PDA

Zobacz pełną wersję : Wirtualne zakupy

selena
07-01-08, 09:01
Przez internet można kupić dosłownie wszystko, począwszy od sprzętu AGD na drobiazgach kończąc. Zakupy przez internet są wygodne, ale czy bezpieczne, czy zawsze jesteśmy z nich zadowoleni?
To kobiety najczęściej zajmują się zakupami, wiele moich koleżanek preferuje wirtualne zakupy, ja osobiście nie kupuję w necie, mam wrażenie, że kupuję kota w worku a to mi nie odpowiada.
Co sądzicie na ten temat?

stilgar
07-01-08, 09:37
ja kupuję przez neta wszystko co się da :)

oczywiście nie kupuję chleba czy warzyw, bo do poczty mam dalej niż do sklepu, ale książki czy elektronika...
sprzęt AGD kupuję w normalnych sklepach - powód prosty - nie znam się na tym, więc muszę obejrzeć te wszystkie rzeczy w sklepie, ewentualnie poradzić się sprzedawcy, zanim coś wybiorę - ostatnio trzy godziny kupowałem mikser, aż mi się ochrona zaczeła przyglądać :D

co do bezpieczeństwa - jak kupujesz w sklepie internetowym, to masz pewnośc, że to jest bezpieczne - sklepy nie mogą sobie pozwolić na niezadowolonych klientów - raz przy zamówieniu z merlina dostałem książkę z rozdartą okładką (rozdarcie na ok 2 cm) - kiedy ich o tym poinformowałem od razu zaproponowali mi wymianę książki na drugą lub 10% zniżki na następne zamówienie.

kupując na allegro masz system komentarzy, które pozwolą ci ocenić, czy ktoś jest solidny czy nie, ale pewne ryzyko zawsze jest - ktoś mógł ukraść konto dobrego użytkownika i teraz wyłudza pieniądze.

W dodatku - zawsze kiedy się da zamawiam przesyłki za zaliczeniem pocztowym - przynajmniej mam pewność, że jak paczka nie dojdzie, to nie będzie mój problem :)

selena
07-01-08, 10:26
Z pewnościa nie kupiłabym sprzętu AGD, ubrania czy obuwia, rozmiar rozmiarowi nierówny, kolor czy fason też może odbiegać od mojego wyobrażenia, poza tym naocznie chcę widzieć co kupuję.
Sprzedawca może swój towar zachwalać, wyretuszować fotkę towaru, to też mnie powstrzymuje.
Najbardziej boję się oszustów, tym bardziej że z natury jestem nieufna a w necie szczególnie trzeba uważać z kim "robi się interesy", bo jak by nie było to nie wiemy z kim mamy do czynienia.
Z Allegro miałam już nieprzyjemne przeboje, nie mam i nie miałam u nich konta a upominali się u mnie o kasę za zakupiony towar, kosztowało mnie to wiele nerwów.
Z nudów przeglądam czasem oferty internetowe i widzę, że wiele towarów chętnie bym kupiła, głównie to ceny za tym przemawiają, ale mam pewne obawy, może kiedyś tam zaryzykuję ...

RRybak
07-01-08, 13:54
A ja tam lubię kupować w necie. Orbitreki, części komputerowe, plecaki, jakieś pierdoły do domu - głównie RTV.
Ciuchy tylko w realu, tzn. w rzeczywistych sklepach (nie mylić z firmą ;) )
A co do innych typu telewizory, monitory -najpierw oglądam w salonach jak wyglądają/grają w rzeczywistości, a później szukam najtańszego sklepu internetowego, z pakietem doświadczeń na barku. Taka firma Ci nie wyparuje jak "pierwszy lepszy" użytkownik Allegro.

Co do samego serwisu aukcyjnego, to faktycznie w głównej mierze kieruję się komentarzami otrzymanymi, a nawet treścią komentarzy wystawionych przez danego Sprzedawcę - unikam chamów :)
Straty kasy się chyba nie boję - prawie rok temu gościu naciągnął mnie na ok. 50zł za doładowanie telefonu (nie tylko zresztą mnie) i wyparował. Tydzień temu dostałem zawiadomienie, że śledztwo zakończone i rozpoczyna się proces.

Po prostu warto takich gnojków ubijać - za dużo osób do tej pory machało ręką "a bo to tylko parę złotych". Złapać, ubić - w końcu oduczą się do akceptowalnego procentu wystąpień :)

Zacznij kupować drobnostki. Jakieś kolczyki za 5 zł, aniołki do postawienia na parapecie itp. Coś co Ci sprawi przyjemność, a bez większego ryzyka - przełamiesz się. A potem dopiero decyduj, czy taka forma zakupów Ci odpowiada.

selena
07-01-08, 14:51
Zacznij kupować drobnostki. Jakieś kolczyki za 5 zł, aniołki do postawienia na parapecie itp. Coś co Ci sprawi przyjemność, a bez większego ryzyka - przełamiesz się. A potem dopiero decyduj, czy taka forma zakupów Ci odpowiada.

Chęci mam, tylko odwagi do postawienia pierwszego kroku brak. Druga sprawa, że znając siebie liczę się z tym że mogę wpaść w nałóg wirtualnych zakupów. :p

Błyskotek nie lubię a aniołków, diabełków i innego badziewia nazbierało mi się z prezentów-niewypałow. W pawlaczu tylko miejsce zajmują, bo na parapecie czy półeczce to tylko szpecą.

stilgar
07-01-08, 16:37
kupuj książki :)
księgarnie nie oszukują i mają bardzo dobre serwisy :)
moją pierwszą rzeczą kupioną przez internet była książka w merlinie :)

selena
07-01-08, 18:55
Książki na początek ok, to mi pasuje, lubię czytać a w księgarniach ceny są bardzo wygórowane, sądzę że w necie będzie trochę taniej.

Jaki sklep internetowy polecacie?

Verena
08-01-08, 13:00
Jeśli książki, to merlin.pl
Kupowałam równiez tu ło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/index.php i tez polecam.
W ogóle chyba większosc wydawnictw poważniejszych ma swoje sklepy, warto tam zerkać.

Poza tym to bardzo lubię kupowac przez internet. Kupuję i przez allegro i w sklepach internetowych.
Fakt faktem, że nie potrafię zdecydowac sie na kupowanie sprzętu AGD.
Ale buty już kupowałam - Martensy są sporo tańsze w necie i w sumie w takich butach nie ma prawa być niespodzianek ;)
Kupowałam też soczewki kontaktowe, bo też są sporo tańsze. Po prostu - pierwsze miałam ze "stacjonarnego" sklepu-optyka, a potem już takie same, tylko że z neta.
A ostatnio kupiłam rolety do kuchni na allegro i jestem zachwycona - cena rewelacyjna w porówaniu do tego, co oferują lokalni sprzedawcy, a jakościowo tez bardzo w porządku. Dziś u tego samego sprzedawcy finalizuję kolejne zamówienie - rolety do "dużego pokoju" i dla mamy do kuchni, o! :)

Aha, i też na allegro kieruję się komentarzami, ich ilością i jakością. Jak na razie nie miałam żadnego "kuku" (odpukać) ;)

selena
09-01-08, 12:02
Przejrzałam kilka sklepów internetowych, najbardziej przemawia do mnie Allegro i gdyby nie ta nieprzyjemna sytuacja z nimi, już miałabym u nich swoje konto.

RRybak
09-01-08, 13:43
Allegro ma kiepską administrację. Nie ma "normalnego" sposobu na kontakt z nimi, a jak już odpiszą na formularz, to jakby zupełnie nie czytali pytania. Na forum za to panuje iście faszystowska cenzura, gdzie już nie raz dostałem tygodniowego bana za wyrażanie opinii niezgodnych ze światłością serwisu. Poza tym jest najdroższym serwisem na polskim rynku dla sprzedających, ale...

..ale jest największym polskim serwisem, ma chyba mimo wszystko najlepsze procedury weryfikacyjne (reszta ich praktycznie w ogóle nie ma), no i listy dostępnych przedmiotów są najdłuższe.

