PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor ścian w sypialni dla córeczki?

Kasia77
30-07-08, 12:18
Witam!
Mam dylemat, na jaki kolor pomalować sypialnie u Mojej słodkiej córeczki? Za 2 tygodnie kończy 4 latka, chciałam zrobić coś extra! Jak to u Was wygląda?

Kasia77
05-08-08, 12:01
Widzę, że temat nie wzbudził żadnego zainteresowania, ale już sobie poradziłam, kolory piękne, narysowałam z szablonów różne postacie z kreskówek, tygryska, puchatka itp. Korzystałam z farb Barwy Natury z teflonem, dobre, zmywalne więc małą moż rysować.

tomasz
03-10-08, 10:15
U dziecka w pokoju malowałem farbami disney, do tego szablony z postaciami z kreskówek. Co mogę powiedzieć, wyszło ładnie, maluszek nie ma problemów z zaśnięciem, co podobno czasami się zdarza przez farby i kolory w pokoju.

MarcinM
03-10-08, 11:41
Wśród specjalistów od psychologii widzenia panuje przekonanie, że sypialnia dziecka powinna być jednolista kolorystycznie i powinien być to kolor łagodny i ciepły.

W naszej kulturze od bardzo dawna wychowaniu dziewczynki towarzyszył kolor różowy. Ten jest najbardziej zalecany. Nie powinien byc to jednak agresywny róż, ale kolor łagodny i łagodzący zachowanie.

Generalnie należy unikać pstrokatych wzorów i kolorów jaskrawych. Dziecko ma delikatny układ nerwowy i otaczanie go agresywnymi plamami barwnymi jest dla niego czymś w rodzaju bicia po głowie...

Bartekkk
13-03-09, 11:54
Gdy przeczytałem tytuł wątku, od razu pomyślałem o jakiś fajnych postaciach z bajek. Bardzo fajne rozwiązanie dla dziecka. Wprowadza w wystrój pokoju cieplejszą atmosferę. I z tego co piszesz (to do autorki) zdecydowałaś się właśnie na takie rozwiązanie. Najważniejsze jest zadowolenie, pozdrawiam :)

Jurgi
13-03-09, 16:00
Marcin, a w takim razie jak się psychologia zapatruje na kolor żółty? Jak byłem mały, to miałem żółte ściany… Pomalowane wałkiem w srebrne komety (poważnie :P).

oleska33
15-01-15, 14:22
Oj wszystko zależy od zainteresowań dziecka, ja swojej córce dałam fototapetę na ścianę coś w tym stylu (spam) bo interesuje się fitnessem, a dla małych dzieciaków wiadomo, bajkowe, rysunkowe tematy będą najlepsze.

olaf.k
24-02-15, 19:20
Ja mojej córeczce na jednej ścianie przykleiłem fototapetę ( z ulubionymi postaciami z bajek), a resztę pomalowałem na zielono. Nie każda mała księżniczka musi mieć różowy pokój.

ratun
25-02-15, 16:30
jakiś jasny mi przychodzi do głowy:) Błękitny może?:)

Radar16
25-02-15, 19:46
też obstawiam jasny pastelowy kolor niebieski :) z białymi dodatkami

kinia25
22-03-15, 21:57
Ja dla swojej córeczki dałabym liliowy.