PDA

Zobacz pełną wersję : Programy Partnerskie

konkordpl
20-11-04, 10:23
Typu http://partner.ehost.pl/ co o nich sądzicie? Nie mowie tu o sisco czy innych z tego typu, ale o takich jak np. proponuje Wapacz.pl.

Krzysiek
20-11-04, 11:50
10% to umiarkowana wysokosc prowizji - i mozna ja zaakceptowac jedynie w przypadku, gdy firma udostepniajaca PP przygotuje Ci naprawde sporo gotowych, roznorodnych materialow do promocji. Jesli to Ty masz sie glowic jak sprzedawac, najlepiej gdyby prowizja wynosila 20%. Odstraszajacy jest ten krotki okres waznosci cookie (2 tygodnie).

IMHO wejscie w PP powinno byc uzaleznione od:

1. wysokosci prowizji
2. grupy docelowej jaka reprezentuja osoby, ktorym zaoferujesz uslugi/produkt z PP
3. popytu na dany produkt
4. okresu przez jaki wazny jest cookie z twoim poleceniem
5. popularnosci PP wsrod potencjalnych konkurentow
6. zaplecza marketingowego jakie udziela Ci firma udostepniajaca PP

konkordpl
20-11-04, 11:58
Udostepnione są bannery i to wcale nie tak malo, buttony i wiezowce. 2 tygodnie imfo to wcale nie tak malo. a 10%? no wiesz, firma tez musi zarabiac, a mi jeszcze do wyplaty zostaly jeden-dwa serwery.

dom
18-03-05, 06:54
Wychodzę z założenia, jeżeli jest to na jakiejś zasadzie działająca firma i podpisuje umowe to jest to dobrze. Czy na tym da się zarobić to już inna rzecz. Sam podpisałem kilka umów jako osoba fizyczna i narobiłem kilka stron internetowych a jeszcze więcej adresów do nich i w pp nie udało się jeszcze zarobić. Napisałem e-książek, które są pobierane ale i z nich nic nikt nie zamówił. Narobiłem różnych ogłoszeń w różnych i dziwnych miejscach i jedynym efektem jest zwiększona ilość odwiedzających.
Co prawda, internetem zaczełem bawić się od tego roku i prawdopodobnie zostanie to tylko zabawą.
Ale zawsze to jakieś doświadczenie z którego można napisać następną reklamową e-książkie:)

Damian
23-05-05, 07:24
a ja zacząłem się bawić programami partnerskimi i tak ponad 100 zł miesięcznie mi wpada (tendencja wzrostowa). Jednak pierwsze 50 zł to z półtora roku zbierałem...

Annabella
23-05-05, 14:59
Ja kilka dni temu znalazłam dość ciekawy PP. Dają 20% i gotowe stronki promocyjne do wyboru wśród kilku wzorów. Do tego także sporo banerów i buttonów, a cookie ważne rok.
Nad przystosowaniem tej wybranej stronki siedziałam dwa dni, ale z pewnością mozna to zrobić szybciej
Jeszcze nie zarabiam, ale mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni :)

Krzysiek
23-05-05, 17:50
Podaj adres please, ciekawy jestem kto daje 20 prowizji, a zeby ludzi nie razil w oczy Twoj link partnerski, ukryj go jakim skrocie, np. korzystajac z serwisu www.skocz.pl albo www.tiny.pl, acha i jesze jelcyna serwis: http://gourl.org :-)

Tumi
23-05-05, 18:30
A ja sie do konca z krzyskiem nie zgadzam w dwoch punktach.

IMHO wejscie w PP powinno byc uzaleznione od:

1. wysokosci prowizji
2. grupy docelowej jaka reprezentuja osoby, ktorym zaoferujesz uslugi/produkt z PP
3. popytu na dany produkt
4. okresu przez jaki wazny jest cookie z twoim poleceniem
5. popularnosci PP wsrod potencjalnych konkurentow
6. zaplecza marketingowego jakie udziela Ci firma udostepniajaca PP

ad5. Im mniej popularny tym efektywniejszy. Popatrz - firma oferuje via PP dobro A, podobne dobro oferuje inna firma majac 100 uczestnikow PP. teoretycznie ta druga powinna miec lepsza efektywnosc. Ale teoretycznie. Bo efektywnosc ma ona sama, ale juz nie do konca partner PP. Tam sie rozklada dochod z PP na 100 przykladowych uczetsnikow (pomijajac oczywiscie ich aktywnosc osobista, a wiec jednostkowa). Ta pierwsza firma ma np 10 uczetsnikow PP. Sprzedaje mniej poprzez PP, ale wieksze prawdopodoienstwo jest, ze w tej firmie uczestnicy PP zarobia wiecej - porownojac do firmy drugiej.

