PDA

Zobacz pełną wersję : Dokument filmowy

Elano
01-12-07, 22:06
Interesuje się ktoś/ogląda filmy dokumentalne? Do niedawna jakoś nie byłem ich wielkim amatorem, oglądałem głównie fabułę, jednak ostatnio jakoś przestały mnie interesować historie w pełni wymyślone, a zacząłem oglądać więcej historii prawdziwych...Nie byłem nawet w pełni świadomy ile jest programów oferujących takie właśnie filmy. Ostatnio nałogowo wręcz oglądam Planete - wg. mnie mają dużo ciekawszą i bardziej zróżnicowaną ofertę programową niż choćby takie Discovery. Ogląda ktoś?

kiciaszara
01-12-07, 22:30
Chętnie i często oglądam filmy dokumentalne. Lubię i te o historii i te o zwierzętach. Niezłe dokumenty robi telewizja włoska, szczególnie o 2 wojnie światowej i różnych politycznych jej implikacjach.

Krzysiek
02-12-07, 02:25
Też lubię Planete, głównie dlatego, że puszcza też bardziej odważne, kontrowersyjne filmy, których amerykańskie "poprawnie politycznie" telewizje ze stajni Discovery nie emitują.

selena
02-12-07, 13:46
Obecnie nie mam wielkiego wyboru, bo mam tylko kilka kanałów TV.
Dawniej Cyfra+ pełny pakiet dawała więcej możliwości, Planette i Discovery chetnie oglądałam, ale najbardziej pasował mi kanał National Geographic.

Blairce
02-12-07, 13:48
W sumie tez lubię takie filmy dokumentalne, ale jakoś nie zauważyłem różnicy miedzy tymi dwoma stacjami telewizyjnymi. Dla mnie ciekawsze są filmy o przyrodzie i zwierzętach lub jakichś zjawiskach, czasami tez lubię oglądać takie jak dokument psychologiczny (oile sie to tak nazywa). Są na przykład dzieci w wieku 1 roku życia i są poddawane testom...oczywiście bezpiecznym!

Ale ogólnie lubię rożne filmy dokumentalne :sz_usmiech:

Elano
02-12-07, 18:43
Na Planete lubi wanie to, e poruszaj bardzo powane tematy - czasami mona podobne filmy znale w polskiej telewizji nawet - ot, choby Sprawa dla Reportera - wietny program. Ale jak chce si dowiedzie co si naprawd dzieje na WIECIE to pozostaj wanie takie programy jak Planete. Mi naprzykad nie podobay si filmy Michela Moor'a - niby byy fajne,ale jednak imo bardzo naciga fakty...

Elano
03-12-07, 23:20
Widziałem dzisiaj na Planete dokument o Rosji, wojnie w Czeczenii i prawach człowieka (a raczej ich braku...) - nie miałem pojęcia, że sytuacja normalnych ludzi jesttam aż tak tragiczna...