Dla Allegro po prostu nie ma jeszcze, niestety *realnej* alternatywy i głównie na tym bazuje ich siła. Być i przez to ma to swoje plusy - większość siedzi właśnie tutaj :)

Sklepy internetowe są dobre gdy chcesz mieć 101% pewności że dostaniesz towar - szukasz marki, wiesz co chcesz kupić i chcesz to kupić taniej niż w sklepie. Ale za to sklepy przeważnie mają określoną tematykę asortymentu - dlatego lepiej zamiast szukać konkretnej nazwy można zacząć poszukiwania od "porównywarek" typu skapiec.pl czy też ceneo.pl. Nie zmienia to faktu, że raczej trzeba być zdecydowanym.
Aukcje internetowe za do dobre są dla osób niezdecydowanych, gdzie można pooglądać sobie alternatywy, zorientować się w cenach, znaleźć jakąś okazję, bo komuś się całkiem niezły telewizor znudził po pół roku..

Blah, referat by można napisać. Generalnie zakupy przez internet to coś co pewnie będą robić ludzie w przyszłości przez większość czasu (może nawet z braku tegoż). Fakt faktem - jest to wygodne i w większości przypadków zdecydowanie opłacalne :)

Verena
09-01-08, 14:18
Ja w sumie wolę kupowac w sklepach internetowych niż na allegro, jakos bezpieczniej się jednak czuję. Tzn mówię oczywiście o sprawdzonych sklepach działających od dawna.
Ale na allegro własnie można połazić, poszukać, jest duży wybór przeróżnych różności, czasem po naprawdę okazyjnych cenach. Więc łażę i czasem coś kupię, ale nie ukrywam, że sam porces decyzyjny trwa u mnie długo. Zanim się zdecyduję, zanim wykalkuluję, czy na pewno się opłaca... no ale czasem warto ;)

Chociaz czasem tak łaże po aukcjach i widzę naprawdę kuriozalne zachowania kupujących. Np kiedyś szukałam pewnej książki, która akurat była mocno na topie i na allegro ludzie licytowali używany egzemplarz bez żadnych "bajerów" typu autograf autora czy coś w ten deseń do jakiejś kosmicznej kwoty, podczas gdy w Merlinie można było kupić nówkę dwa razy taniej... I skąd się to bierze?

selena
09-01-08, 17:35
Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. :)

RRybak
Porównywarka ceneo.pl to jest super sprawa, jeśli chodzi o konkretny zakup to można sobie wybrać sklep.

Verena
Wydaje mi się, że nie wszyscy wiedzą o innych punktach sprzedaży w internecie, albo nastawiają się na licytację towaru tak jak na Allegro.
W moim przypadku tak było, od kilku tygodni dopiero wiem, że są też inne sklepy internetowe, wcześniej nie interesowałam się zakupami wirtualnymi.

mcstg
05-03-08, 13:02
--- jest sprawdzonym przeze mnie sklepem wiec tylko to moge polecic

selena
05-03-08, 14:45
--- jest sprawdzonym przeze mnie sklepem wiec tylko to moge polecic

Z tego co się zorientowałam to --- ma jeden asortyment towarów, są to kosmetyki do włosów.

mcstg
07-03-08, 10:24
tak tylko kosmetyki do włosów, chciałam podzielić sie moim niezawodnym odkryciem :) każda z was która zna dobry sklep internetowy niech go poleci. w ten sposób lepiej unikniemy oszustów

mandy
17-03-08, 19:33
Na allegro w ogóle nie kupuję, w sklepie internetowym (niby miał dużo pozytywnych opinii) chciano mnie oszukać(neo24), dlatego podchodzę z ograniczonym zaufaniem do tego typu zakupów. Natomiast z chęcia kupuję w dużych sieciach sklepów, które istnieją też w realu. Do takich sprawdzonych osobiście e-sklepów należą: avon, pachnidełko, empik, vobis, koszulki.com, fujifilm, quelle.pl.
Ze sklepów tylko internetowych: agito.pl

selena
17-03-08, 21:53
Mandy
Z Allegro miałam inny problem, pisałam do nich o pomyłce, ale nic to nie pomagało, najgorsze były ich reklamy zachęcające do zakupów.

http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=640

Arudil
18-03-08, 21:45
Zakupy w internecie... Wystarczy znaleść dobry sklep internetowy, aukcje są raczej dla osób, które lubią troche ryzyka. Osobiście kupowałem akcesoria do gier RPG (chodzi mi o te prawdziwe RPG z karta postaci i masą podręcznikow).
Poza tym to nic innego. Przeglądam dość często witryny sklepów internetowych i trzeba przyznać, że między nimi też są niezłe różnice cenowe,a można je sprawdzić na wymienionych już strona skapiec.pl i ceneo.pl, chociaż polecam poszukac też na własną ręke. Co do różnic w cenie są to różnice nawet 150%. Warto więc porównywać ceny towarów, które chcemy kupić.

makaronizm
19-03-08, 13:10
Przez internet kupuję głównie książki. Chociaż zdarzyło mi się kupować akcesoria do kompa.

selena
21-03-08, 15:19
Arudil, makaronizm

Nie mieliście obaw że wcisną Ci jakieś używane akcesoria?

rouge
24-03-08, 15:09
ernja od 2-3 lat nic nie kupowałem w sieci - w sklepie internetowym czy na aukcji. A od kiedy mam styczność z Internetem to wszystkich zakupów miałem 5 ? Nie pamiętam bo tego tak mało było. Ja wole kupować w zwykłym sklepie, obejrzeć dany produkt itp a w sieci to tylko szukam opinii - co o danym produkcie / urządzeniu sądzą jego użytkownicy. Ja nie mam zaufania do tych sklepów z Sieci i dlatego wolę kupować w zwykłym sklepie.

malinka
18-04-08, 12:47
A ja ostatnio kupiłam w sklepie internetowym rewelacyjny odkurzacz Thomas Twin TT (jak narazie ty chyba tylko przez internet jest dostępny, a ja strasznie na niego zachorowałam, bo jest idealny jak się ma w domu małego alergika, bo usuwa praktycznie 100% kurzu). Cała transkacja odbyła się profesjonalnie i bez żadnych problemów.

selena
21-04-08, 21:41
To cudowny wynalazek taki odkurzacz. Zainteresowałam się nim i poczytałam o tym w necie, z tego co piszą to rewelacja.
Ciekawi mnie jak to cudo sprawdza się w praktyce.

camembert
10-11-08, 12:37
ernja od 2-3 lat nic nie kupowałem w sieci - w sklepie internetowym czy na aukcji. A od kiedy mam styczność z Internetem to wszystkich zakupów miałem 5 ? Nie pamiętam bo tego tak mało było. Ja wole kupować w zwykłym sklepie, obejrzeć dany produkt itp a w sieci to tylko szukam opinii - co o danym produkcie / urządzeniu sądzą jego użytkownicy. Ja nie mam zaufania do tych sklepów z Sieci i dlatego wolę kupować w zwykłym sklepie.

:hmmm: jak najbardziej rozumiem Twoją potrzebę pooglądania. Chyba większość z nas tak ma :) U mnie jednak koczy sie to jednak nieco inaczej. Jak już poczytam opinie o produktach, zainteresuje się paroma, podotykam je sobie na realu, to przechodze do poszukiwania najlepszej oferty. Wtedy w ruch wchodza porównywarki. ceny mogą być najróżniejsze. sa na ten temat nawet raporty. Ostatnio widziałam raport w e-biznesie na ten temat: http://www.e-biznes.pl/inf/2008/24616.php

Jestem osoba praktyczna i bede sprawdzac ceny, bo szkoda mi marnowac pieniedzy.

