PDA

Zobacz pełną wersję : Microsoft SMTP Service 6.0

Zefir_psv
03-05-08, 03:16
Kupiłem jaki¶ czas temu parę domen, postawiłem na serwerze między innymi usługę poczty (SMTP + POP3). Serwer pracuje na MS Windows Server 2003 x64, SP2. Poczta działa na standardowych demonach, instalowanych z windowsem. Nie zdecydowałem się na MSExchange (głownie ze względu na Active Directory, którego nie chcę wprowadzać).

Wybrałem najlepsze zabezpieczenie jakie mi przyszlo do glowy - otóż port 25 (na SMTP) jest publicznie dostępny - każdy może mi napisać list (relay wył±czony), natomiast odbieranie poczty przez POP3 - port zamkniety na routerze, czyli tylko userzy z sieci lokalnej. Niby ¶wietnie, ale problem mój zacz±ł sie w chwili, gdy chciałem założyc konto komu¶ z poza LAN.

I odno¶nie powyższego moje pytanie - czy da się wogóle gdzie¶ ustawić, żeby ten demon smtp automatycznie przesyłał pocztę, która przyjdzie na dane konto, na jaki¶ inny serwer (np. gmail)?? A może kto¶ podpowie inne - lepsze rozwi±zanie? Google milcz±, a "małymiętki" na każde wyszukiwanie dot. poczty próbuje mi exchange'a wcisn±ć i zaczynam się już gubić...

Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

osiaq
04-05-08, 03:45
SMTP instalowany z Windowsem jest bardzo lekkim i przyjemnym klientem do obsługi poczty wychodzącej, przeznaczonym głównie do mailingu z poziomu aplikacji .NET.
Natomiast nie jest to ĹĽaden zamiennik serwera pocztowego - w ogĂłle siÄ™ do tego nie nadaje.

Na Twoim miejscu raczej podpiÄ…Ĺ‚bym domeny do gmaila
http://www.google.com/a/help/intl/en/admins/resources/setup/

Jeżeli to Ci nie odpowiada, a potrzebujesz forwardingu (bo chyba o to Ci chodzi, jak rozumiem) - polecam darmowy hMailServer (u mnie działa :D )

Zefir_psv
04-05-08, 05:04
Dzięki za odpowiedź - tak chodzi mi o forwarding, a podpięcie pod gmaila całej domeny mi nie leży. Odnośnie tego serwerka mam pytanie - jak z jego bezpieczenstwem? Moge sie nie bac pootwierac porty 25,110? :)

osiaq
04-05-08, 13:20
większość serwerów pocztowych na świecie ma je otwarte i nie słyszałem o jakichś spektakularnych atakach :D
Ustawianie SSL to IMHO przerost formy nad treścią i nie zabezpiecza serwera w żaden sposób. Zabezpiecza transmisję między klientem a serwerem, a to insza inszość (np. wspomniany gmail)

Papilotki
04-03-11, 17:53
większość używa portu 25 dla SMTP, teraz tylko chyba WP jakiś czas temu zmieniło