PDA

Zobacz pełną wersję : Gry *jar na stronie WWW

piotrek1928
17-04-08, 23:41
Witam, poprzednio pisałem o kompie, a teraz mam zupełnie inny problem a raczej dylemat, otóż:
chodzi mi aby wstawić aplikacje *jar np: gry, na stronie tak jak na wielu stronach są menu czy inne tego typu rzeczy, nie wiem jak to zrobić, próbowałem po przeklejać kody z innych źródeł oczywiście zminić je tak aby odczytał plik, przykład :
<APPLET code="apMenu" Archive="apMenu.jar" Width="105" Height="150"> no i dalsze instrukcje:
<param name=" " value=" "> itd...
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo bym był wdzięczny za pomoc albo chociarz nazwe programu który taki kod mi wygeneruje :)
Pozdrawiam
Piotrek1928

SirZooro
30-04-08, 23:38
Znacznik applet jest przestarzały, zamiast niego powinno używać się znacznika object. Więcej szczegółów jest tutaj: http://java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/guide/plugin/developer_guide/using_tags.html

piotrek1928
07-05-08, 19:22
Dla mnie nie ma znaczenia czy to będzie applet czy object, chodzi mi żeby wstawić aplikacje na stronie, znaczenie ma natomiast to jak przeglądarka będzie reagować na ten znacznik, tego niewiem, bo nie sprawdzałem na każdej choć mam IE, FF, i Opere, patrzyłem strone z pod linka, szkoda że wszystko jest po angielsku ale dobrze że choć tak, w końcu do tego dojde, bo jak sie czegoś nie spróbuje to samo sie nie zrobi.
jak narazie jeszcze nie udało mi sie wstawić, ale jeśli mi sie uda, wstwie link do strony na której zamieściłem pożądany efekt:)
Pozdrawiam