PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o poradę przy wyborze routera

homosovietus
21-06-08, 17:25
Witam wszystkich bardzo serdecznie i prosze mi powiedziec, czy przedstawione ponizej routery rozni cos od siebie poza posiadaniem/brakiem wifi ? Pytam, bo wifi w ogole nie potrzebuje, potrzebuje natomiast jakiegos routerka zeby mozna bylo w qos ustawic priorytet dla stron www. Dlaczego ? bo mam taki oto problem - siec, 8 osob w sieci , net24 6megowy i router asmax ar-904u. Kiedy ktos zaczyna cos sciagac naweyt z najmniejsza predkoscia (tak rzedu kolo 30-50 kilobajtow na sekunde) to neta muli niemilosiernie :/ strony to potrafia sie pol godziny otwierac. Czy ktotrys z routerow przedstawionych ponizej zaradzi tej sytuacji ?> czy da sie w nich qos ustawic na + dla stron www? jeszcze raz podkrelsam NIE POTRZEBUJE WIFI !!

Router Pentagram Cerberus 6311
PENTAGRAM Cerberus ADSL2+P 6311-072
PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite

sedno sprawy jest takie, ze jak router kosztujacy kolo 6dych ma to samo oprocz wifi co ten za 118 , no to nie bede rpzeplacal. prosze o porade i dziekuje bardzo. Pozdrawiam wszystkich

Marshall
21-06-08, 23:48
Sek w tym, ze dla sieci p2p nawet te 50kB/s to duzo biorac pod uwage, ze program otwiera po 200 polaczen na 1 zadanie...
Dajmy na to jedna osoba odpali 2 zadania, a kolejna jedno i cala siec lezy.
Bierz Linksysa, tak ja radze Ci w drugim poscie, a nie bedziesz zalowal.
Pentagramy maja prosta konfiguracje i sprawdzaja sie swietnie w malej sieci lokalnej (2-4 kompy).

Mala rada, przekaz osobom w Twojej sieci, aby sciagali z p2p po jednym zadaniu na raz i zeby zmniejszyli (w opcjach programow) ilosc jednoczesnych polaczen do maks. 40.