PDA

Zobacz pełną wersję : neostrada z sasiadem

wirwirus
14-01-08, 12:09
witam wszystkich jak widać jestem nowy i mam ma pytanie chciałbym wziasc z kolega (mieszka piętro wyżej) neostrade 1mb na dwóch czy to jest możliwe i legalne. I czy zamiast liveboxa mógł bym wziasc router d-link i ile do liveboxa mogę podłączyć pc laptopów i konsol prze kabel czy mógł by ktoś wysłać mi schemat podlaczenia

bachusdionizos
14-01-08, 21:18
witam wszystkich jak wida jestem nowy i mam ma pytanie chciabym wziasc z kolega (mieszka pitro wyej) neostrade 1mb na dwch czy to jest moliwe i legalne. I czy zamiast liveboxa mg bym wziasc router d-link i ile do liveboxa mog podczy pc laptopw i konsol prze kabel czy mg by kto wysa mi schemat podlaczenia

Witaj.
Co do legalnoci: wg. regulaminu nie moesz tego zrobi, by musia wzi usug DSL.
Co do kwestii techniczej: moesz wzi livebox, moesz (nawet lepiej) wzi osobne urzdzenie (najlepiej 4w jednym: modem + router + switch + Wifi).
Czy kolega jest "nad Tob", czy dzieli jeszcze kilka cian? Jak jedna 'wielka pyta' (sufit), to sygna przejdzie, jak nie, to trzeba bdzie kombinowa z antenami. Jak tylko pitro, to najtaniej bdzie koleg podpi kablem (tzw. skrtka). Zastanw si te nad jakim mdrym routerem (takim chocia za 300-350z z np. alternatywnym oprogramowaniem, myl o "Tomato"), bo z czasem bdzie wojna o:
- staaaaaaaaaaaary, zabierasz mi cae pasmo, wyacz to ciganie!
- staaaaaary, gra si nie da, priorytetem dla pinga s gierki ;-
- staaaaaaaaaaaary, dzielimy si dynamicznie pasmem.
Itd., etc.

wirwirus
15-01-08, 10:00
kolega mieszka nademnom (ja drugim piętrze on na trzecim) czy takie coś by wystarczyło http://allegro.pl/item291400847_pentagram_cerberus_neostrada_router_ wifi_gw_5lat.html
czy mógł byś mi narysować pokazać schemat ogólnego podłączenie czyli co gdzie podłączyć a co to jest usługa DSL ile za to się płaci

bachusdionizos
15-01-08, 10:35
kolega mieszka nademnom (ja drugim pitrze on na trzecim) czy takie co by wystarczyo http://allegro.pl/item291400847_pentagram_cerberus_neostrada_router_ wifi_gw_5lat.html
czy mg by mi narysowa pokaza schemat oglnego podczenie czyli co gdzie podczy a co to jest usuga DSL ile za to si paci

Witaj.
Po pierwsze - nademnom - to jaka posta z "Wiedmina" ? ;-)
Co do Twoich pyta
- mieszka kolega nad Tob, tzn. e dokadnie nad miejscem, gdzie bdzie router? Chodzi o to, e WiFi (sie bezprzewodowa) nie lubi przeszkody w stylu 'wielka pyta'
- wybrane przez Ciebie urzdzenie - bdzie dziaa, ale jak si dogadacie z koleg; przeczytaj, co napisaem wczeniej (to urzdzenie zapewnia tylko pasywny podzia, tj. nie ma opcji definiowania podziau pasma 'po rwno', lub dynamicznie, nie ma ciekawych opcji priorytetw. Duo gracie 'internetowo'?

Marshall
15-01-08, 22:20
O DSL'u zapomnij, kup neostrade ze zwyklym modemem na usb za 1zl (przyda sie jako awaryjny). Co do pentagrama - jest ok, choc czasami trzeba go zresetowac. Jesli bys chcial co bardziej zaawansowanego z silna radiowka, to polecam firme Linksys - ceny od 200 zl. A jak kolega mieszka bezposrednio nad Toba, to najprosciej puscic kabel za oknami :) Co do samego podlaczenia - do portu WAN w ruterze podlaczasz kabel telefoniczny, na ktorym bedzie neo. Do 4 portow LAN mozesz podlaczyc komputery, do tego jeszcze antenka do wifi i zasilanie. Nie masz sie czego obawiac, wszystko bedzie jasno i po polsku wyjasnione w instrukcji.