa i innych państwowych służb i organizacji? Zdjęcie krzyża z Parlamentu, koniec uczestnictwa urzędników państwowych w uroczystościach religinych i urzędników kościelnych w uroczystościach państwowych (wliczając (płatny) pokropek wszystkiego, co się da)? Wprowadzenie świeckiej konstytucji i ustaw tę świeckość i neutralność gwarantujących oraz wypowiedzenie konkordatu?

Tak, było o tym mówione ile Polska mld na tym traci i że trzeba tym z tym skończyć, pomimo szacunku do religii, trzeba ją przenieść tam gdzie jej miejsce - do kościoła.

Bo NIC, cokolwiek ludzie UPR mogliby zrobić w tym sejmie, NIC nie zrównoważy gówna, jakie w tym sejmie będzie robić Giertych, jeśli tylko się dostanie.

Z takim podejściem Polska zawsze raczej będzie zaściankiem Europy, no ale trudno. Można się przyzwyczaić.
Prawda jest taka, że Giertych się zmienił i stara się zmieniać, nie wiem ile jest prawdy w jego gadaniu, lecz jego działania zaczynają się diamentralnie zmieniać. Co tu dużo mówić, LPR zaczęło przejmować kapitalistyczne wzorce. Romek sejmu jakoś nie rozwalił przez tyle czasu, to nie sądzę by teraz to zrobił, więc naprawdę - nie przesadzajmy, bo siejemy już nieco demagogie. Więcej w obecnej chwili robią złego inne partie, od SLD po PiS.

A co do Konkordatu... W 1980 roku słyszałem powiedzenie: „Jak wykończyć Kościół katolicki? Dajmy im władzę i pieniądze, a sk***ią się, jak my wszyscy!” Potem to samo słyszałem w przeróbce na „SOLIDARNOŚĆ”. Nie pamiętam, czy Autorem tych słów był p.Jerzy Urban, a autorem parafrazy śląski sekretarz PZPR tow.Andrzej Żabiński – czy odwrotnie. Nie ma to chyba znaczenia, bo o prawa autorskie nikt się nie ubiega.

Ważne za to jest, że z „SOLIDURAKAMI” udało się znakomicie. Rozprawa z Kościołem jest na najlepszej drodze. Metoda kosztowna – ale dla socjalisty koszt się przecież nie liczy...

2. Będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową. Będziemy popierać rolę Kościołów w tej dziedzinie - natomiast zdecydowanie sprzeciwiać się będziemy bezpośredniemu wpływowi instytucji kościelnych na politykę. Zasada wolności sumienia powinna być zagwarantowana.
Jak na partie konserwatywną, chyba ok? ;)

Pisał także o bardziej konkretnych rzeczach, jak wyrzuceniu religii z powrotem do sal katechistycznych w kościołach itd. ale mam nadzieje, że mi wybaczysz, bo teraz niezbyt mam czas szukać po prostu :(

koyot
30-09-07, 12:27

Czyli idziesz glosowac na socjalistow i zgadzasz sie z obecnymi rzadami ? Czy moze nie idziesz glosowac i ... zgadzasz sie z obecnymi rzadami ?

A tak na marginesie, pytanie do zwolenników UPR (bo nie chce mi się wertować programu i wywiadów): czy likwidacja koryta oznacza dla UPR również likwidację koryta dla organizacji kościelnych i religijnych?

Mam szczera nadzieje ze tak.

cytuje:
2. Będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową. Będziemy popierać rolę Kościołów w tej dziedzinie - natomiast zdecydowanie sprzeciwiać się będziemy bezpośredniemu wpływowi instytucji kościelnych na politykę. Zasada wolności sumienia powinna być zagwarantowana.

KONKORDAT
Stosunki pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Kościołem Katolickim powinny zostać uregulowane umową ze Stolicą Apostolską (tj. Konkordatem), Ustawodawstwo państwowe musi zapewnić realizację tej umowy, przy czym zarówno Konkordat jak i realizujące jego postanowienia ustawy nie mogą naruszać zasady wolności sumienia i wzajemne niezależności Kościoła i Państwa, jak również praw wyznawców innych religii oraz niewierzących. UPR sprzeciwia się też przyznawaniu instytucjom Kościoła Katolickiego i innych wyznań jakichkolwiek przywilejów finansowych czy podatkowych.

