PDA

Zobacz pełną wersję : Niszczenie podwykonawców i ich rodzin

bystra29
06-06-08, 10:11
przedsiębiorca będący podwykonawcą dla danego inwestora/regułą jest psełdoinwestor/ jest niczym ,takiemu zleca się wykonanie robót i z reguły nie płaci,to jest sposób na to by budować Polskę czynem społecznym.Nadal bowiem podwykonawca nie jest chroniony prawidłowo prawem,nie ma nadal obowiązku deponowania kwot na koncie na rzecz powykonawcy.Takie Polskie prawo pozwala na ściganie okradzionego już podwykonawcy i to jemu Sądy wydaja wyroki za jego pracowników,ściga go ZUS,Urząd Skarbowy,a potem komornicy.Natomiast,ciężko zarobione pieniądze podwykonawcy procentują w kieszeniach inwestorów wiele lat,w naszym przypadku już siedem lat,takich inwestorów boją sie ścigać prokuratorzy.Po siedmiu latach ,dobrze wiedzą że taki notorycznie uchyla sie od płacenia,zgodnie z KK winien ponieść karę,a jednak nie,bo dochodzacy swoich praw podwykonawca ,dostaje od prokuratorów zwłaszcza warszawskich umorzenia wobec ewidentnie łamiących prawo.Moim zdaniem takie dzialania są celowymi działaniami,by zniszczyc inicjatywę ludzi,ktorym chce sie pracować.Nie wolno być w tym kraju podwykonawcą,bo zostanie skazany,zniszczona zostanie jego rodzina,pozostanie mu liczyć na to że matka emerytka da mu jeść,o ile wogóle ją ma,albo inna matka zostanie obarczona alimentami na rzecz doroslego dziecka.Nie ma demokracji w tym kraju,to jest krwiożerczy kapitalizm.Proszę o opinię w tej sprawie,co jeszcze możemy zrobić by powracających polaków,nadal nie okradali,ci ktorzy uwłaszczyli samych siebie po 1990 roku ogromnymi majątkami i nadal piją krew całych rodzin polskich.Nasza cierpliwość się kończy,a wasza?Prosimy o doradztwo i pomoc serdecznie dziękujemy

bystra29
22-07-08, 21:18
Swietnie 368 odwiedzin i nadal nic,dziękuje za pomoc informację i co tam jeszcze chcecie.W takiej sytuacji może juz za chwilę stanąc ktoś z was,przecież mamy mistrzostwa 2012,to okazja kolejna,żeby kolejni podwykonawcy zostali wpuszczeni w maliny,zwłaszcza że ci którzy mienią się głównymi inwestoramim,również nie znikli z horyzontu,oni dalej działają,Fakt jest taki że nie wszyscy są oszustami.ale jest ich wielu,nie życzę nikomu tego co spotkało moja rodzinę Paru warszawskich dupków dysponuje naszymi 3 mln.zł juz 8 lat,jeszcze dwa lata i d. Mało tego te firmy nadal działają,obyscie mieli szczescie na nich nie trafić.Prokuratorzy i sądy warszawskie nie mogą ich dorwać,bo nie chcą tego zrobic,to dla nich jest mala szkodliwość społeczna.Tak działają-za Twoje podatki.Brawo -proszę dalej milczeć.Klania tu się ksiązka Adama MIckiewicza"Dziady",tak już wyglada 2,5 mln.polaków.Ale co tam -niech głodują.Tak wyglada w tym kraju demokracja,czas ztąd wiać,tam -gdzie społeczeństwo wie co to jest demokracja.Jak liczycie na to że państwo polska będzie chronić uczciwych ludzi to się mylicie.Uczciwi sa tempieni jak muchy.A może o to właśnie chodzi.Pewno znowu sprawdzi się przysłowie-Polak mądry po szkodzie.Ktoś zapyta-to dlaczego daliście sie wpuścic w takie maliny?-a ja mam pytanie-dlaczego Kulczyk dał się wpuścić?Bo ci na których głosowaliście nadal chronią przestępców w tym kraju.Nie ma nadal konkretnego prawa chroniącego podwykonawcę,poprostu ogłasza się bankructwo i pieniędzmy tego bankruta obraca przez wiele lat dany złodziej,takie działanie przyklepuje sąd swoimi wyrokami.Więc chodżcie dalej na kolanach przed urzędnikami za własne pieniądze.wasze podatki.Powodzenia.Ja i moja rodzina wstała na nogi,choć jesteśmy dzisiej biedni,to nie zawsze tak bedzie,ale podatki swoje bedziemy płacić tym którzy dawno wiedzą za czyje pieniądze pracują,W kazdym innym kraju tylko nie w Polsce

kiciaszara
31-07-08, 16:16
Żeby sensownie odpowiedziewć na Twój post, musiałabyś podać jakieś konkretne dane, a nie tylko morze żalów i ogólników.
Akurat jestem w temacie, bo mąż ma firmę budowlaną, która często pracuje jako podwykonawca większego inwestora. Bywają problemy z płatnościami, ale nie na takie sumy jak piszesz. Normą jest zapłata częściowa (comiesięczna) za już wykonaną część pracy. Jeśli wpłata nie wpływa to zgodnie z postanowieniem umowy przerywa się pracę i dochodzi swojej zapłaty w sądzie, ale są to wtedy znacznie niższe kwoty, które każdy przedsiębiorca jest w stanie znieść.
Nie rozumiem o co Ci chodzi, napisz jaśniej.

kwesoly
31-07-08, 22:17
Nie ma demokracji w tym kraju,to jest krwiożerczy kapitalizm

Tak wyglada w tym kraju demokracja,czas ztąd wiać,tam -gdzie społeczeństwo wie co to jest demokracja.Jak liczycie na to że państwo polska będzie chronić uczciwych ludzi to się mylicie.