Jeśli chodzi o to, co najczesciej kupuję, to zdecydowanie ksiazki, soczewki, kosmetyki. Zdarzają mi sie tez powazniejsze zakupy. z jakies pol roku temu kupiłam ekspres do kawy DeLonghi. Poki co dziala bez zarzutu. Zreszta, na stronie pamietam byly porady. zdecydowanie pomogly mi w podjeciu decyzji. Taki glos eksperta jest dosc ważny, przynajmniej jak dla mnie. :-D

tchesiek
24-11-08, 10:46
Od dwóch albo trzech lat kupuję przez internet. Nie miałem jeszcze żadnych problemów, a raczej miłe zaskoczenia związane z różnego rodzaju gratisami.
Ostatnim zakupem poza allegro był piekarnik Samsung
Naprawdę polecam, bo często jest taniej niż w konwencjonalnych sklepach,a z dowozem nie ma najmniejszych problemów ( z ew. zwrotami także)
Pozdrawiam i powodzenia

elwira5195
09-12-08, 14:42
Jako, że jestem wymagającą, co do babskich drobjazgów i lubię mieć rzeczy, o których wiem, że są niepowtarzalne i mają duszę biegam po internecie w poszukiwaniu takich oryginalnych i nie koniecznie bardzo drogich umilaczy życia. Dodatkowo jestem młodą mamą i nie zawsze mam czas i siłę biegać po sklepach. Mam parę ulubionych sklepików jak Wylęgarnia czy Ekspansiv, dla męża kupuję modele w necie bowiem jest duży wybór. Ostatnio natrafiłam na nową Galerię. Jeszcze nie ma tam natłoku wyrobów, ale te co są oczarowały mnie !! Zwłaszcza biżuteria jest niesamowita. Zakupy świąteczne mam już teraz z głowy !! :-D

Koloss
10-12-08, 00:38
Ja nie przepadam za kupowaniem ABSOLUTNIE WSZYSTKIEGO w internecie, jakoś wolę pomacać towar na półce, przejść się do sklepu, a nuż coś wpadnie w oko albo sprzedawca coś poleci. W internecie kupuję głównie większe przedmioty, których nie chciałoby mi się taszczyć do samochodu (granica jest dość płynna, monitor LCD kupiłem w necie ale ekspres do kawy w normalnym sklepie a cegła to była porządna - niepozornie wygląda a swoje waży. tu (http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/krups-ea-8050.bhtml) do wglądu)

Różnica dla mnie polega na tym, że kupno w sklepie internetowym jest takie bezosobowe. Dla mnie handel to czynnosć społeczna, lubię to. Targuję się jak Włoch - może tu się coś kryje, mam dużą rodzinę i uwielbiam kawę - jestem Włochem funkcjonalnie. ;)

niki300
27-12-08, 17:10
Hej a Ja lubie kupywać w sklepach internetowych, a ostatnio trafiłam na serwis aukcyjny (spam) i się zastanawiam czy spróbowac tam swoich sił. Licytował ktoś już tam?

pavv
29-12-08, 18:48
Po co kupować na allegro czy innych aukcjach jak nowe mozna mieć w podobnej cenie. W dobie porównywarek warto robić zakupy korzystając z wyszukiwarem, czy porównywarek cen.:-P

impresja_switu
22-02-09, 05:25
Witajcie:) Nie jestem entuzjastką zakupów internetowych, wolę bezpośredni kontakt zarówno z towarem, jak i ze sprzedawcą. Trudno jednak wybrać mniej inwazyjny środek. W przypadku zakupów przez sieć istnieje ryzyko otrzymania produktu zupełnie innego lub uszkodzonego, ale z drugiej strony, kupując w tradycyjnym sklepie jest się narażonym na kaprysy i nachalność sprzedawców. Dla wszystkich zainteresowanych tematyką fotografii, polecam z czystym sumieniem korzystanie z produktów foto-tipu. Kiedyś ktoś z forumowiczów powiedział mądrze, że trzeba polecać sobie sprawdzone oferty:)

fotoekspresja
03-03-09, 17:05
A ja mogę jeszcze polecić sklep 1but - wiem fajna nazwa:) to sklep z butami - różnymi. Ostatnio kupiłam - doszły szybko, nienaruszone, noi takie jakie miały być. Wiem- akurat kupowanie butów to ryzyko, no ale przynajmniej nie denerwujemy się przymierzaniem:P - niektórzy tego nie lubią. No na pewno nasi faceci:P ;)

marina
24-04-09, 12:44
ja bardzo czesto kupuje w necie. w zasdzie wszystko procz jedzenia (choc i to sie zdarza- pizza przez internet :D)
jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie "naciac" zeby cos bylo nie tak, zeby byl nieuczciwy sprzedawca czy cos w tym stylu.
ciuchy kupuje na allegro i przed zakupem sprawdzam komentarze tej osoby.
komputer kupilam w vobisie i jestem bardzo zadowolona. w razie problemow mam infolinie, gdzie mi doradzaja jak cos naknoce.
bizuterie kupuje przez neta od osob ktore ja same robia- lubie hand-made'y.
moze jestem leniem, ale wole wyszukac produkt ktory mnie interesuje przed monitorem niz biegac kilka dni po miescie..

telefrenia
08-07-09, 20:23
zakupy przez sieć to najlepsza rzecz, jaką można sobie wyobrazić ;) sama mam wyłącznie pozytywne doświadczenia, niemniej jednak robię zakupy tylko u zaufanych firm, które poznaję z polecenia. ostatnio natknęłam się dzięki znajomemu na delazoo.pl , sklep zoologiczny, więc przede mną "grube" zakupy, bo zamierzam nabyć szczekającego przyjaciela :)

caruso
02-08-09, 23:37
zakupy przez sieć to najlepsza rzecz, jaką można sobie wyobrazić ;)

Jestem dokładnie tego samego zdania. Raz, że tyle nabiegać się nie trzeba. Dwa: dostawa prosto do domu, czyli odpada opcja z noszeniem:-D Zdecydowanie bardziej wolę od tradycyjnych zakupów. Większość rzeczy przez net kupuję, choć jeśli o ciuchy chodzi to czasami nie uda mi się trafić z rozmiarem i później wymieniać trzeba:-?

kicia
18-09-09, 12:28
Muszę się zgodzić z wami bo sama też jestem w 100 % za! Kiedyś nie wyobrażałam sobie jak można kupić coś bez wcześniejszego zobaczenia produktu na żywo... Ale w końcu przemogłam się i teraz nie wiem jak mogłam tyle czasu marnować na zakupy w stacjonarnych sklepach. Na allegro też często kupuję i jeszcze nie spotkałam się z wpadkami. Po prostu kupuję od osób z dobrą opinią, albo ze sklepów które się tam wystawiają.
Najczęściej zaopatruję się przez net w sprzęt do domu, bo ZAWSZE jest taniej niż w sklepie, a szczególnie na --spam--, a co do innych artykułów to faktycznie książki, torebki i inne dodatki.

Puma22
03-12-09, 15:45
A ja ostatnio zrobiłam zakupy spożywcze przez internet w sklepie a.pl. Trochę dlatego, że byłam zmuszona, bo mój samochód był przez jakiś czas..niedostępny;/ Ale mam bardzo pozytywne odczucia i na pewno to powtórzę, bo to niesamowita oszczędność czasu i nerwów. Zamawia się, tego samego dnia przywożą, wszytko elegancko zapakowane. Wybór i jakość produktów też na najwyższym poziomie, a ceny jak w zwykłym sklepie. Przed świętami na pewno nie zamierzam jeździć po supermarketach.

allatte
27-05-10, 16:59
Ja bardzo często kupuję odzież w sieci. nie tylko odzież ale też rożnego rodzaju sprzęt czy tekstylia. Często jest to allegro ale ostatnio dość dużo kupuję na [spam] mają fajne promocje i nie ma problemu ze zwrotem czy zamianą.

Elisa
29-10-10, 13:46
Długo nie mogłam się przekonac do kupowania przez internet, jednak wielu znajomych wokół chwalili sie fajnymi i dużo taniej zakupionymi produktami, więc postanowiłam się przemóc i sprobowac;) Teraz nie wyobrażam sobie kupowania perfum, elektroniki, książek, płyt CD inaczej niż przez siec;) Coraz częsciej kupuję tez ciuchy i kosmetyki. Nie wiem czy wiecie, ale kupując online, mozna czerpac profity, nie tylko w postaci nizszych cen. Skusiłam się na udzial w programie lojalnosciowym paybacka, bo dostalam kiedys karte na BP i okazalo sie ze moge nabijac sobie punkty kupujac m.in na allegro, czy w moim ulubionym bonprixie!;)

Rania
30-10-10, 09:22
Hej drogie dziewczyny, ja mam pytanie moze ktos mi pomoze, poniewaz czesto robie zakupy przez allegro, i slyszalam o karcie gdzie mozesz zbierac punkty za zakupy, to chyba Payback, ale ja ogolnie nie jestem przekonana do kart rabatowych wiec moze mi powiecie czy warto w to wchodzic ?

