PDA

Zobacz pełną wersję : sieć lan - WinXp i Linux - jak to zrobić

sqra32
20-01-08, 20:25
Witam :)
Mam w domu dwa komputery, na jednym mam WinXp+neostrada, a na drugim Linux Slackware, obydwa mają sprawne karty LAN, - nie potrafię skonfigurować połączenia dla tych systemów (bez rutera, tylko kabelkiem)- w tym temacie jestem kompletnie zielony - z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Marshall
20-01-08, 21:36
Kabel skrosowany, na obu komputerach ustawiasz odpowiednia grupe robocza i IP lokalne np. 192.168.1.x -gdzie x to 1 dla pierwszego komputera i 2 dla drugiego- na komputerze z linuxem musi byc wgrana samba. Po szczegoly odsylam raczej na forum slacka.

sqra32
10-02-08, 19:30
Nio tak trzeba kupić kabelek krosowany - to troszkę potrwa. Na allegro 3zł/szt, ale muszę poczekać na przesyłkę :) - Między czasie, może spróbował bym połaczyć przez RS232 - Da się ? - brak mi też wiedzy jak wykonać takie połączenie pomiędzy WINXP - FreeDos - Może ktoś wie ? :)

mjandy
10-02-08, 21:14
rs232 raczej nie dasz rady, może nawet jak się da to musiałbyś się sporo napracować żeby to działało ;) raczej sobie odpuść ;)

a kabelek szybciej byś kupił w pierwszym lepszym komputerowym za 1zł za metr + 1zł wtyczki ;) a potem tylko samba na slacku i śmigasz :)