PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt/Aplikacja/Interfejs powiązany z baza danych .. problem.

morsdicti
17-04-08, 20:23
Witam,

Mam problem z rozwiązaniem pewnego projektu mianiowicie:

Postawiłem serwis na Mambo/Joomla CMS i potrzebuję skryptu, interfejsu, aplikacji nie wiem jak to nazwać gdyż nie programuję biegle w PHP i o bazach danych wiem nie za wiele. Potrafię jedynie zrobić layout pociać go i skodować do html i to jest właśnie problem gdyż sam nie umiem zrobić tego co jest mi jeszcze potrzebne.

Skrypt opierałby się na sekcji logowania użytkowników i udostępnienia każdemu z osobna takiego samego pakietu formularzy (oczywiście dla każdego usera formularze czyste i nie wypełnione) za pomocą których poszczególny użytkownik umieszczał by w bazie danych swoje informacje. Informacje w kilku grupach poczynając od Danych osobistych (szczegółowo) idąc dalej przez historię choroby, przebyte choroby, objawy chorobowe, stosowane leki, diety, ćwiczenia itd.... Serwis traktuję więc o medycynie a idea tego skryptu którego napisać nie potrafię jest taka, iż każdy user naszego serwisu zakładając swoje konto ma dostęp do swoistego nie wiem jak to nazwać menadzera, notatnika ... w którym zapisuje swoje dane, (w gre wchodzi równiez kwestia poźniejszej ich prezentacji w formie jakiś tabelek cyz czegokolwiek). W kwesti logowania interesuję mnie jeszcze jedna sprawa mianowicie aby pojedyńczy użytkownik w systemie miał możliwość nadania dla innego użytkownika posiadającego w nim konto praw do odczytu, odczytu i modyfikacji, całkowitej modyfikacji ... swoich danych (coś ala użytkownik upoważniony, użytkownik zastrzeżony ).

Podsumowując interesuję mnie rozwiązanie pozwalające dla każdego z użytkowników mojego serwisu wprowadzanie swoich danych za pomocą systemu formularzy, dane zapisywane są w bazie danych (indywidualnie dla każdego usera) po czym w tym samym panelu użytkownika użytkonik ma też możliwość oglądania tych danych ... czyli są one wyciągane z bazy i prezentowane w przeglądarce... idea jest taka iz np: jestem z Krakowa i jestem użytkownikiem mojego serwisu, a mam lekarza prywatnego np jakiegoś specjalistę w Szczecinie ... lekarz rejestruję się/loguję w naszym serwisie ja nadaje mu prawa tylko do odczytu moich danych (dot. historii chorób, stosowanych leków itd..) a on na podstawie tego przeprowadza wstępną diagnozę ...

Czy istnieje taki moduł do Mambo ? to jest pierwsze pytanie
Czy jest ktoś chętny aby się tego podjąc i to napisać ? (nie musi być to powiązane z mambo może to być oddzielna platforma) drugie pytanie
Ewentualnie jak to rozwiązać technicznie, prosiłbym o wypowiedzi w tej kwesti... czy jest to złożony projekt i trudny do wykonania ? pytanie numer 3 :)

dziękuję pozdrawiam

morsdicti
21-04-08, 09:37
przepraszam, źe podbijam wątek, zaleźy mi na odpowiedzi :)