Nafi
31-10-10, 12:18
Hej wiesz co ja jestem jak na razie szczesliwa posiadaczka karty Payback, ja robie czesto zakupy na allegro dodatkowo robie jeszcze w innych miejscach wiec fajnie mozna zbierac punktow no i nagrody z punktow sa super polecam :)

Rania
31-10-10, 12:57
O to super w takim razie zglosze sie po ta karte zawsze na cos sie uzbiera, ale jak wyczytalam na stronie, punkty mozna laczyc z innymi kartami czlonkow rodziny, wiec wydaje mi sie ze szybko mozna uzbierac punkty :))

cyzop
31-10-10, 22:25
Mi do tej pory nie zdarzyło się nic przykrego w związku z zakupami przez Internet. Wybieraj tylko sprawdzone sklepy z dobrymi opiniami. Na Allegro tylko na aukcji, nigdy poza nimi, bo wtedy nie masz szans, na ingerencję allegro w przypadku oszusta.

majkawazka
07-12-10, 09:49
zakupy przez internet to cudo:)
kupuję tam bardzo wiele rzeczy - nawet ubrania i buty. W takich przypadkach bardzo często w realnym sklepie oglądam i przymierzam interesujące mnie rzeczy, a potem znajduję je w sieci i kupuję duuuuuuuużo taniej.
nigdy nie miałam problemów, no może raz, gdy sprzedawca wysłał mi body w innym kolorze niż chciałam, ale to było do przełknięcia

dzienny
12-02-11, 12:18
Ja też uwielbiam kupować przez Internet, ale oczywiście zależy co. Jakieś takie większe, droższe rzeczy to niekoniecznie, bo to wolę samemu w sklepie zobaczyć, wybrać itd. Ale już przykładowo jakieś książki, płyty to już jak najbardziej. Ostatnio narzeczonej na walentynki też kupiłem w necie prezent, taką fajną koszulkę z sercem :)

Kala
14-02-11, 13:40
Nie kupuję zbyt wiele przez Internet, jedynie parę książek. I kurtkę, bo nie mieli już w sklepie mojego rozmiaru. Oczywiście wcześniej ją przymierzyłam. Pani w sklepie powiedziała, że może mi zamówić w sklepie internetowym, ale wtedy opłata za przesyłkę wyniesie tyle a tyle zł. Dobrze, że się wtedy nie zdecydowałam, tylko przyszłam do domu i zobaczyłam na stronie sklepu, że nie muszę płacić za przesyłkę.

Indifference07
25-02-11, 16:52
Kupuję przez internet, ale nie wszystko. Np. nie wyobrażam sobie kupić ubrań bez ich wcześniejszego przymierzenia. Ale coś co już wypróbowałam i jest opakowane- jak np. kosmetyki Siquens (które uwielbiam, bo świetnie nawilżają skórę przez cały dzień- to tak na marginesie ;) ) kupiłabym przez internet. Ale mam aptekę koło nosa i tam je sobie kupuję, bo nie lubię czekać na przesyłki po 2-3 dni. A co bym kupił przez internet na pewno bo nie chce mi się chodzić po sklepach? Np. jakiś obraz czy zegar na ścianę- generalnie jakieś błyskotki do domu.

Raquel
08-03-11, 13:52
Kiedyś byłam sceptycznie zastawiona do zakupów w sieci, ale kilka razy kupiłam i się przekonałam, ze to bardzo wygodne, a czasem nawet tańsze ;). Nie korzystamn z aukcji, wolę coś łatweijszego, szybszego, ostatnio natknełam się na informacje o nowej platformie handlowej (spam), bez aukcji własnie, a kilka ciekawych rzeczy juz tam znalazłam.

Ptaq
24-03-11, 14:52
Hej drogie dziewczyny, ja mam pytanie moze ktos mi pomoze, poniewaz czesto robie zakupy przez allegro, i slyszalam o karcie gdzie mozesz zbierac punkty za zakupy, to chyba Payback, ale ja ogolnie nie jestem przekonana do kart rabatowych wiec moze mi powiecie czy warto w to wchodzic ?

Karta Payback to nie karta rabatowa. To program lojalnościowy. Nie dostajesz żadnego rabatu w czasie zakupów a gromadzisz punkty, które później możesz wymienić na nagrody. To chyba dość spora różnica;)

Wiecie czy da się jakoś na stronie Allegro sprawdzić ilość uzbieranych punktów? Czy można sprawdzić tylko na stronie Paybacka? Bo w zakładce dotyczącej tego programu widzę tylko numer mojej karty i linki do takiej ogólnej strony.

caduceus
24-03-11, 14:55
jasne, że kupować przez Internet. Zacząć od małych i niedrogich rzeczy aż dojdziesz do kupna samochodu :-D

Raquel
24-08-11, 12:04
Wirtualne zakupy - jak najbardziej. Kupuję coraz wiecej rzeczy przez internet, chociaz czy to szybszy sposób niż w normalnych sklepach, to nie wiem, ceny też nie zawsze sa niższe. Ale zakupy w sieci dają tez mozliwość kupowania rzeczy używanych, czego w realu - oprócz ciucholandów i antykwariatów- raczej nie ma i to jest chyba największa zaleta kupowania w sieci, moim zdaniem. A miejsc, gdzie rzeczy z drugiej ręki mozna kupić pojawia się coraz więcej, zobaczcie sami, ot chyba najnowsze z kategrori darmowe ogłoszenia. Sa jeszcze inne, właściwie każde miasto ma soją stronę z ogłoszeniami.

wisiorek
11-11-11, 13:20
Zakupy w sieci - jak najbardziej! :) Ale nigdy więcej przez Allegro... czy raczej alledrogo, jak to mówią... Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że tam jest często drożej niż w sklepach internetowych? Lepiej znaleźć sobie ulubione sklepy i tam kupować, też zazwyczaj dają jakieś rabaty, punkty za zakupy itp.
Macie podobne odczucia?

mariolkasun
19-11-11, 15:18
Ja bardzo często robię zakupy przez Internet. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób zabieganych czy zapracowanych. Polecam Allegro i Szafę ;) Bo tam najczęściej robię zakupy :)

Raquel
16-01-12, 18:10
Za allegro dziekuję, zdecydowanie wolę sklepy intrenetowe, kupując tam mozna trafić na promocje, czy otrzymać kartę stałego klienta.

allatte
21-01-12, 12:17
Owszem, robię zakupy w sieci. uważam że to dobry sposób na zaoszczędzenie. Kiedyś było to tylko allegro a teraz są też zakupy grupowe. uważam że to super wynalazek i chyba dość popularny obecnie. zawsze można coś znaleźć atrakcyjnego i godnego kupienia. korzystacie z serwisów zakupów grupowych?

Raquel
17-02-12, 14:10
Pewnie, że korzystamy, przynajmniej ja! Dzieki temu usługi, które kiedyś były dla mnie za drogie, teraz są dostepne i mogę z nich cześciej korzystać. Ostatnio udało mi się bardzo tanio kupić skipass i karnet na siłownię, na którą i tak chodzę, więc jak dla mnie rewelacja.

norton
15-05-12, 11:19
To bardzo dobra forma zakupów,dopóki wszystko idzie jak po maśle.Gorzej jak kiedyś ktoś się mocno poparzy.

telefrenia
22-05-12, 11:20
zakupy w necie to rpzede wszystkim oszczędność. mój psiak ma alergie, więc byle jakiej karmy kupić mu nie mogę. dzięki zakupom w sieci oszczędzam kilka dyszek miesięcznie(!), robię zapas w krakvecie na kilka miesięcy i mam to z głowy. bez dźwigania karmy, bo kurier przynosi pod same drzwi :)

blues
26-06-12, 17:11
Kupuję przez internet, ale tylko niektóre rzeczy. Głównie książki i agd. Wcześniej oglądam sobie w sklepie, pytam sprzedawce, obejrzę instrukcje, a potem wracam i szukam. Na allegro baaaardzo rzadko ito wtedy jak chce coś np używanego. Ostatnio kupiłam perfumy na arena.pl. i są ok., choć miały niepokojąco niską cenę.

