PDA

Zobacz pełną wersję : samodzielne wykonanie sieci LAN

yogidodo
05-06-08, 22:38
Witam, mam pytanie stoje przed kapitalnym remontem w domu w związku z tym chciałbym stworzyć sieć domową ale taką konkretną z serwerem plikow
(dysk sieciowy) oraz z serwerkiem pocztowym i w związku z tym mam pytanie jak to zrobić ;) ale tak ŁOPATOLOGICZNIE:) sam zarys od czego muszę zacząć jakie przewody? jaki sprzęt? jaki dysk sieciowy? dostawcą internetu do domu będzie nasz narodowy operator..... i jeszcze pytanie niektóre kompy są wyposażone w karty gigabitowe hmm czy sieć musi też spełniać jakieś konkretne warunki? pozdrawiam

mich4u
03-07-08, 13:44
Łoooo chłopie. Z tego tematu możnaby napisać ze 4 książki poważne. Sprecyzuj się i nie licz, że ktoś przez 5 godzin będzie tworzył odpowiedź nawet bardzo ogólną. ;)

yogidodo
09-07-08, 16:17
oki już wiem zakupiłem stosowną literaturę :) poszperałem w google:) i znalazłem odpowiedzi na pytania które zadałem:) a przede wszystkim odpowiedziałem sobie na pytanie czego właściwie oczekuje od swojej sieci. w wielkim skrócie router D-Link DSL524T ADSL2+ (już mam)---->switch d-link DES1008D--->kable sieciowe (kat5)zaciśnięte w standardzie 568A (narazie taka konfiguracja działa) serwerkiem plików itp jest stary komp;) z Ubuntu na pokładzie serwer pocztowy:) wykupiłem domenkę i po sprawie:)
Ale mimo wszystko dzięki za zainteresowanie pozdrawiam