PDA

Zobacz pełną wersję : Zrywanie połączenia wifi

anubis60
08-07-08, 15:50
Witam,
mam problem jak w temacie, ale najpierw konfiguracja. A więc: Neostrada, router Linksys WAG200G podłączony kablem do sieciówki komputera. Ten układ chodzi jak burza, bezproblemowo. Nie wiem, co to zrywanie, zaniki sygnału itd. Drugi komputer oddalony o kilka metrów. W porcie USB karta wifi Pentagram P6122 (z wyglądu coś w rodzaju pendrivea). I tu są problemy, a właściwie jeden. Zrywanie połączenia. Najpewniejszy sposób naprawy, to wyjęcie i ponownie włożenie karty wifi. Pomaga też wybranie z menu karty opcji "Napraw", choć nie zawsze. Rzeczą charakterystyczną jest to, że zdarza się iż kilka, kilkanaście godzin wszystko chodzi bez najmniejszych problemów, a nieraz zrywa co kilka minut.
W czym może być problem? Zaznaczam, że w sprawach sieci jestem laikiem więc bardzo proszę, łopatologicznie.

Pozdrawiam

RiCoTriCo
14-07-08, 18:56
Ja tez jestem laikiem ale miałem ten sam problem . U mnie okazało się że sieć była poprostu przeciążona . Mam łącze neostrady 1 mb i podłączam się przez wifi z laptopem oddalonym o kilka metrów . Okazało się że z niewiadomych przyczyn połączenie zostaje zerwane wtedy gdy używam programu typu "Azureus" ( ściągam dawke pliku i połączenie się automatycznie zrywało ) . Działo się tak tylko w przypadku ściągania torentów . Odinstalowałem ten program którego do tej pory nie używam , wyłączyłem zaporę systemu windows i od tamtego czasu wszystko gra i huczy . To tylko takie moje spostrzeżenia więc nie sugeruj się nimi zbytnio . Może wpadniesz na trop problemu :) pozdrawiam