Raquel
13-07-12, 11:25
Używane rzeczy też kupuję w sieci, bo właściwie gdzie? Kiedyś były pchle targi, ale teraz został ich juz niewiele. Ale omijam allegro, wolę ogłoszenia, jak gratka, czy sprzedajemy.pl, jest bezpieczniej, bo serwisy te są nastawione na sprzedaż lokalną, więc mozna odebrać osobiście i przy okazji zweryfikować.

norton
16-07-12, 11:18
Pewnie,że to jest fajna forma robienia zakupów,ale czasami także jest dobrze ,jeśli wyruszymy na miasto i zaczynamy buszować po półkach sklepowych , bo nic tak nie poprawia humoru każdej dziewczynie,jak wybranie się na zakupy. Chociaż też ostatnio się przekonałam do wirtualnych zakupów. Ostatnio nabyłam kilka płyt CD i jedną grę komputerową. Dobrze,bo nie wydałam więcej,niż gdybym poszła na miasto. hi hi hi.Pozdrawiam.;);)

sylwianka
18-07-12, 10:50
ja w tej chwili raczej wole zakupy realne niż wirtualne.. chociaż być może za jakiś czas to się zmieni bo taki shopping bez wychodzenia z domu naprawdę wciąga. póki co jednak kupuje w sieci tylko te rzeczy, których nie jestem w stanie dostać stacjonarnie w moim mieście - Rzeszowie. Przede wszystkim są to kosmetyki pochodzenia naturalnego lub organicznego i kupuję je w internetowych eko sklepach ;) moje koleżanki namiętnie kupują ubrania przez Internet, ja jednak nigdy nie zakupiłabym "ciucha" bez wcześniejszej przymiarki :)

mietek
20-07-12, 14:13
Moim zdaniem nie wszystko jest sens kupować online. Elektronika, sprzęt domowy jak najbardziej. Ale np. kupowanie żywności online byłoby dla mnie bezsensu, podobnie jak ubrań czy butów (chyba że wcześniej były już gdzieś mierzone)

norton
31-07-12, 11:11
Oczywiście,zgadzam się z tym, też nie kupiłabym wszystkiego, a zwłaszcza jedzenia! Chcę jeszcze troszkę pożyć. hi hi hi. Broń Boże! Ale jak już wspomniałam jedna czy dwie gierki, czemu nie lub coś innego...w sumie zawsze patrzę, żeby wykorzystać w całości moją psc. Dio usłyszenia.

Miro
26-08-12, 07:35
Do zakupów w internecie dołączyły wszystkie cechy handlu tradycyjnego. Pojawiły się serwisy oferujące tylko wyprzedaże i nie chodzi tu tylko o towary posezonowe.

Miro
29-08-12, 11:02
przy normalnych zakupach w sieci obowiązuje prawo zwrotu, oryginale opakowanie itp, ale trzeba czytać masz rację.

Raquel
30-08-12, 12:37
Jak zresztą wszędzie, trzeba przestudiować regulamin.

Raquel
31-08-12, 08:38
Do zakupów w internecie dołączyły wszystkie cechy handlu tradycyjnego. Pojawiły się serwisy oferujące tylko wyprzedaże (http://www.zlotewyprzedaze.pl) i nie chodzi tu tylko o towary posezonowe.

Miro, robiłeś już tam zakupy? Ja na razie założyłam konto na takim serwisie, ale wolałabym zasięgnąć opinii zanim coś kupię.

Miro
31-08-12, 11:36
Jest rotacja oferowanych przedmiotów na wyprzedaży,kupowałem niedawno z kolekcji zegarki (http://www.zlotewyprzedaze.pl/catalog/dgzegarkibizuteria08/zegarki) a konto ma moja pani, kupowała do mieszkania jakieś ozdóbki, ciuchy, co jeszcze nie wiem i się nie pewnie nie dowiem:D, ale nie słyszałem o problemach z realizacją.

Madonika
31-08-12, 13:50
Ja ostatnio czytałam, że można robić zakupy w Tesco - wszystko się kupi z tego sklepu i najlepsze, że dowóz tylko za 1 zł... Myślę, że takie "zabieganie o klienta" będzie normą...

Witka
31-08-12, 22:20
chyba, ze trafisz rano... ja tam się na wyprzedaże specjalnie nie rzucam, ale i nie wzgardzę dobrą ceną w necie

Raquel
03-09-12, 10:40
Jest rotacja oferowanych przedmiotów na wyprzedaży,kupowałem niedawno z kolekcji zegarki a konto ma moja pani, kupowała do mieszkania jakieś ozdóbki, ciuchy, co jeszcze nie wiem i się nie pewnie nie dowiem:D, ale nie słyszałem o problemach z realizacją.

Z tego co wyczytałam, tzreba czekać na przesyłkę dość długo...., te cztery tygodnie to pewniak, czy bywa że jeszcze dłużej? Podpytaj żony, jak długo czekała na przesyłkę, będę wdzięczna ogromnie :). Mają teraz w w promocji zegarki Lancaster i jest tam jeden taki, no boski po prostu, chciałabym wiedzieć kiedy ewentualnie mogłabym się go spodziewać nosić :)

Miro
03-09-12, 10:54
Z tego co wiem to 4 tyg to max, zabezpieczają się, ale przychodzi szybciej w zależności od zakupowanego asortymentu.

Raquel
10-09-12, 13:29
Dzięki, cztery tygodnie, to sporo, ale chyba jakoś dam radę :)

Miro
10-09-12, 14:42
Ja z innych grupowych tym razem zakupów, czekałem ponad miesiąc, chyba czekali, aż przypłynie statek z Chin z tym produktem, koszmarny gadżet:(

Raquel
11-09-12, 07:02
Miro, no co Ty, lubujesz się w chińskich koszmarnych gadżetach ?:p

Witka
13-11-12, 20:58
w nie no to ja aż z tak daleka zakupów nie robię:)
wolę bardziej europejskie klimaty

Miro
14-11-12, 17:06
Zamówiłem na prośbę mojej kobiet jakieś cudo, wstyd się przyznać do made in china :((

Raquel
19-11-12, 09:27
No tak, najlepiej zwalić na kobietę:mad:

Miro
19-11-12, 09:35
Jak to jest urządzenia do manicure to na życzenie kobiety:)

Raquel
19-11-12, 09:44
A Miro, jak tam Twoje paznokcie? Nie korzystasz z zabiegów, choć to made in China, to może warto?

Miro
19-11-12, 10:02
Ja mam tipsy przyklejone na super glue buhahaha

Raquel
20-11-12, 08:41
Z brokacikiem??

Ps, trochę się offtop zrobił.

