PDA

Zobacz pełną wersję : własna strona - pytania początkującego

mietek1950
02-11-07, 19:45
Większość czytających zapewne będzie się smiała czytając moje problemy ale Wy też kiedyś zaczynaliście i nie wszystko odrazu było Wam znane a wierzcie mi że takie przyznanie się że jest się neptykiem w jakimś temacie wymaga sporo odwagi.Ponieważ jednak spodziewam się tu spotkać także życzliwych i wyrozumiałych ludzi więc pozwólcie że zapytam:
1.Z amerykańskiej strony gdzie się zarejestrowałem systematycznie ściągam zdjęcia z najpiękniejszych zakątków świata.Zdjęcia są za free ale nie moge ich wykorzystywac w celach zarobkowych.Czy przy takim zastrzeżeniu mogę bez obawy o konsekwencje prawne wykorzystać je na swojej stronie www?
2.Czy tworząc stronę należy się starać aby zamieszczane tam,zdjęcia,grafiki animacje,czcionki itp zajmowały jak najmniej bajtów? Czy też jest to zupełnie nieistotne
3.Czy w ogóle jest jakaś górna granica(że tak powiem)pojemności strony?Czy też śmiało mogę tam zamieścic np.10Gb samych zdjęć i nic się nie stanie złego

Myślę,że już wystarczająco Was ubawiłem-wiec spadam (jak to powiedział taternik).

Hannon
02-11-07, 20:33
1. Jeśli nie używasz tych zdjęć na stronie komercyjnie to możesz bez problemów umieścić je, najlepiej jeśli dodasz adnotacje skąd zdjęcia pochodzą.
2. Teoretycznie strona powinna zajmować jak najmniej. Najlepiej w takich wypadkach zrobić miniaturkę i obok odnośniki do zdjęcia w różnej jakości/rozdzielczości. Tak przynajmniej ja uważam. Mimo wszystko nie wszyscy mają szybkie łącze które pozwala wczytanie zdjęcia 0.5mb czy więcej w moment.
3. Zależy od wykonania witryny. Nie wszystkie informacje i zdjęcia znajdują się w jednym pliku. Witryna jest zazwyczaj w wielu podstronach i to na nich są materiały. Wiec.. wszystko zależy od wykonania oraz rozmieszczenia.

To są tylko moje opinie na ten temat wiec jak co to sie nie czepiać :P

Rennard
02-11-07, 23:11
Teoretycznie się zgadzam z wypowiedzią przedmówcy.
Dodałbym jeszcze że ograniczenie może wynikać z dostępnego/wykupionego miejsca na serverze.

Meusz
03-11-07, 10:18
Należy również brać pod uwagę maksymalny transfer: Przy na przykład 1 GB na miesiąc, będzie można ściągnąć na przykład tysiąc zdjęć. Jeśli ktoś będzie chciał pobrać więcej danych (czyli Twój serwer miałby wysłać tysiąc pierwszy megabajt), nie będzie to możliwe do końca miesiąca