PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka domena

kwiatek
03-01-08, 12:41
szukam domeny dla swojej strony firmowej. Czy lepsza jest pl, com czy eu? Poniewaz nazwa jest dwuczłonowa pisać ją razem czy z myślinkiem pośrodku?
Co mi radzicie?

RRybak
04-01-08, 12:05
Zależy czym się zajmujesz i do kogo chcesz trafić. Jak typowo polski rynek, to pl, jak europejski to "eu". Jeśli światowy, albo prowadzisz czystą komerchę, to "com".
Co do dwuczłonowości, to już chyba kwestia estetyki i co łatwiej zapamiętać. Rozdziela się z reguły teksty "niezależne", typu zbijanie nazwisk ("mayer-hayer.com"), razem pisze się coś co wpada "razem" w ucho (typu "dobreprogramy"), albo skraca się dwuczłonowość w celu szybkiego dostępu i łatwego zapamiętania dla mas (typu "di.com.pl")

RomanPiroman
04-01-08, 13:52
Co do .pl to w pełni zgadzam sie z kolegą wyżej.
A co do tego jak łączyć to powiem tak:
Szkoły są rożne obie formy maja swoje za i przeciw należało by to przeanalizować i tak dalej...

Z tym ze za 9.90 pln+vat można spokojnie zaszaleć i nad tym zastanowić sie za rok przy opalcie za przedłużenie i przedłużyć tylko jedną.
Tylko radze uważać i przeczytać regulamin rejestratora żeby sie nieokazalo ze musisz przedłużyć na przykład przez 3 lata bo jak nie przedluzysz to i tak zaplacisz, bo taki byl regulamin promocji.

Co więcej jak już masz taka domene i chcesz tam coś komercyjnego to dla świętego spokoju kupli bym 2 tylko dla tego żeby mi za rok albo 2 konkurencja nie kupiła mojej domenki pisanej inaczej i nie walnęła przekierowania...

virus-emil
15-01-08, 10:50
Cda.pl

ale lepiej pl