PDA

Zobacz pełną wersję : [Turbo Pascal] Obiekty

kinichi
09-12-07, 21:26
Witam serdecznie.
Mam problem. Poszukuję informacji o obiektach w Turbo Pascalu, no i niestety nie mogę tego nigdzie znaleźć. Szukałem w książkach i Internecie, ale niestety żadnych konkretnych informacji:( Czy ktoś może mi pomóc?
Z góry dzięki

doderic
09-12-07, 23:19
Witam serdecznie.
Mam problem. Poszukuję informacji o obiektach w Turbo Pascalu, no i niestety nie mogę tego nigdzie znaleźć. Szukałem w książkach i Internecie, ale niestety żadnych konkretnych informacji:( Czy ktoś może mi pomóc?
Z góry dzięki

To było bardzo dawno temu, ale o ile mnie pamięć nie myli, to ten właściwy Turbo Pascal nie pozwalał programować obiektowo.
Natomiast Borland stworzył coś, co nazywane było na początku Object Pascal, a zmieniło dość szybko nazwę na Delphi - całkiem miły język.
Tak więc jeśli opiszesz, czego dokładniej i konkretniej szukasz na temat obiektów w TP, to być może będę mógł więcej pomóc.

RRybak
10-12-07, 07:45
Pozwalał, oj pozwalał. Niejeden "strukturowiec" na starcie połamał zęby przy Turbo Vision dla zwykłego Pascala :) Myślę, że możesz trochę poszukać w internecie o tej bibliotece.

Albo przejrzeć książki tego typu (http://helion.pl/ksiazki/powtp.htm).

Od momentu pojawienia się Delphi, Object Pascal wyparł praktycznie starsze zastosowania..