PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw do polączeń WiFi na 2 km

adi-forint
25-01-08, 14:47
Witam. Zwracam się do Was z prośbą o polecenie jakiegoś zestawu ( antena zewnętrzna + karta sieciowa WiFi pod USB) do odbioru internetu z hotspotu oraz niezabezpieczonych sieci. Hotspot mam oddalony o ok 1000m, widoczność dobra. Zestaw ten ma pracować częściowo z wspomnianym wyżej hotem a częściowo w samochodzie - wardriving. Jakimi parametrami się kierować przy wyborze? Zasięg lepiej byłoby żeby nie był na "styk" Na ten cel chciałbym przeznaczyć ok 300zł. Pozdrawiam.

stilgar
26-01-08, 02:58
za 300 zł takich anten nie dostaniesz... w ogóle nie wiem czy są takie anteny za jakieś rozsądne pieniądze... chyba taniej ci będzie kupić sobie normalny internet...

bachusdionizos
26-01-08, 12:04
Witam. Zwracam się do Was z prośbą o polecenie jakiegoś zestawu ( antena zewnętrzna + karta sieciowa WiFi pod USB) do odbioru internetu z hotspotu oraz niezabezpieczonych sieci. Hotspot mam oddalony o ok 1000m, widoczność dobra. Zestaw ten ma pracować częściowo z wspomnianym wyżej hotem a częściowo w samochodzie - wardriving. Jakimi parametrami się kierować przy wyborze? Zasięg lepiej byłoby żeby nie był na "styk" Na ten cel chciałbym przeznaczyć ok 300zł. Pozdrawiam.

Antena - jakaś Yagi kierunkowa, duży zysk (14-15dBi to ze sporym zapasem)
Wifi na USB nie jest super sprawą (szczególnie do wardivingu), sprawdzi się taka z odpinaną anteną, np. Edimax EW-7318USG (fajna).