Ochódzki
23-11-12, 09:52
Też polecam zakupy przez internet ( sprzęt agd , zabawki , elementy wyposażenia wnętrz itp) bezproblemowa wymiana kasy na towar ,dostawa do domu lub tańsza opcja odbiór z paczkomatów . oszczędność czasu i pieniędzy zwłaszcza przed jakimiś świętami . Nie trzeba chodzić po sklepach , stać w kolejce i płacić więcej za marże wliczone w towar ... i co z tego ,że można dotknąć i popatrzeć , w większości witryn ich właścicielom bardzo zależy na dobrej renomie dlatego umieszczają zdjęcia i opisy tak realne że nie pozostawiają żadnych wątpliwości . Oczywiście nie jest to regułą i mozna zostać nabitym w butelkę lecz to coraz mniej zauważalny proceder

Wypowiadanka
23-11-12, 10:16
Lubię robić zakupy przez Internet, ale kupuję w ten sposób tylko określone grupy produktów :) Np. nie skusiłam się jeszcze na zakup butów w wirtualnym sklepie ;P Ale zakupiłam w ten sposób bieliznę, kosmetyki, łyżworolki, biżuterię, nawet odzież i na razie ze wszystkiego byłam zadowolona :)

AniaD
27-12-12, 15:51
No fakt, zakupy w sieci to super sprawa szczególnie jak na miejscu wybór mizerny. Chociaż powiem ze nigdy wiecej nie kupie w sieci butów (kilkakrotnie nie trafilam z rozmiarem) no i sprzetów typu duże AGD. Male AGD - czemu nie choć narazie nic nie kupiłam. To co lubie zamawiac to ubrania, dodatki, soczewki na allegro no i w sumie więskzą część wyprawki dla synusia skompletowałam w wirtualnym pierwszym uśmiechu. Jedyne czego staram sie unikac to aukcje prywatnych użytkowników, wybieram raczej e-sklepy zeby miec pewnosc ze moge zrobic zwrot w razie czego.

nataliadworek
14-01-13, 13:41
Zakupy w sieci są dzisiaj bardzo opłacalne - można trafić na ciekawe okazje, produkty w dobrej jakości i po atrakcyjniejszych niż w klasycznych sklepach cenach. Ja zaczęłam ostatnio kupować przez internet nawet buty, bo często można znaleźć ciekawe modele, których nie kupi się nigdzie indziej. Ewentualny zwrot to też nie problem, bo sprzedawcy muszą zagwarantować 10 dni:)

Raquel
29-01-13, 10:49
Dzięki o wielki internecie, za możliwość robienia zakupów w sieci - wraz z wiekiem tracę ciepliwośc jesli chodzi o zakupy w realu, a internet pozwala mi zachować spokój :)

Wypowiadanka
29-01-13, 20:01
O tak, w sieci nie ma facetów stających na środku alejki tak, że przejść nie można, ani starych bab, które nagle zapominają o bólu nóg i pchają się przed nami, żeby jako pierwsze dopaść wieszak z ciuszkami, ani długaśnych kolejek do kasy, ani nie wiadomo dlaczego wyjącego nagle alarmu przy wyjściu (tego nie cierpię! piszczy nie wiedzieć czemu, a wszyscy na Ciebie patrzą, jak na złodzieja :-/) no i nie czuć upływu gotówki ;D :P i nie trzeba nosić ciężkich siatek z zakupami, ani czekać na tramwaj do domu ;P Same plusy :)

tyszek
30-01-13, 00:21
A patrząc z męskiej strony to wtedy możecie sobie siedzieć nad zakupami dość długo :D
A dla nas wtedy jest czas na piwo z kolegami :D:D
I nie trzeba szukać wolnej ławki gdy Wy szukacie idealnego odcienia grynszpanowego waszej nowej bluzki.

asussa
01-02-13, 13:35
Zakupy w sieci są dzisiaj bardzo opłacalne - można trafić na ciekawe okazje, produkty w dobrej jakości i po atrakcyjniejszych niż w klasycznych sklepach cenach. Ja zaczęłam ostatnio kupować przez internet nawet buty, bo często można znaleźć ciekawe modele, których nie kupi się nigdzie indziej. Ewentualny zwrot to też nie problem, bo sprzedawcy muszą zagwarantować 10 dni:)

Zgadzam się z Tobą w pełni :) promocje i oszczędność czasu są tutaj bardzo dużym plusem. Mogę sobie pozwolić na zakupy bez patrzenia na zegarek, że zamykają mi właśnie sklepy przed nosem -bo niestety praca uniemożliwia mi swobodne zakupy (pomijam weekendy, które wolałabym spędzić w domu niż galeriach)
Mogę sobie porównywać ceny w paru sklepach jednocześnie i wybrać tańszą opcję :)
Jedyne do czego nie mogę się przekonać kupując w Internecie to jedzenie i tego typu produkty.

Wypowiadanka
11-02-13, 12:59
Tyszek :)

:D :D Bardzo mi się podoba Twoja wypowiedź :-) I wszystko jasne - obie strony są zadowolone!

masterchef
21-03-13, 08:25
ja najczęściej kupuję w internecie na takim serwisie ogłoszeniowym bo można znaleźć wiele ciekawych rzeczy w bardzo niskich cenach, a ostatnio nie ukrywam nie przelewa się u mnie, choć takie zakupy bardzo wciągają i w ostateczności i tak wydam więcej iż założyłam i kupię coś czego w ogóle nie było w planach :D

Migotkowa
28-03-13, 07:41
Witam A dla mnie zakupu przez internet sa bardzo dogodnym rozwiązaniem z racji braku czasu na popołudniowe zakupy i chodzenie po sklepach często kupuje na różnych serwisach aukcyjnych. Jedynie ubolewam czasem nad sposobem przedstawiania produktów mało zdjęć i opis zawężony do 3 zdań. Dzwonić do sprzedawcy i debatować nad zakupem szkoda kasy i czasu. Ważę właśnie jest to że ceny są konkurencyjne. Ale nie będę ukrywała że jeśli mam czas po-1000-kroć wolę iść do sklepu i pooglądać i w taki sposób dokonać zakupu. ;)

Raquel
28-03-13, 07:46
Otóż to! Ja czasu mam coraz mniej, a ten który mam wolę spędzić inaczej niż włóczaąc sie po sklepach. Dlatego coraz częściej kupuję w necie. Jedyne zakupy jakie lubię, to te robione na bazarze, w słoneczny sobotni poranek, jest wtedy bosko. Po wszytskim kupuję kawę na wynos, najlepszą na świecie drożdzówkę z czarną porzeczką, siadam na ławce na rynku i delektuje się tą chwilą, jest rewelacyjnie :)

Wypowiadanka
04-04-13, 11:01
Otóż to! Ja czasu mam coraz mniej, a ten który mam wolę spędzić inaczej niż włóczaąc sie po sklepach. Dlatego coraz częściej kupuję w necie. Jedyne zakupy jakie lubię, to te robione na bazarze, w słoneczny sobotni poranek, jest wtedy bosko. Po wszytskim kupuję kawę na wynos, najlepszą na świecie drożdzówkę z czarną porzeczką, siadam na ławce na rynku i delektuje się tą chwilą, jest rewelacyjnie :)

Boże, dziewczyno! Ależ mi narobiłaś ochoty na takie sobotnie, poranne zakupy! Szkoda, że u mnie nie ma czegoś takiego jak bazar :( ani w ogóle niczego tu nie ma ;P

Raquel
04-04-13, 12:53
Boże, dziewczyno! Ależ mi narobiłaś ochoty na takie sobotnie, poranne zakupy! Szkoda, że u mnie nie ma czegoś takiego jak bazar :( ani w ogóle niczego tu nie ma ;P

U mnie też nie ma :), ja jeżdżę do miasteczka obok, zeby takie zakupy zrobić, fajna, mała mieścinka - bardzo mi sie tam podoba :)

Zapraszam na zakupy !

kuropatwa
11-04-13, 09:20
Ja nie umiem oprzeć się zakupom w internecie. Jak mam gorszy dzień, to zawsze coś kupię na pocieszenie, np. ostatnio pasło na biustonosz i stringi besame. Może nie jakaś rzecz pierwszej potrzeby, ale humor mi się od razu poprawił :)
Z drugiej strony jak już ochłonę po zakupach, to nie jestem do końca przekonana, czy to dobrze, że mamy tak łatwy dostęp do sklepów w sieci ;)

Wypowiadanka
12-04-13, 14:50
U mnie też nie ma :), ja jeżdżę do miasteczka obok, zeby takie zakupy zrobić, fajna, mała mieścinka - bardzo mi sie tam podoba :)

Zapraszam na zakupy !

