PDA

Zobacz pełną wersję : nowa antena, dookólna (?)

krzyhoo
08-07-08, 17:08
Witam. Na wstępie chciałbym napisać, że jestem nowym użytkownikiem na tym forum i chciałbym się co nie co nauczyć o sieciach (w nich jestem newbie), a widzę, że na tym forum użytkownicy się na nich znają ;) Przechodząc do sedna chciałbym się Was poradzić jaką antenę wybrać do mojej karty sieciowej Asmax 411G, ponieważ standardowa jest za słaba i co chwilę gubi sygnał (teraz jest trochę lepiej gdy wysunąłem komputer spod biurka, ale wcześniej gdy np w coś grałem, to miałem 5 sek dobrego pingu, a następnie 10 sek czekania aż sygnał wróci do normy), może po prostu nie umiem jest ustawić, albo to przez to że bardzo blisko mojego kompa przebiega w podłodze ok 10 rur do ogrzewania. Poza tym, że połączenie jest "pulsacyjne" to z mojego FTP'a nie wyciągam tyle ile powinien dawać standard G czyli 54Mb, tylko średnio 15Mb/s w porywach do 25Mb/s. Nie wiem jaką antenę (dookólną, sektorową czy kierunkową) kupić, ponieważ jeżeli była by taka możliwość, chciałbym się pobawić w wardriving (mieszkam w krakowie, więc miałbym trochę zabawy ;) ) i nie wiem, czy antenę zamontować w pokoju czy lepiej gdzieś na dachu lub kominie (swoją domową sieć też chciałbym odbierać- router to linksys Wag 200 jakby coś). Ostatnia sprawa : jeżeli kupować już antenę to na allegro (czytałem na tym forum, że lepiej nie) czy gdzieś indziej? Chciałbym przeznaczyć na ten cel jak najmniej, najlepiej do 50zł, ale jeżeli będzie coś lepszego, trochę droższego to zawsze mogę dołożyć. Myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/item396252826_antena_dookolna_12_dbi_3m_z_magnesem _rp_sma_%5C_%5C_.html
Pozdrawiam

Marshall
08-07-08, 18:11
Na allegro masz sporo osob, a nawet firm, ktore "bawia" sie zawodowo w wifi od dobrych paru lat, wiec nie zaszkodzi ich popytac przed zakupem.
U Ciebie najlepiej sie sprawdzi antena dookolna, z tym, ze umieszczona w miare wysoko i najlepiej jak najdalej od komputera, czyli np. taka jak w Twoim linku.

krzyhoo
08-07-08, 20:13
tylko czy jeżeli umieszcze antenę wysoko, to czy będzie ona działać "do dołu", z moim routerem? i jeszcze jedno, czy ta antena którą podałem jest na dobrym złączu?

Marshall
08-07-08, 20:34
Zwykla dzialala schowana pod biurkiem, a duza ma nie dzialac? :)
Karta ma zlacze R-SMA. Co do anteny to nie liczy sie dlugosc, a jakosc ;) Choc jedno z drugim ma wiele wspolnego. Warto dolozyc do sprawdzonego markowego sprzetu. Rownie wazne sa kable. Poczytaj na allegro opisy sprzetu u super sprzedawcow, a sam sie przekonasz.