Więc chodżcie dalej na kolanach przed urzędnikami za własne pieniądze.wasze podatki.Powodzenia.Ja i moja rodzina wstała na nogi,choć jesteśmy dzisiej biedni,to nie zawsze tak bedzie,ale podatki swoje bedziemy płacić tym którzy dawno wiedzą za czyje pieniądze pracują,W kazdym innym kraju tylko nie w Polsce

Bo ci na których głosowaliście nadal chronią przestępców w tym kraju.

Cóż, brakuje tylko zebyś napisała na kogo ty głosowałaś i o ile jest lepszy.

Niestety, w Polsce nie ma kapitalizmu już tym bardziej krwiożerczego. I to też jest przyczyna urzędniczej samowoli.

I gdzie społeczeństwo wie co to jest demokracja?

bystra29
29-08-08, 12:22
Witam Kiciaszara,chodzi o konkrety?-to są one następujące:w Warszawie-w 2000-2001 roku moi bliscy wykonywali roboty budowlane jako podwykonawcy dla -Idealnego Mieszkania ul.Dolna 33 ,oraz P M B"Budrem",prezesem był Rajmund Zylc,ul.Obiegowa18A,oraz S M Budomal gdzie prezesem był Krzysztof Stanisław Wytrwalski,zam ul. Umińskiego26m28.oraz Romualda Maria Kruszewska zam ul.Umińskiego 28m52 wiceprezes tej społdzielni w Warszawie.Wszystko to mialo miejsce w 2000r, i podwykonawcy w tym wypadku nie mieli takich szans by co miesiąc otrzymywali pieniadze za wykonane roboty.W przypadku Budomalu podwykonawcow było więcej,i oni podobnie jak my zostali oszukani.Do dzisiejszego dnia pieniedzy nie otrzymali.To jest juz 8 lat ,W naszym przypadku nie tylko nasza rodzina jest pozostawiona bez grosza ,ale też 42 naszych pracownikow.Nie wiem ilu ludzi mieli zatrudnionych pozostali podwykonawcy.Nadal twierdzę że prawo stanowione nie chroni podwykonawcow,a temu są winni wszyscy posłowie,chiba że o to własnie chodzi,by polskę budowac czynem społecznym,nie nazywajac tego w ten sposób.SAma piszesz że są opóżnienia,zdarzy takie opóznienie gdzie będzie duża kwota i zobaczysz co zrobią sądy i prokuratorzy.Moim zdaniem jak ktoś nie ma kasy to niech nie buduje,a nie liczy na to że uda mu sie ograbić całą rodzinę,bo to potem cierpi cała rodzina do ostatniego pokolenia.Powie ktoś ze można ogłosic bankrutcwo.Pewnie że tak,ale Twoimy pieniedzmy ktoś gospodarzy przez lata i to jemu procentują ,a nie Tobie.I co teraz powiesz?

Odpowiadam też dla kwesoły,w ostatnich wyborach nie głosowałam na nikogo,bo nie było na kogo głosowac,miałam racje bo już widać jak pracuja poslowie obecnie wybrani,nie mówiac juz o rządzacych.A tak naprawdę to co daje to głosowanie,tego nie zauważyłes?,ciągle ci sami na stołkach,o to samo się kłócą,a całe społeczeństwo mają gdzieś,skoro tak to może warto od dołu to wszystko wywrócic,bo jaki rząd i posłowie innego kraju działają na szkodę własnego społeczeństwa,możesz wskazać.Tylko w Polsce założeniem jest że kazdy jest złodziejem,A tych co faktycznie żerują jak pasozyty na innych nikt nie ściga,to po co płacimy podatki?,żeby za nasze pieniądze nas niszczono?

kiciaszara
31-08-08, 20:00
Rzeczywiście w tamtych latach było inne prawo tzn. bardzo często zdażały się podobne sytuacje. Dlatego wprowadzono tzw. częściowe płatności i na bieżąco każdy podwykonawca ma płacone za już wykonaną pracę. Mamy aktualnie w sądzie 2 sprawy o niezapłacenie ostatnich transz z budów i wiem, że te sprawy ciągną się latami, ale ponieważ są to ostatnie transze chodzi o kwoty, które nie rujnują firmy.

Poprostu trafiliście na wyjątkowo nieuczciwych ludzi. Każda firma spotyka tego typu problemy, jest to nie problem prawa jako takiego, ale opieszałości sądów, szczególnie wobec ludzi, których nie stać na wielkie firmy adwokackie.

Trzymam kciuki żebyście w końcu wygrali i odzyskali stracone pieniądze.

ozos
25-09-09, 14:36
ja też mam problemy z klientami którzy nie płaca a prawo chroni ich, chciałoby się powiedziec, bezprawnie! Mam wyroki sądowe i w jednym przypadku znajomy dał mi cynk na nowe konto dłużnika, ale komornik uprzedził go - dłużnik otrzymał opdpis zajęcia szubciej niż bank.... Jak myślicie, co zrobił... Nie wymyśliłem sobie, takie są fakty o czym np. i tu pisza http://www.bank-lokata.edu.pl/konto.htm