A widzisz, to ja chyba mieszkam w zbyt małej mieścinie ;P Ale nic straconego, jak mi wyrosną cudne warzywka, to zamiast do sklepu, będę sobie rano chadzać z koszyczkiem do ogrodu :D

masterchef
07-05-13, 10:17
własny ogródek?? ale Ci zazdroszczę :D

kuropatwa
15-05-13, 11:31
Ja tam coś nieraz kupuję w internecie, chociaż wybieram raczej takie tańsze rzeczy, takie jak ciuchy albo zabawki dla chłopców (mam chrześniaka). Droższe, typu sprzęty RTV i AGD wolę obejrzeć na żywo w sklepie - żeby kupować to przez internet nie mam aż tak dużego zaufania.

tyszek
15-05-13, 22:28
Wiele ludzi ogląda i sprawdza w sklepach stacjonarnych a potem kupuje w internecie, może przyjdzie czas że sklepy sieciowe będą miały po jednej sztuce danego art. a całość sprzedaży będzie w necie

Ania333
28-05-13, 10:44
Raczej wszystkim sprzedającym zależy na zadowoleniu klienta, coraz mniej jest naciągaczy. Ja kupuję dużo, i chyba tylko 2 razy byłam niezadowolona, ale też nie wynikało to ze złej woli sklepu.

drcia
25-06-13, 13:45
Astrokamera.pl to najłatwiejszy sposób na spotkanie z profesjonalnym doradcą duchowym.
Wystarczy wykupić żetony za pośrednictwem sms lub przelewem internetowym i korzystać z oferowanych usług naszych doradców.

Spotkanie z wróżką na żywo bez wychodzenia z domu.

To bardzo proste! Sprawdź jak działa!

Witka
26-06-13, 07:51
O mamo... bez urazy, ale ja czytam o takich profesjonalnych "doradcach duchowych" przez internet, i pod hasłem "astrodoradca", za żetony czy smsy to robi mi się słabo... przecież to nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie komputera i co to za wróżka...
To juz naprawdę wolałabym iść do psychologa (http://www.znanylekarz.pl/psycholog) normalnego - jak tu z listy, czy gdziekolwiek w prywatnym gabinecie, niż iść do wróżki "bez wychodzenia z domu". Sorry, ale dla mnie to co najmniej dziwne...

marko800
11-07-13, 20:43
Ja uwielbiam robić zakupy internetowo! Ostatnio jednak (po kilku nacięciach) ostrożnie podchodzę do zakupów na portalach aukcyjnych i dużo częściej wybieram zakupy w internetowych i stacjonarnych sklepach. W sprzęt RTV i AGD zaopatrzam się zazwyczaj w sklepie Klautel w Warszawie. Mają również swoją stronę internetową, na której prowadzą sprzedaż szerokiej gamy produktów. Uwierzcie mi - w tym sklepie znajdziecie wszystko, co potrzebne jest, by wyposażyć we właściwy sposób dom :D Większość rzeczy, które posiadam w domu, nabyłem właśnie tam. Mają produkty wysokiej jakości w rozsądnych cenach :) Polecam gorąco! :D

zielony_guzik
18-07-13, 08:49
Od kiedy mam dwie prace, to kompletnie nie mam czasu na zakupy w moich ulubionych miejscach (lumpeksach), a tym bardziej w galeriach handlowych. Pozostaje tylko internet, gdzie tak jak w second-handach można znaleźć smaczki ubraniowe.

brylant
30-10-13, 13:44
Ja też nie mam czasu na tradycyjne zakupy, dlatego kupuje w sieci.

gabor
16-12-13, 10:38
Na pewno allegro jeżeli chodzi o wiele przydatnych rzeczy, jednak bieliznę dla mojej kupiłem prawie rok temu na bieliznadamska-4you.pl. Teraz nie wiem chyba też z allegro skorzystam, bo widzę jakieś ciekawe zestawy;)

marta_zdyb
17-12-13, 10:37
Ja najczęściej kupuję na allegro, czasem korzystam z gruponów itp. Zdarzało mi się też zamawiać książki z księgarni internetowych... u mnie działa to tak, że najpierw szukam rzeczy w tzw "realu" a dopiero jak nie znajdę to zamawiam przez internet :)

maggda
19-12-13, 12:30
Ja często robię zakupy na Allegro, zdarzyło mi się też korzystać z kilku sklepów internetowych z gadżetami. Nigdy nie miałam żadnych problemów.

Salonowiec
22-01-14, 09:01
Wirtualne zakupy to dzisiaj codzienność. Wielu ludzi wciąż obawia się oszustów dlatego trzeba zawsze zachowywać środki ostrożności przy zakupach w sieci. Należy trzymać się kilku zasad i wszystko powinno być ok. Warto poczytać trochę o tym jak ktoś ma wątpliwości.

brylant
24-01-14, 11:54
Ja teraz wybieram tylko sklepy, które mają dostawę kurierem i gdzie można towar zwrócić. W sumie to w każdym można zwrócić, ale niektóre się do tego nie palą :/

masterchef
16-05-14, 13:06
Obecnie zakupy przez internet wszędzie wykonuję się w podobny sposób. Liczy się jednak ilość ogłoszeń na stronie oraz sposób odbioru rzeczy. Szukając ostatnio z moim chłopakiem używanych pojazdów napotkałam różne samochody do sprzedania przez osoby prywatne. Dzięki temu mogłam osobiście skontaktować się ze sprzedającym oraz miałam możliwość wcześniejszego obejrzenia auta przed jego kupnem. Dało to gwarancję bezpiecznej i udanej transakcji dla obu stron.

sasayaku4
17-05-14, 16:37
Przy kupnie samochodu i tak trzeba osobiście się skontaktować ze sprzedawcą oraz obejrzeć samochód

mezo
22-05-14, 07:11
No ja ostatnio zakupiłem sobie profesjonalną ostrzałkę do noży - diamentową. Była wprawdzie droga ale już mi może żona nie będzie gadać non stop, że noże są mało tępe :P

pepka
08-08-14, 11:42
Ja osobiście staram się robić zakupy w dużych, sprawdzonych sklepach internetowych. Przynajmniej mam pewność,ze nie zostanę oszukana. Unikam również aukcji internetowych.
Wśród sprawdzonych sklepów mogę wymienić między innymi:
Tchibo
Agito
X Com
Merlin
Czy ubrania w sklepie Answear
Czy korzystacie może z kodów rabatowych?
Warto jest wejść na tę stronę: (spam) - znajduje się tam sporo dobrych okazji do przeróżnych sklepów, gdzie można zakupić wiele rzeczy w bardzo dobrych cenach.

trucicielka
18-08-14, 08:23
Dla mnie chyba najlepszym sposobem na wirtualne zakupy (przynajmniej w przypadku ubrań) jest przeglądanie ofert na Domodi, gdzie są ciuszki różnych znanych marek, takich jak stradivarius czy mohito. Znacznie to skraca czas poszukiwań no i jest wygodniej gdy przeglądam tylko jedną stronę a nie kilkanaście.

marinko007
26-08-14, 11:31
też często korzystam z tej strony. Jak dla mnie to dobra opcja

odyssa11
03-09-14, 10:09
Jak najbardziej powteirdzam. Super strona, zawsze udane zakupy.

pola
05-09-14, 13:00
Zakupy w sieci ogólnie są bardzo wygodne, więc chętnie robię je właśnie w tym wirtualnym świecie.

jagoda99210
05-09-14, 14:41
Lubię robić zakupy przez Internet, ale kupuję w ten sposób tylko określone grupy produktów :) Np. nie skusiłam się jeszcze na zakup butów w wirtualnym sklepie ;P Ale zakupiłam w ten sposób bieliznę, kosmetyki, łyżworolki, biżuterię, nawet odzież i na razie ze wszystkiego byłam zadowolona :)

Ja właśnie najczęściej kupuję buty ;)

pola
08-09-14, 13:21
Z butami mam akurat tak, że mierzę daną parę w sklepie stacjonarnym, a potem szukam jej taniej w sieci ;). W internecie też ogólnie dość często kupuję ubrania. Ostatnio znalazłam tu piękną sukienkę koktajlową, która nigdzie indziej dostępna niestety nie była. Zamówiłam ją z myślą, że jak nie będzie pasować, mogę ją przecież zwrócić. Przyszła jednak tak piękna, jak ją sobie wyobrażałam i już nie mogę doczekać się pierwszej okazji, na którą będę ją mogła założyć :)

MilkyStar
09-10-14, 22:29
Z butami mam akurat tak, że mierzę daną parę w sklepie stacjonarnym, a potem szukam jej taniej w sieci ;)

