PDA

Zobacz pełną wersję : Problem, router Linksys WRT54GL

mvn
15-12-07, 00:59
Witam !

Mam pewnie problem z routerem który niedawno kupiłem. Problem polega na tym że nie ma Internetu ;)

Ale teraz dokładnie:
Kupiłem router Linksys WRT54GL. Przed podłączeniem wszystkiego ustawiam w „Połączenia sieciowe” aby pobierało automatycznie (IP, bramkę, maskę itp.) – oczywiście przed tym wyciągam wtyczkę. Restartuje komputer. Po restarcie podpina router do komputera za pomocą kabla, który był razem z routerem i wchodzę przez przeglądarkę do ustawień (192.168.1.1).
Pobieram adres MAC mojej karty sieciowej
Wpisuje wszystkie dane, które dostałem (IP, bramkę itp.) w StaticIP
Resztę wszystko pozostawiam na „default”, czyli nic nie zmieniam
Podpinam pod router kabel z Internetem
Komputer pobiera wszystkie dane, a Internetu dalej nie ma !?

Próbowałem już kilka sposobów, ale za każdym razem nie ma połączenia. Sieć wykrywa bezprzewodowo, pinguje na wszystkie strony, ale strony się nie wyświetlają

Dodam, że mam Internet mam z zwykłej sieci osiedlowej.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić. Co robię źle/czego nie robię.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Fajan
22-12-07, 19:24
elo mam problem z konfiguracja routera wrt54gc. jesli ktos wie jak go skonfigurowac to prosze o pomoc

Krzysiocz
31-12-07, 12:19
Witam.
Miałem zadać podebne pytania ,ale widzę że problem nie dotyczy tylko mnie.
Jak Panowie zanależli już jakieś rozwiązanie dotyczące problemu to proszę o poradę jak z tym czymś se poradzić.
Od dostawcy mam stały adres IP bezpośrednio po kablu.
Światełka w routrze migają ,i niby wszystko wporządku ,ale w komputerze internetu brak.
Jak podłączę przewód z sieci pod Switcha ,a nie pod gniazdko internet ,a z pozostałych dwóch gniazdek kablem na pozostałełe dwa komputery do wszystko hula jak trzeba.Problem w tym że nie wiem jak zrobić żeby laptop działał bezprzewodowo
Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku

muchu08
01-01-08, 20:20
Witam !

Mam pewnie problem z routerem który niedawno kupiłem. Problem polega na tym że nie ma Internetu

Ale teraz dokładnie:
Kupiłem router Linksys WRT54GL. Przed podłączeniem wszystkiego ustawiam w „Połączenia sieciowe” aby pobierało automatycznie (IP, bramkę, maskę itp.) – oczywiście przed tym wyciągam wtyczkę. Restartuje komputer. Po restarcie podpina router do komputera za pomocą kabla, który był razem z routerem i wchodzę przez przeglądarkę do ustawień (192.168.1.1).
Pobieram adres MAC mojej karty sieciowej
Wpisuje wszystkie dane, które dostałem (IP, bramkę itp.) w StaticIP
Resztę wszystko pozostawiam na „default”, czyli nic nie zmieniam
Podpinam pod router kabel z Internetem
Komputer pobiera wszystkie dane, a Internetu dalej nie ma !?

Próbowałem już kilka sposobów, ale za każdym razem nie ma połączenia. Sieć wykrywa bezprzewodowo, pinguje na wszystkie strony, ale strony się nie wyświetlają

Dodam, że mam Internet mam z zwykłej sieci osiedlowej.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić. Co robię źle/czego nie robię.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

sprawdź jakiej bramy domyślnej urzywa windows. mając ruter ustawiony tak jak ty piszesz powinna ona byc 192.168.1.1. inaczej net nie bedzie dzialał....:wink: