PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z internetem w laptopieAjwona
23-12-07, 18:25
Zwracam sie do Was z pytaniem odnośnie podłoczenia laptopa do Internetu poprzez podłączenie do komputera stacjonarnego i karty sieciowej. Internet w laptopie często sie zawiesza. Czy powodem takich zakłóceń jest używanie komputera stacjonarnego w tym samym czasie co laptopa? Z góry dziękuję.

doderic
23-12-07, 22:41
Pierwsze pytanie:
Przez jakie połączenie podłączasz laptopa do internetu? Jeżeli jest to WiFi, to jak każde połączenie radiowe jest ono narażone na różne zakłócenia.
Komputer stacjonarny, a szczególnie jego ruchome elementy jak wiatraczki i wirujący CD, mogą wywoływać pewne zakłócenia. Tak więc (przynajmniej teoretycznie) jeżeli ustawisz gdzieś blisko router WiFi to może być on częściowo zakłócany. Podobny efekt mogą wywoływać inne szybko wirujące maszyny (odkurzacze, miksery, itp.)

Skoro masz drugi komputer, z którym możesz porównać, to zgaduję, że na laptopie internet zawiesza się znacznie częściej niż na stacjonarnym?
Czy oba komputery są podłączone przez WiFi, czy jeden jest przez kabel? Jaki jest dostarczyciel internetu?
Czy jak internet zawiesi się na laptopie, to na stacjonarnym nadal działa? - to pozwoli zidentyfikować, czy problem tkwi w laptopie czy w samym modemie do internetu.

Dokładne informacje będą bardzo pomocne.