KOŚCIÓŁ KATOLICKI
UPR uznaje tradycję katolicką za jeden z fundamentów polskiej kultury, a wartości chrześcijańskie za jeden z podstawowych składników naszej) cywilizacji. Pamiętamy o znaczeniu działalności Kościoła Katolickiego dla kształtowania się tożsamości narodowej Polaków. Z tych względów uznajemy szczególną rolę tegoż Kościoła na tle innych równouprawnionych wyznań.
Stojąc na stanowisku wzajemnej niezależności Kościoła i Państwa, która powinna zostać zagwarantowana konstytucyjnie, UPR stanowczo sprzeciwia się zarówno ingerencji administracji państwowej i polityków w sferę nauczania kościelnego i wewnętrznej organizacji Kościoła, jak i bezpośredniemu wpływowa instytucji kościelnych na politykę. Nie oznacza to jednak odmawiania Kościołowi prawa do wypowiadania się w sprawach dotyczących religii i moralności — również publicznej. Uważamy jedynie, że publiczne popieranie przez hierarchię kościelną konkretnych partii czy polityków szkodzi autorytetowi liczącego dwa tysiące lat Kościoła.

i tak dalej (http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=79&aid=533)

Black
30-09-07, 12:35
No i ważna rzecz. Jurgi, piszesz że nie chcesz LPRu w sejmie. A socjalistów z PO, którzy połączą się na pewno z LiDem albo PSL chcesz? :/ Naprawdę wybór nie jest tak klarowny jak się wydaje.

koyot
30-09-07, 12:45
Prawda jest taka, że Giertych się zmienił i stara się zmieniać, nie wiem ile jest prawdy w jego gadaniu, lecz jego działania zaczynają się diamentralnie zmieniać.

Ja bym w to nie wierzyl. Romek bedzie Romkiem niezaleznie od sytuacji. Staral sie chlop jak mogl ale mu nie wychodzilo. Co prawda jesgo hasla i intencje "zero tolerancji dla przemocy" byly ok, ale wykonanie cos kulało.
A nie bylo wiekszym G. poczynania leppera ktory chcial swojemu synowi zalatwic hodowle bizonow ? Czy moze poczynania Ziobry ktory wepchnal swojego syna na studia prawnicze ? A moze to ze stadiony w Polsce na euro 2012 beda budowane bez przetargow ? :)

Meusz
30-09-07, 14:24
TAAAK! i chcą wyniszczyć NARÓD POLSKI i w ogóle to stoją za nimi, przed nimi i obok nich Żydzi, Masoni, Cykliści, Homoseksualiści i Pedofile!Nie wiesz co mówisz. UPR jest za wolnością jednostki! To czy ktoś jest homo czy hetero, katolikiem, żydem czy muzułmaniem to jest jego sprawa, a państwo nie ma prawa w to ingerować. A ingerencja UE w to ile Polak może wyprodukować mleka albo złowić dorszy, to jest zaprzeczenie wolności. A PO i LID przyklaskują takim pomysłom UE

i może jeszcze z Ułan-Bator?Nie. Powiedziałem, Berlin i Moskwa.

Taak, bardzo szanuje wyborców? hmm... tylko jakich wyborców? kiedy UPR było ostatnio w Parlamencie i coś robiło? gadać jak to by było dobrze, gdybyśmy my rządzili, to każda partia potrafi... i każda mówi, że jak na nich zagłosujesz, to bedzie ci dobrze...A ustawe lustracyjną pamiętasz? Jak koalicja rządowa (której członkowie obecnie są przede wszystkim w LiD, zielonych, ekologach, PO, S-o) wyszła z sejmu na jakieś spotkanie, to UPR i Macierewicz napisali na kolanie ustawę lustracyjną aby odtajnić teczki i zrobić porządek. Na kolanie - bo koalicja mogła w każdej chwili wrócić. Koalicja nie wróciła, ustawa przeszła, i co? Rząd został obalony, a ustawa nie weszła w życie.
Poza tym, mówiłem o wolności jednostki. Żadna inna partia nie chce znieść przymusu płacenia haraczu do ZUSu. PO niedawno odgapiła propozycję zniesienia PITu. Ah, jak PO dba o wyborców. UPR postulowała to kilkanaście lat temu.

r-mi
30-09-07, 16:49
UPR "tylko startuje z tej samej listy co LPR"?

To dlaczego ostatnio ogldaem wspln konferencj tych obu partii. Program jeszcze macie znony ale po takim czym to ju wolabym gosowa na LPR ni na kopi. Przynajmniej dziaalno tej partii niesie pewien aspekt komiczny i jest si z czego pomia. Partia o bardzo postpowym programie brata si z faszystami, ktrzy chcieliby aby polska spoecznie znalaza si spowrotem w 18-w a wszystkich ktrzy myl nie tak jak oni najchtniej by zagazowali.

To czy kto jest homo czy hetero, katolikiem, ydem czy muzumaniem to jest jego sprawa, a pastwo nie ma prawa w to ingerowa.
Taaaak? To dlatego do LPR tak wam po drodze? Podobno jestecie parti konserwatywno liberaln, ciekawe jak liberaln parti pozostalibycie po wygraniu wyborw. Ja twierdz, e jeli np. pobicie geja oznaczaoby 10% wzrost poparcia to sami wysalibycie swoich dziaaczy na marsz rwnoci ;)

PiS - jedyne co zrobili dla polski to stworzenie podziaw spoecznych, cige wojny, ktnie i omieszenie tego kraju na arenie midzynarodowej. Mody o deszcz w sejmie, prba ogoszenia Jezusa krlem polski i drewno w postaci Anny Fotygi na stanowisku ministra spraw zagranicznych. To moim zdaniem 3 wyznaczniki ktrymi mona szybko scharakteryzowa t parti.

Z nikim nie umiej si dogada - jedyna forma rzdw ktra t parti by zadowolia to dyktatura dwch karw. Partia dla najwikszych fanatykw, biedakw, nieudacznikw i ludzi ociaych umysowo (inteligentny to wyksztaciuch, ten kto ma pienidze i nie musi ebra o pastwowe zapomogi na pewno ukrad a ten kto ich nie popiera na pewno jest wrogiem polski z "ukadu").

Szukaj ukadu... i znajduj. We wasnych szeregach. Nawet marcinkiewicz znalaz si ostatnio "pod jego wpywem" gdy popar kandydata PO. Stek wyzwisk, oczernie i pomwie ktre wychodz z ust dziaaczy tej partii a szczeglnie osb wysoko postawionych to "nowa jako" w polskiej polityce. Jeszcze chyba nigdy naczelne wadze kraju nie uyway na codzie jzyka charakterystycznego dla lumpw z rynsztoka.

Wielcy katolicy, ktrzy po natchnienie jed na jasn gr by pomodli si w wietle fleszy a potem drugiego czowieka okrelaj epitetami ktrych nie powstydziby si aden ul.

Odpowiedzialnoci za kraj obarczaj opozycj cho rzdz 2 lata. Kiedy im co nie wychodzi to winna jest PO, kiedy opozycji co si udaje - to zasuga PiS. Stworzyli koalicj z faszystami po jednej stronie a najbogatsz parti zodziei i oszustw z drugiej. Potem twierdz, e "PO" zawizujc koalicj z LiD (ktrej nawet nie ma) postpuje haniebnie a jeli wygra wybory bdzie to oznaczao stan wojenny (nie wiem czy PiS chce wprowadzi czogi na ulic, eby nie odda wadzy?)

Naczelne wadze tej partii to zawistni kamcy: "mj brat nigdy nie zostanie premierem", "zrobi wszystko co w mojej mocy by lepper ju nigdy nie wszed do rzdu", "wszyscy bd rwni wobec prawa".

