PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić jakie IP zostało przypisane do danego adresu MAC w sieci lokalnej??

albert438
07-07-08, 11:30
Wszystko zaczęło się od łamanie sieci bezprzewodowej. Znalazłem klucz WEP, potem podmieniłem adres MAC, lecz internet nadal nie dzialał, więc stierdziłem że dany adres MAC jest przypisany do IP. Przy łamaniu klucza dowiedziałem się o adresach MAC przyłączonych do danego punktu dostepowego sieci bezprzewodowej. Znam tez zakres adresów IP w tej sieci. To od 192.168.0.0 do 192.168.1.255. Brama tej sieci to 192.168.1.1. Na początku myślałem, że poznam przypisanie MACa do danego IP poleceniem "arp -a" w wierszu poleceń,ale to nic nie dało. Wyswietliło mi tylko IP i MAC bramy. Programy typu TCPnetView i inne podonbe nie działają. Wyświetlają to samo co polenenie arp. Ręcznie pingwałem kilkanaście ww. adresów IP i z niektórymi bylo połączenie. Jak poznać pare IP-MAC, bo wtedy chyba już internet działał bez problemów. I jeszcze jedna kwestia: czy jak połacze sie do internetu za kogos i on bedzie chciał wejsc do internetu to on połaczy sie a mnie wyrzuci czy nie bedzie mógł się połączyć??

RRybak
07-07-08, 12:56
Jeśli potrafisz spingować jakiś adres, to wireshark + znajomość ramek ICMP i TCP w zupełności wystarczą.

Jak się zachowa sieć w przypadku dubla - nie mam pojęcia. Na pewno konflikt pojawi się w logach i dobry admin szybko da sobie z Tobą radę.