PDA

Zobacz pełną wersję : telefon voip w net 24 w systemie vista

andromena
29-09-07, 17:27
Chę zainstalować telefon voip grandstream bt 200. Korzystam z Net 24 na łączu tpsa. Mam zwykły modem usb, system vista. Jak to zrobić czy muszę kupić router i podłączyć ten telefon do routera, jeśli tak to jaki anex jaki router byłby dobry i tani wi fi mi nie potrzebne. Proszę o pomoc gdyż nie znam się na tym a w sklepach też niewiele wiedzą. Lepiej więc wcześniej zapytać niż wydać pieniądze a potem żałować. dzięki za pomoc

Marshall
02-10-07, 22:39
Google na to, ze telefon ma tylko port rj45, a wiec podlacza sie go do istniejacej sieci lokalnej np. switcha.
Zeby zapewnic optymalna jakosc rozmow podczas pracy w sieci innych komputerow bedziesz potrzebowal dobrego rutera (modem, ruter i switch w jednym) z funkcja QoS.
Mozesz tez sie zastanowic na ruterem juz z obsluga voip i wtedy mozesz podlaczac zwykłe telefony, bez kupowania specjalnych voipowych.
Ewentualnie jezeli masz tylko jeden komputer i chcesz podlaczyc tylko 1 telefon, to najprostszym rozwiazaniem bedzie zakup/zamiana na modem z portem rj45 zamiast usb na wyjsciu i wtedy telefon do modemu, a komp do telefonu.

andromena
06-10-07, 09:29
Dzięki za pomoc.
Po przemyśleniu wycofałem się już z tego rozwiązania. Rozważam , ze chyba lepiej będzie kupić telefon simens gigaset 450 IP , albo Linksys CIT 400 myślę też o telefonie Wi fi sam nie wiem co jest lepszym rozwiązaniem Jeśli masz kaieś wiadomości na ten temat to podziel się z nimi ze mną bo moja wiedza nie jest jeszcze zbyt szeroka .
Pozdrawiam