ad6. Tutaj wogole sie nie zgadzam. Oferujac zaplecze 99% uczestnikow PP bedzie powielalo materialy i je stosowalo. Te same bannery, slogany i inne. Gdy firma daje tylko "cos" wymaga kreatywbosci od uczestnika PP. To dzieki temu uczestnicy daza do zwiekszenia swojej konkurencyjnosci poprzez wlasne rozwiazania. Ok marketing udostepniany jest OK ale.. im wuecej go tym mniej kreatywnosci i samodzielnosci wsrod uczestnikow PP.

Ale kto co lubi.... temu droga otwarta.

Damian
23-05-05, 18:35
ad6. Tutaj wogole sie nie zgadzam. Oferujac zaplecze 99% uczestnikow PP bedzie powielalo materialy i je stosowalo. Te same bannery, slogany i inne. Gdy firma daje tylko "cos" wymaga kreatywbosci od uczestnika PP. To dzieki temu uczestnicy daza do zwiekszenia swojej konkurencyjnosci poprzez wlasne rozwiazania. Ok marketing udostepniany jest OK ale.. im wuecej go tym mniej kreatywnosci i samodzielnosci wsrod uczestnikow PP.

Ale kto co lubi.... temu droga otwarta.

z takich bajerów jak np. XML korzysta może 10% partnerów. Ale zazwyczaj te 5% osób to osoby zarabiające 90% wszystkiego w tym PP (pozostałe 90% zamieszczających sam banner wyciska tylko 10% budżetu)

Tumi
23-05-05, 20:41
Damianie... a ktore PP mowia cos o XML??? Pokaz mi palcem bo byc moze nie wiem czegos z nowinek :-)

Annabella
23-05-05, 21:43
Podaj adres please, ciekawy jestem kto daje 20 prowizji, a zeby ludzi nie razil w oczy Twoj link partnerski, ukryj go
Właśnie zastanawiałam się, czy podawać tutaj adres, bo sama nie lubię reklam tego typu na forum. Ukrycie linku partnerskiego też wiele nie da, bo cała strona jest partnerska i jest na niej około 5000 linków (jeśli tak to można nazwać).
Chciałam wstawić ten link do stopki moich wypowiedzi, ale nie potrafię (kiedyś Konkord powiedział mi w jaki sposób to zrobić, ale mimo że próbowałam kilka razy to jakoś bez rezultatu - najwidoczniej kiepski ze mnie webmaster). Dlatego do tej strony kieruje "guziczek" pt.: "Odwiedź stronę autora", ale - ponieważ prosisz o adres - podam go jeszcze i tu http://market4you.w.interia.pl/. A tu http://www.harmonny-world-club.neostrada.pl/ można zobaczyć inny z oferowanych przez firmę szablonów (jest ich chyba kilkanaście). Każdy z nich można zmieniać według własnego upodobania.
W tym PP kaskę w twardej walucie dostaje się "na rękę", a nie w zamian za jakieś usługi, które firma oferująca PP świadczy dla nas.
I to mi się bardzo podoba.

dom
24-05-05, 06:44
Super. Tak trzymać. Masz adres pp to go podawaj. Nie zwracaj uwagi na rozczeniowców. Oni zawsze będą mieli problemy. To jest w ich naturze.
Każdy, któremu będzie odpowiadać pp to poprostu zapisze się. Jeżeli nie odpowiada Tobie któryś pp to nie zapisuj się. Jest nowy pp ( dla mnie nowy rozczeniowcu) który sprzedaje niezbędnik internauty i pod tym adresem http://www.42.pl/url/cil pobierzesz go darmo a wchodząc na str. gł możesz zapisać się do tego pp.

Damian
24-05-05, 07:22
Damianie... a ktore PP mowia cos o XML??? Pokaz mi palcem bo byc moze nie wiem czegos z nowinek :-)

XML udostępniają:
Helion,
OnePress,
Aragon

ZłoteMyśli (na razie wprowadzają, ale roboczy plik XML już widziałem)

bulgaribulgari
17-03-09, 19:54
na programach zarabia się słabo,
sam pół roku temu założyłem stronę [spam]
i przez ten czas zarobiłem niecałe 50 zł

jarcow
05-05-09, 15:26
Typu partner.ehost.pl co o nich sądzicie?Moim zdanie poniżej 30% prowizji nie warto się bawić w pp, ponieważ jedyną osobą, która może na tym zarobić to właściciel pp.