PDA

Zobacz pełną wersję : Warto wiedzieć ile zarabiamy

milena_mn
25-04-08, 22:43
Tak ostatnio czytam różne artykuły na temat zarobków w Polsce i za granicą, dodatkowo mam doświadczenie z wielu rozmów o pracę i muszę przyznać jedno warto jest wiedzieć ile zarabiają inni. Przydatne jest to gdy idziemy po podwyżkę do szefa jak i również podczas rozmowy kwalifikacyjne, gdy prawie zawsze jest nam zadawane pytanie ile chcieli byśmy zarabiać. Ostatnio czytając artykuł na wp znalazłam informacje o tym, że istnieje taki serwis, w którym można sprawdzić wynagrodzenia w naszym mieście i stanowisku. Myślę, że taki serwis to bardzo dobry pomysł, gdyż może on się przydać każdemu. Wcześniej zawsze musiałam się pytać znajomych o to ile powinnam zażądać, a wiecie jak to jest ze znajomymi czasem mówią uczciwie, a czasem z zazdrości powiedzą nie uczciwie lub po prostu nic nie powiedzą.

Politops
01-11-10, 08:14
zgadzam się w pełni z tym, że tego typu informacje są bardzo przydatne, zwłaszcza przy suzkaniu pracy. Pytanie jednak, czy zebrane dane też są wiarygodne...
no i przede wszystkim chciałam zapytać czemu serwis przestał działać, tj., dlaczego nei ma aktualizacji - ostatnie dane pochodzą z marca 2010, a jak wiadomo, płace zmieniają się w Polsce dość szybko... całe szczęście na plys.
Ale ogólnei brawo za dobry pomysł, brak jednak odpowiedniej reklamy i promocji - powinniście nawiązać współpracę z portalami z ofertami pracy, itp. itd/ żeby poinformować ludzi :)

rewan
01-11-10, 13:42
Tyle, że jak osoba szukająca pracy powie, że chce zarabiać tyle ile sie zarabia na danym stanowisku to ją za drzwi wyrzuca w większości firm :P

mariolkasun
06-11-11, 11:58
Przede wszystkim, jak idziesz na rozmowę to z uśmiechem :) To bardzo pomaga.
Ja na czysto wyciągam 2 tysiące netto, ale droga do tego była ciężka i kręta.

pijasz
27-11-11, 12:45
Idą cięzkie czasy z praca dobrze płątną będzie coraz ciężej, ale 2 tys. netto wg mnie to minimum.