Też to praktykuję - miło mi słyszeć, że nie jestem odosobniona :D A jak nawet nie znajdę taniej, to przeczekuję nieco, bo często jednak e-sklepy obniżają ceny albo np. organizują krótkoterminowe promocje. Tylko to też czasami trudno upolować... Ostatnio wykorzystałam jednak stronkę (spam), którą podesłała mi koleżanka, podekscytowana, że to takie "fajne i pomysłowe". I w sumie udzielił mi się jej entuzjazm ;) Rzecz polega w sumie na tym, że strona wysyła nam powiadomienia w razie obniżki ceny produktu, który dodamy do obserwowanych. Co ciekawe, usługa jest darmowa. I faktycznie, udało mi się w ten sposób zaoszczędzić na kozakach. Warto przetestować :)

iwona36
30-10-14, 17:43
Ja np przez internet kupuje buty na milandi.pl. Ani razu się nie zawiodłam, wszystko zgodnie z zamówieniem. Buty prześliczne i prze wygodne. Polecam w 100%. Mąż również sobie chwali:)

agaz
05-11-14, 12:29
podobno rossmann już daje możliwość takich zakupów ;)

marysia
23-02-15, 16:55
Bardzo lubię kupować przez internet, bo tak jest po prostu najwygodniej. No i można fajne okazje upolować :)
Na początku sama śledziłam ceny, teraz coraz częściej korzystam z dodatków w stylu (spam). Wystarczy wybrać produkty, które nas interesują, a potem czekać na info, kiedy cena spadnie. Super sprawa, polecam, jeśli jeszcze nie korzystacie, zwłaszcza jeśli ktoś sporo kupuje.

lolencja
09-03-15, 09:17
Ja w necie najczęściej kupuję książki, a także elektronikę (ale to już rzadziej, wiadomo). Jakoś nie mogę się przekonać do kupowania ubrań i obuwia przez internet.

porter
22-04-15, 12:44
ktoś z was tu pytał wcześniej o feromony. w feromony to jakoś nie bardzo wierzę, nie wydaje mi się żeby mogło to dzialać. Wiem za to na pewno, że dobre perfumy na drugiej osobie, mogą na nas działać bardzo! Niestety minus jest taki, że takie perfumy są bardzo drogie. Własnie planuję kupić sobie jakies perfumy, najbardziej podoba mi się chanel, ale jest potwornie drogi. Może są jakieś sposoby na kupienie tego tanie, wy wiecie?

ulicafinansowa
22-04-15, 19:36
Zakupy w internecie stają się coraz bezpieczniejsze i jeżeli ktoś sprawdza wcześniej opinie osoby u której kupuje i jej wiarygodność nie powinien mieć problemów.

radomianik
22-04-15, 22:18
Przed zakupem warto sprawdzić opinie zamieszczone na różnych stronach o danym sklepie. Jeśli sprawdzamy tylko na stronie sklepu lub na jednym serwisie to może się tak zdarzyć, że pozytywne opinie są po prostu kupowane.

Koprobo
28-04-15, 10:49
No wokół jest tyle sklepów, że nie wiadomo już gdzie kupować. Ja na szczęście trafiłem na dobry sklep z polecenia od razu. Zamiast oryginalnych perfum kupuję samą esencję - wychodzi dużo taniej a zapach identyczny. Z resztą "dużo taniej" to mało powiedziane. Moje ulubione perfumy kosztują 450zł, a ich esencja 50, no to sami widzicie jaka jest różnica.

pingu
19-10-15, 18:13
Ostatnio robiłem zakupy w sklepie internetowym (w przypadku zainteresowania reklamą prosimy zapytać o ofertę zamiast stosować marketing szeptany), i jestem bardzo zadowolony . Mają oni najnowsze kolekcje butów i ciuchów adidasa , reeboka w ofercie hurtowej :) .

Grażka
30-10-15, 08:24
Ja też jest miłośniczką zakupów przez internet. Książki, kosmetyki, sprzęt AGD - tylko tą drogą:)

polson
13-11-15, 07:19
Ja zamawiam sprzęt. O ile ubrania oraz buty kupuję rzadko to kupowanie sprzętu w sieci jest bardzo sensowne. Głównie z uwagi na to,że ceny są korzystniejsze oraz jest ten 14 dniowy okres na zwrot. Jesli coś nie będzie Wam pasowało bez problemu możecie zwrócić do sklepu.
Aktualnie dobra promocja na sprzęty jest w sklepie rtv Euro agd. Można tam brać sprzęt na raty oprocentowane 0% ( do 50 rat na wybrane sprzęty). Zamawiałem tam laptopa tydzień temu. Z uwagi na to,że zamawiałem przez internet dorzucili mi antywirusa.

Magda
16-11-15, 09:40
Ja również nie mam czasu na zakupy stacjonarne. Wypatrzyłam kilka dobrych sklepów i zamawiam on-line. Jestem pewna rozmiaru i jakości, i nie będę tracić czasu na bieganie po galeriach ;)

margroc
04-12-15, 08:57
Ja uwielbiam zakupy internetowe! Nawet żywność zamawiam ostatnio przez internet. Wieczorem, po pracy siadam, dodaję produkty do koszyka i miły pan je przywozi:) Nie trzeba tracić czasu na bieganie po sklepie, kolejki przy kasach itp. i Chyba tez nie widząc całego asortymentu kupuje się mniej niepotrzebnych rzeczy. To nie sprawdza się tylko przy kupnie rzeczy na wagę, przede wszystkim owoców i warzyw, ale te wiadomo - najlepiej na bazarku:)

secretsoap
20-01-16, 09:37
trzeba po prostu zapoznawać się w regulaminem i odrobinę sprawdzić sprzedawcę, np. czytając opinie na Opineo (te ze znaczkiem Zaufane Opinie są faktycznie zaufane, ponieważ nie mogą ich wystawiać osoby, które nie zrobiły zakupów w danym sklepie), można się zapytać np. znajomych czy kiedyś robili zakupy w danym sklepie, można też na początek zamówić rzeczy z opłatą za pobraniem i przy odbiorze sprawdzić czy wszystko jest ok :)

D_anka
25-01-16, 14:38
Teraz zakupy przez internet są o tyle dobre, że mamy te 14 dni na wycofanie się z umowy kupna-sprzedaży.. także jeśli sklep nie jest jakiś podstawiony to na pewno warto robić zakupy w sieci.

Bunia
02-02-16, 13:37
Ubrań nigdy nie kupiłam, wolę sobie wszystko przymierzyć i pooglądać w sklepie :) za to kupuję książki, muzykę, jakąś elektronikę tez mi się zdarzyło

Wypowiadanka
25-07-16, 13:35
Do moich ulubionych wirtualnych zakupów należą akcesoria i zabawki dla dzieci. Ostatnio odwiedziłam sklep zabawkowy i stwierdzam, że wybór towarów dla dzieciaczków jest tam niesamowity. Już na szczęście nie mam problemu z dopasowaniem zabawki do wieku dziecka - w mojej rodzie dzieci jest pełno. Na pewno w tym roku prezenty będą bardziej trafione i co za tym idzie dzieciaki prędko nie rzucą zabawek w kąt.

zanetamotyl
06-02-18, 08:32
Ja podobnie kupuje wszystkie rzeczy w internecie. Dla mnie jest tam większy wybór niż w galeriach handlowych. A za to wszystkie rzeczy mam w wielu rozmiarach pod ręką.

zanetamotyl
19-02-18, 08:11
Ja podobnie kupuje wszystkie rzeczy w internecie. Dla mnie jest tam większy wybór niż w galeriach handlowych. A za to wszystkie rzeczy mam w wielu rozmiarach pod ręką. Ostatnio kupiłam spodnie z wysokim stanem.

TomaszDzak
28-02-18, 00:27
Ja również wszystko kupuje przez internet. Jedynym wyjątkiem są ubrania.

aneta.olao
23-09-19, 11:18
nie zawsze można być zadowolnym z takich zakupów jednak jest to wygodne i zawsze można zwrócić to co się zamówieło mimi wszytko