PDA

Zobacz pełną wersję : Odrobina rozrywki.

Nimitz
19-01-05, 00:49
Zainspirowany jednym z forów postanowiłem zacząć nowy topic. Chciałbym sie dowiedzieć w co się teraz gra? W co właściwie grają internauci. Czy dalej są to gry w których główny nacisk kładzie się na tryb pojedynczego gracza, czy większość popularnych gier to gry mulitplayer. Napiszcie proszę jaka gra jest wg Was najlepsza i dlaczego. Zapraszam do dyskusji.

Nie chcąc być gołosłownym opiszę moją ulubioną grę.
STARCRAFT - strategia czasu rzeczywistego (RTS) firmy Blizzard. Wydana gdzieś ok. 1998 roku do teraz inspiruje wielu twórców. System rozgrywki jaki oferowała zarówno dla pojedynczego gracza jak i dla gry w sieci podbił serca wielu graczy w tym także moje. Grafika, jak na owe czasy była wręcz bajeczna i przyznam szczerze, że ciągle jest w czołówce mojego rankingu. Gra umożliwia kierowanie losem 3 ras, Tarran, Zergów i Protosów które walczą o przetrwanie w odległym kosmosie. Każda z ras ma osobne strategie walki dlatego gra szybko się nie znudzi. A jeśli ktoś ma stały dostęp do internetu i odrobinę umiejętności taktycznych może spędzać całe dnie tocząć wirtualne boje z przeciwnikami z całego świata. Plusem tej gry jest to, że mimo jej wieku ciągle wiele osób chce w nią grać, dlatego partnera do rozgrywki znajduje się w ciągu kilku minut od wejścia na serwer rozgrywki. Polecam gorąco każdemu zapaleńcowi gier komputerowych w w szczególności strategii.

WebLion
19-01-05, 15:58
Zapomniałeś Wojtku dodać opcję "Mam za mało czasu, aby grać" :)
Wiem, że mój syn zaznaczyłby "FPP - widok z perspektywy pierwszej osoby".

W sumie znajduję czas jedynie na mini golfa w moim T610, kiedy idę tam, gdzie nawet król piechotą chodzi :)

konkordpl
19-01-05, 17:08
Od gier odchodze, gra musi mnie naprawde zaciekawic.

RPG - gry fabularne w których rozwija się postać - Diablo 2
Symulacje - wyścigi samochodów, motocykli, rajdy - symulacja autobusu

A gdzie FPS?? Fisrt Person Shooter? Saga HL wymiata!

I GTA :D

Nimitz
19-01-05, 19:06
A czym się różni Konrad FPP od FPS? I w tym i w tym nawalasz w co wlezie. Co do minigolfa w t610 - mam to samo tylko że w t630 i do tego ostatnio ciągle gram w honey cave 2... Pozatym chodzilo mi o taka NAJLEPSZA a nie o to co kto lubi z danaj kategorii.

deep_file
19-01-05, 20:21
Ja lubie wszystkie z dobrą fabułą i ładnie wykonane...a na rynku gier jest coraz lepiej.

Marze o tym zeby miec czas na gry jak kiedys...i tak wyjdzie ze majac 30 bede gral w gry bo ... na tym sie wychowalem.

Pozdr.

Nimitz
20-01-05, 14:16
deep_file ja się z Toba nie zgadzam. Może i gry są ładniejsze. Ale na rynku gier zmienia się tylko grafika. Brakuje nowych pomysłów, wykonanie jest coraz grosze, coraz więcej nawet ciekawych pomysłów jest bezpowrotnie traconych przez tasmowe wykonywanie gier. Kiedy zajmowali się tym pasjonaci gry były brzydkie, ale niesamowicie grywalne. Teraz gry są coraz piękniejsze, ale nie przyciągają do komputera tak jak kiedyś. A może to ja się już tak postarzałem....

konkordpl
20-01-05, 18:54
Nimitz zagraj sobie w sage Half-Life, polecam.

Siriah
29-01-05, 02:04
Ostatnią gierą nad którą spędziłem sporo czasu było MU-Online - MultiUser eRPeG. Widok izometryczny, grafika zbliżona do Diablo (tyle, że w MU jest 3D) very grywalna!

konkordpl
29-01-05, 10:59
Jesli już mowimy o MU, to trzeba wspomnieć o Tibii. Grywalem w to od czasu, do czasu, bo ciekawe bylo. Grafika sprzed 10 lat, ale grywalne. Nie potrafilem sie przerzucic na MU :D

Nimitz
29-01-05, 18:38
Mu - ładne ale niegrywalne jak dla mnie
Tibia - mam z bratem płatne konto, kilka wysoko poziomowych postaci i gram jak tylko moge (mimo, że rzadko moge) :-) Rewelka.

konkordpl
29-01-05, 20:17
Jaki świat? Jakie miasto? Gdzie macie domek? :>

Nimitz
29-01-05, 22:31
Nowe konto na którym gramy jest na Eterni. Knight jest w Kazordoon, Palladyn i Sorcerer na Edron. Domku nie mamy aktualnie, bo zmieniliśmy serwer z Aldory na Eternie i trzeba się dochrapać. Ale najprawdopodobniej będziemy kupowali w Ankrahmun :-) A Ty gdzie grasz?

konkordpl
29-01-05, 22:55
Dwie postacie na Elysi i jedna na Lunarze.

30-01-05, 17:18
Niezbyt mam czas, żeby grać w cokolwiek, ale od czasu do czasu... Myślę, że RPG! Ale jak mialbym napisać grę, to chyba coś na zasadzie GTA London...

Nimitz
30-01-05, 17:23
Poprawka, nie gram w Tibie... Dzisiaj moje konta zostały zhakowane i wyczyszczone z calutkiego sprżetu + ktoś postarał się, żeby moja postać padła 2 razy... Jak tylko dojde kto, to odpowiem tym samym, tyle, że nie ogranicze się do tzn. "zrookowania" na Tibi ale złoszę blokadę IP na wszystkich serwerach należących do CipSoft... Oj jeszcze mnie popamięta... :evil:

konkordpl
30-01-05, 19:31
Nieładnie rookować ;P

Ale jak mialbym napisać grę, to chyba coś na zasadzie GTA London...

To nie jest temat o pisaniu gier, tylko o tym w co gramy.

Nimitz
30-01-05, 19:37
konkord gdyby tobie skasowali dorobek ostatnich 3 miesiecy ciezkiej pracy tez bys zrobil wszystko, zeby koles ktory na to wpadl nigdy wiecej nie zagral w tibie... chcesz wiedziec co stracilem? Backpack pelen white mashroomow, 4 backpacki pelne kusz (3,2 k za kazdy), crown armor, vampire shield, bright sword, platibum amulet, knight legs, boots of haste, crusader helmet, 25k w platynowych monetach, 4 backpacki runow UH, jeden backpack HMMow. Do tego mase innego mniej waznego sprzetu... No i zapomnialbym jutro musze zaplacic za domek bo wygralem aukcje a nie mam z czego...

konkordpl
30-01-05, 19:41
zrookować chuja!