PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odczytać adres fizyczny z routera?

socha86
29-05-08, 19:08
Witam, potrzebuje pomocy odnośnie sieci osiedlowej, kupiłem antenę 2 routery i teraz muszę skonfigurować tego routera z Access Pointem!
1. Potrzebuje jego adres fizyczny,
2. Musze wpisać mu takie dane jak: maska podsieci, brama, dns... (wszystko mam podane tylko w jaki sposób to wpisać)

To wszystko czego się dowiedziałem o tym co muszę zrobić żeby ten net u mnie działał,
I teraz nasuwa mi sie kolejne pytanie: czy jak to zrobię to np. laptop sam wykryje mi tą sieć domową czy wszystkie kompy też muszę skonfigurować?:roll:
Ogólnie co jeszcze muszę zrobić?

Proszę o pomoc!

queyas
29-05-08, 21:15
Spróbuj wpisać w przeglądarce adres: 192.168.1.1 - w większości przypadków powinieneś wejść w menu rutera

falco-06
31-05-08, 20:38
Mam pytanie i prośbę zarazem ,jak mam namierzyć daną osobę :uwaga: Mam tych osób IP.:arrow: 83.29.227.82 oraz :arrow: 83.29.216.35.Z tego co wyszło mi na tej stroniehttp://www.db.ripe.net/whois Wychodzi na to że te dwie osoby są z Krakowa korzystające z Neostrady http://www.db.ripe.net/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=83.29.227.82&do_search=Search,ale jak dowiedzieć się w jakim rejonie mieszkają.Będę wdzięczny za pomoc.Są to osoby które bez skrupułów włamały mi się na forum:przeklinam: W jaki sposób mam ich zdobyć dane ,nie wiem czy jeśli podam IP to w Neostradzie powiedzą mi kim te osoby są.Proszę jeśli znacie jeszcze jakieś inne stronki jak te osoby mam namierzyć dajcie mi znać .Dzięki.Pozdrówka

Samael
31-05-08, 21:17
Raczej ci nie podadzą ... ochrona danych osobowych. Jak chcesz ich znaleźć i narobić koło dupy to zgłoś włamania na policji. Jak im podasz ip i godziny włamów to po jakimś czasie odwiedzą tp z nakazem i będą wiedzieć kto to. I ich zgarną. Nie pamiętam jaka kara za włamanie grozi, ale jest to ścigane ze zgłoszenia. Jak nie zgłosisz to nie ścigają.

falco-06
01-06-08, 13:41
Dzięki że odpowiedziałeś mi na posta .Jasne że chce im zrobić koło tyłka,kurna nie chciałem w to mieszać policji ,ale chyba będę musiał to zgłosić.Te osoby czują bezkarnie dość że mi się włamały na forum skradły zdjęcia to jeszcze puszczają po necie:x Na innych stronkach tak samo jest bo je obserwuję :mdlosci: mam co oni tam robią.Słuchaj a jeśli te osoby wchodziły przez proxy na inne strony (i na moje forum),to jak to wykryć.Kurna nie jestem za dobry w tym temacie .Ale nie chce tym osobom popuścić tego płazem ,dowiedziałem się jak jedna z nich się nazywa,mam imię i nazwisko.I na 100 wiem że to ona puszcza te zdjęcia w necie.To tak samo mam zgłosić na policję .Jak możesz to napisz mi wiadomość na e-maila.Dzięki.Pozdrówka

socha86
03-06-08, 19:59
oki, mac routera mam ale teraz nie mogę tego ustawić!!