PDA

Zobacz pełną wersję : zabawa z dzieciakami

szatan borowy
06-03-08, 09:00
znalazłam ostatnio namiary na konkurs nudle knorr, weszłam na ich stronkę i znalazłam naprawdę fajną zabawę dla moich dzieciaków. Rzecz polega na układaniu rymów o ich zupkach. Moje chłopaki po chwili siedzieli sobie grzecznie, obudzili sie w nich wierszokleci, fajna sprawa, polecam:)

deacon
21-03-08, 09:11
czy układanie wierszyków o zupkach naprawdę może zainteresować dzieci, coś nie sądzę....

selena
21-03-08, 10:13
Dzieci z wielkim zapałem biorą się za nową nieznaną grę czy zabawę, ich fascynacje jednak szybko gasną, jak znajdą coś bardziej ich interesującego.

Witka
08-11-12, 11:44
Myślę, że rymowanki zawsze się dzieciom podobały... nawet jeśli o jakichś tam chińskich zupkach

Wypowiadanka
27-11-12, 11:02
Tak, dzieci lubią takie dziwne zabawy ;-) Kiedyś pracowałam jako niania i moja podopieczna (2,5 roku) bardzo chciała nauczyć się chińskiej bajki (sipka lipka la pomponi...- znacie? :D) :)) musiałam powtarzać tę bajeczkę do upadłego, w końcu mama dziewczynki się tego na pamięć nauczyła przez to moje powtarzanie ;P

ewakowal8
21-12-12, 15:53
Warto zachęcać dzieci do takich zabaw gdzie muszą wykazać się kreatywności i trochę wysilić myślenie:)

simian raticus
23-12-12, 17:43
Zapraszam wszystkie dziewczyny i panie na sex internetowy!
Moje gg to 5473221
Pobajerzymy? Poknurzymy? Pokwaterzymy? Podewiańcimy?

Wypowiadanka
27-12-12, 15:25
Zapraszam wszystkie dziewczyny i panie na sex internetowy!
Moje gg to 5473221
Pobajerzymy? Poknurzymy? Pokwaterzymy? Podewiańcimy?

Ale dlaczego akurat w wątku o zabawach Z dzieciakami? Uważaj, bo ktoś Cię o coś posądzi :>

Wracając do tematu - pracowałam kiedyś jako opiekunka (http://babyandcare.pl/) z agencji i tam mieliśmy m.in. kurs, podczas którego była mowa o różnych zabawach dla dzieci młodszych i nieco starszych. Właśnie dzieci, które są na etapie rozwijania słownictwa i wyobraźni uwielbiają gry typu: powiedz słowo zaczynające się na ostatnią literę poprzedniego słowa, czy skojarzenia :)

kasiak12
05-02-13, 11:45
kocham sie bawic z dziecmi! sa to najszczesliwsze godziny w moim zyciu!!:):) dziecko jest najwazniejsze!:)

Raquel
11-02-13, 13:37
Ja najbardziej lubię rysować i grać w gry planszowe - bawimy się wówczas rewelacyjnie i pociecha i mama :)

japaman
12-02-13, 07:16
Ja tam wole dać dzieciakom scrablle :P lepiej niech tak się uczą niż układają coś o zupkach :P

dzuma
13-02-13, 12:26
troche nudna zabawa ale na pewno kształtująca wyobraźnię

Raquel
08-03-13, 13:22
Rymy o zupkach - jesli sa fajne nagrody, to można się pobawić.

masterchef
21-03-13, 08:23
Ja tam wole dać dzieciakom scrablle :P lepiej niech tak się uczą niż układają coś o zupkach :P

faktycznie takie scrabble będą dużo lepsze, a na pewno lepiej wpłyną na rozwój dziecka niż rymy o zupie :P