Ich program "moralnej odnowy spoeczestwa" realizuj przy udziale przestpcy i faszysty. Chwal si osigniciami i wietnie dziaajc gospodark a ludzie w moim wieku pracuj za 400z miesicznie. Potem ogldam reklamy organizacji zbierajcych datki, bo dzieci nie maj co je. Chwal si jednocyfrowym bezrobociem a za chwile w tym kraju zostan chyba jedynie stare babcie i obonie chorzy. Potem gani PO, bo gosowaa za wejciem do UE i uwaga: "tylko dlatego, e polska jest w UE wszyscy modzi std wyjechali"

Naczelnym hasem PiS powinno "aby wszystkim yo si gorzej". Problem braku pienidzy i niskich zarobkw chc rozwiza odbierajc jeszcze wicej (podatki to w tej chwili ok 80%) tym ktrzy uczciwie pracuj. Uczciwi obywatele maj si "solidaryzowa" z dzieciorobami, nieudacznikami i leniami pierdzcymi w stoek - tylko dlatego, e tym drugim si nie chce pracowa.

Ja mam zdanie, e partie polityczne d do tego eby polacy byli tacy jak ich liderzy. Zobaczcie np. LiD czy PO - co by o nich nie mwi ci ludzie jako wygldaj.

Jak wygldaj 'ojcowie sukcesu' PiS, czy gdyby kto z was by ich ojcem mgby by dumny. Ja raczej zagosowabym za pierwsz lepsz parti ktra popiera eutanazj ;) Moim zdaniem te 160cm nieszczcia, zawici i kompleksw chce wzi odwet na tym kraju za ich zmarnowane ycie. Chce eby wikszo ludzi tutaj bya biedakami ktrzy albo pracuj bez opamitania za marny grosz i nie maj nic - nawet wyksztacenia, albo siedz w domach wychowujc semk dzieci i yj z zapomogi. Chc aby polacy byli zaleni od ich partii i rzdowej jamuny w takiej czy innej postaci (becikowe, brzuszkowe, senioralne i inne socjalistyczne bzdety)

Niech [B]Przeprosz i Spierdalaj ja zagosuj na kogokolwiek, byle tylko nie gosowa na PIS bo ci ludzie nie maj nawet klasy. Jedyne co potrafi to oczernia innych i z wszystkimi si re. To gupota, kamstwo i obuda w najczystszej postaci. Mie tylko nadziej, e ich wykopi a do wadzy dojd wreszcie modzi i nieskorumpowani. A wczeniej skoczy si przynajmniej ten trwajcy od dwch lat maraton ali, podziaw i rozlicze.

Black
30-09-07, 20:13
To dlaczego ostatnio oglądałem wspólną konferencję tych obu partii. Program jeszcze macie znośny ale po takim czymś to już wolałbym głosować na LPR niż na kopię. Przynajmniej działalność tej partii niesie pewien aspekt komiczny i jest się z czego pośmiać. Partia o bardzo postępowym programie brata się z faszystami, którzy chcieliby aby polska społecznie znalazła się spowrotem w 18-w a wszystkich którzy myślą nie tak jak oni najchętniej by zagazowali.

A jaka ma być skoro startują z tej samej listy wyborczej pod nazwą Liga Prawicy - osobna? No i nie zapominaj, że obie partie są konserwatywne. Co do reszty, Polacy tak mają, że najpierw głosują "by się pośmiać", a potem dziwią się, że jest źle. Partia o bardzo postępowym programie w życiu nie wygra bez tego, gdy kraj woli głosować na Pisy czy inne socjalistyczne popisy, a że obie partie są sobie najbliżej (konserwatyzm) to czasami nie ma wyboru. Jeśli tylko w ten sposób można coś zmienić, to musiałoby coś być ze mną nie tak by tego nie popierać lub osobą która uwielbia ten rząd czy akceptuje ten cały syf i nie ma prawa głosu.

Co do reszty, nie wiem co ma PiS do tego, skoro temat jest o UPR. To jaki jest PiS czy PO albo LiD wszyscy wiedzą, trochę offtopic.